no kto naozaj vydrzi 1.5h-2h na valcoch, klobuk dole ... mne bolo po 1h skoro do placu od nudy :) (to som mal este Tacx Galaxia, teda taky pohupovaci model, ktory by mal vernejsie kopirovat realnu jazdu...) skusal som rozne draharske treningy so zmenou kadencie atd., ale aj tak to nebolo nic zazivne (a pri velkej kadencii (130 a viac) a 50x11 to naozaj uz hucalo, vibrovalo ako sialene). Aj ked kolegov kamos co jazdi ironmany dava na valcoch kludne 3-4h v zime, ale tak to uz je cisty extremizmo-masochizmus :)
Jj, tie loziska treba raz za cas vybrat a natlacit naspat, ale tak ked to ide aj bez toho s Elite tak preco nie :) (navyse vraj su tichsie tak ci tak, aj ked vlastnu skusenost nemam).
S tou technikou jazdy suhlasim, po viacerych treningoch som citil ze sa citim istejsie, rovnejsie na bajku aj vonku. Aj tak si ale myslim ze trenazer je praktickejsi, da sa na nom (okrem tej techniky) trenovat skoro vsetko, a navyse pri pozerani filmu sa da docela zabudnut ze na nom clovek sedi 2h
16.10.2013 - 15:17:23
00
Keď si na tých valcoch pustíš film a/alebo hudbu, nie sú tie 2 hodiny až taký problém.
16.10.2013 - 16:20:54
00
Ako je to s trenažérom a karbónovým rámom? Viackrát som počul, že to tomu rámu zrovna neprospieva.. nakoľko to je pravda?
16.10.2013 - 17:09:20
00
vydrzi ale vidlu velmi nestlacaj a jazdi VZDY v sedle a nehadz sa do stran!
16.10.2013 - 22:54:24
00
Ahojte, máte niekto trenažér Elite Realtour? Oplatí sa do toho investovať? nie je to príliš hlučné? Vďaka.
01.11.2013 - 19:23:53
00
no neviem... kukať film na válcoch pri kadencii cca 120...resp sedieť na nich 3-4 hodiny...to kamoš bere perník?
02.11.2013 - 08:53:27
00
Chlapi za 20 rokov aktívneho jazdenia mám už na valcoch odjazdené svoje... Ale vždy to bolo viac-menej utrpenie z povinnosti. Púšťal som si do slúchadiel rozhlasové hry či hudbu,ale maximum som vydržal 1:45 hod a to už som si myslel že sa asi už "neprepnem" do normálneho stavu . Som si musel ***** 3 poldeci aby som sa spamätal :D
Minulý rok som kúpil virtuálny trenažér od tacxu . Fantázia! neskutočne ma to baví. Kúpil som si aj dajaké reálne videá a je to neopísateľná paráda. Nerobí mi problém trénovať na tom 3 hodiny v kuse . Stále si hovoríš: "čo bude za tamtou zákrutou ? alebo za horizontom... Množstvo trás a tréningových variánt... Minulý rok bola dosť dlhá zima,obzvlášť u nás pod tatrami. ja som šiel v apríli dvojetapák pri Prahe bez tohonže by som mal na ceste jediný kilometer a dal som bedňu :-) A celú sezónu som ťažil z tých zimných trenažérových tréningov. Využil som to aj v lete keď trebalo trénovať a vonku lialo. Mám za sebou v tomto roku sezónu snov,splnili sa mi všetky dlhodobé ciele a myslím že trenažér má na tom veľký podiel. (samozrejme aj priateľka ktorá ma neskutočne morálne podporovala)
Proste recept na dobrý zimný tréning spočíva v tom,že ťa to musí baviť. a mňa baví virtuálny trenažér. Dnes som bol virtuálne na Elbe ,dal som 2 a pol hodiny. Ešte som si z netu púšťal lokálne rádio ,ta to jaká paráda bola :-)
28.11.2013 - 00:15:27
03
ja som osobne valce este nikdy nejazdil, mam trenazer elite - klasicky bez virtualnej reality. Fungujem vsak vyhradne tak, ze si pustam na notebooku postahovane videa z roznych etap alebo treningov profesionalov. Takto cas ubehne ani neviem ako. Tieto videa sa inak pouzivaju priamo vo virtualnej reality, oproti original trenazeru mam tu nevyhodu ze video ide vzdy konstantnou rychlostou a napr. ked zastavim video stale pokracuje. To je asi jediny rozdiel oproti virtualnym trenazerom a samozrejme zataz si musim regulovat sam...
06.12.2013 - 17:32:47
00
Na YouTube sa najdu aj videa s intervalmi:
http://www.youtube.com/watch?v=gGGvKt8vWho
A dalsie od GCN pre trenazer (aj hodinovy trening)
06.12.2013 - 20:18:29
00
trenoval uz niekto z vas na tomto trenazeri?
-http://www.suncycle.sk/sk/produkt/cyklotrenazer-elite-turbo-muin/5888
ak ano-skusenosti-podelte sa.. vyzera asi najrealnejsie na zimne treningy..akurat nevien dopatrat prenos nejakych treningovych dat.. ziaden computer tam nie je.. ako sa vlastne meria -kadencia-vykon- rychlost..atd ?
04.10.2014 - 10:48:34
00
Kadencia sa zvyčajne meria na kľukách, takže ak máš tachometer s kadenciou, môžeš ju používať aj na trenažéri
Výkon sa meria na pedáloch alebo na zadnom kolese, takže ak máš tachometer s meraním výkonu, môžeš ju používať aj na trenažéri
Rýchlosť - musíš prehodiť magnet na zadné koleso a snímač na zadnú vidlu a ukazuje ti ju na tachometri
05.10.2014 - 00:44:16
00
len ten trenazer nema zadne koleso.. je to upinanie bez kolesa priamo na ten system.. kde dat magnetku? pozri si obrazok..
http://www.suncycle.sk/sk/produkt/cyklotrenazer-elite-turbo-muin/5888
05.10.2014 - 05:26:07
00
na tomto videu vidieť ako to funguje, ale nepostrehol som tam ako to meria

youtube.com/watch?v=9YSxk4f1VF0&t=0


ale asi to bude mať ANT+ ako tento novší model

youtube.com/watch?v=cnEM2OLNBCc&t=0

05.10.2014 - 08:48:20
00
http://blog.wiggle.com/2013/12/12/review-elite-muin-direct-drive-turbo-trainer/
15.10.2014 - 16:18:11
00
vdaka! este sa spytam..prenos ANT? cize udaje sa prenesu automaticky do cyklocomputera? ja mam VDO 2..je kompatibilne? potom musi byt na zotrvacniku asi magnetka..ak som spravne pochopil..opravte ma ,ak to nie je tak..
15.10.2014 - 17:37:30
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Cyklotrenažéry)
keyboard_arrow_up