V poslednej dobe, vlastne skoro celu jar mam po dlhsom a intenzivnejsom vyjazde kasel, resp. citim akoby zahlienenie na hrudniku, niekedy aj vykasliavam, niekedy nie. Takisto po urcitych jedlach niekedy vykasliavam.
Pocas vyjazdu ale problemy s dychanim nepocitujem, v com moze byt problem?
Bol som aj u lekara ked som mal zvysenu teplotu, a bolest hrdla tak mi dal aj nejake atb na hlieny a po dolieceni takisto rovnake priznaky, to znamena po vyjazde kasel, vacsinou nie silny, ale niekedy z neho az chvilkovo zachripnem a nie a nie vykaslat ten humus.
Mali ste alebo mate niekto podobne problemy?

Co sa tyka organizmus zahlienujucich potravin, dost pijem mlieko, bud s vlockami, alebo inde ale niekto vravi ze dost zahlienuje a niekto ze je to blbost.
03.05.2019 - 11:05:34
00
na astmu a alergiu si sa dal vyšetriť?
03.05.2019 - 11:12:45
00
Nie, vlastne som nad tym premyslal ale nemam ani nijake priznaky ktore by som vedel povedat lekarovi.
Problemy s dychanim nemam ziadne pocas bezneho dna, ani pocas zaberacky na bicykli, co sa tyka alergii tak ani ziadne opuchy, kychanie, dusenie, vyrazky, nic.

Napadlo ma dat si najprv spravit stery z krku a nosa, teda ak to moze mat nejaky infekcny povod...
03.05.2019 - 11:23:22
00
ja mam astmu a kaslem po intenzivnom treningu, ale aj pocas. ale s dychanim nemam problem, ked neratam zimu, cez zimu bohuzial nemozem robit ziadnu zatat lebo mi stiahne priedusky a prejde mi to az po par inhalaciach no nie na plny objem. rano ked vstanem musim vykaslat co sa mi vnoci nazbieralo v prieduskach no potom cely den uz ok.
ako pise asperitas podla mna mas alergiu, alebo astmu skoc na alergologiu a daj sa vysetrit.
PS: to ze mlieko zahlienuje je mytus> https://mamaaja.sk/clanky/infosky/zahlienuje-mlieko-organizmus
03.05.2019 - 13:08:12
00
Behnem teda na tu alergologiu. Ako to teraz chodi, treba ist k obvodnemu pre odporucaci listok, alebo rovno na alergologiu vystat si radu?
03.05.2019 - 16:02:42
00
K obvodnemu pre papier, ale alergolog ta posle domov, lebo testy ti teraz neurobí. A neviem ako u vás, ale u nás sa objednava tak mesiac a viac dopredu. Ja by som išiel do.lekárne a kupil nieco volne predajné (claritin). Ak ti to zníži príznaky, vieš na com si.
03.05.2019 - 16:53:40
01
Robia aj teraz testy, len 10-14 dní nemáš užívať antihistaminika. Treba ísť za obvodným po výmenný lístok a objednať sa u alergológa ten ti napichá ruky vzorkami a hneď vieš výsledok. Mne dali termín tyzden dopredu takže celkom v pohode. Zistili mi alergiu na kvitnúce stromy a predpísala antihistaminika.
03.05.2019 - 16:57:28
00
Neuzivam nic takze by nemal byt problem, som zvedavy na tu cakaciu lehotu. Ake mate skusenosti s alerg. ambulanciami, da sa aj telefonicky objednat?

Co sa tyka tych alergii mali ste rovnake priznaky ako ja?
03.05.2019 - 18:01:11
00
jasne telefonicky, ale až budeš mať ten výmenný lístok odmňa chcela nadiktovať čo je na ňom napísane.
03.05.2019 - 18:51:26
00
v pondelok som bol po rokoch na alergiológii tu u nás PB a objednala ma až koncom septembra, vraj teraz sa testy nerobia
04.05.2019 - 22:54:22
00
ja som bol pred tyždnom normálne na testoch a už beriem antihistaminika na predpis tak neviem
04.05.2019 - 23:04:55
00
Ja som bol vo februári prvý krát na vyšetrenie hneď mi urobili testy a mam prísť teraz v máji o5 aby sa zaviedla liečba predpokladám ze to budu tiež antihistaminika vo forme tabliet.
05.05.2019 - 00:03:58
00
keyboard_arrow_up