bol som sa dnes v Jasnej zoznamit s novymi lyzami a viazanim. lyze max. spokojnost, no viazanie (ATK Raider 12) trochu potrapilo.

prvych cca. 10 jazd vsetko super, ziaden problem a bol som uplne nadseny z toho ako lahko sa nacvakava lyziarka do tech. viazania - predtym som nebol zvyknuty trafit vzdy na prvy pokus. tiez som vedel vzdy spravit ten "test", ktory vyrobca odporuca v navode (vid. obrazok), teda dvihnut packu do walk polohy a vratit naspat.

lenze potom predna cast viazania nejak zblbla a zrazu neslo:
1) nacvaknut lyziarku do viazania (ani po XY pokusoch, maximalne prichytilo lyziarku z jednej strany, co samozrejme v zjazde nepodrzi)
2) dvihnut packu do walk polohy (ani len naprazdno, ked tam nebola nacvaknuta lyziarka)

snazil som sa vsetko vycistit od snehu/ladu (aj viazanie, aj topanku) ako som najlepsie vedel, no nepomohlo. povedal by som, ze sneh sa musel dostat dovnutra tej uzavretej casti viazania. ked lyze postali nejaku dobu v teple, tak sa vsetko vratilo do povodneho stavu.

mate s tym niekto skusenost?

Prílohy:

atk.png
atk.png 124.49 KiB thumb_up0thumb_down

26.03.2024 - 22:06:52
00
Techove viazanie nie je urcene na rezortove lyzovanie, takze vobec ma neprekvapuje ze po case sa niekde nieco zaseklo. Na vozenie si zober zjazdove lyze. Bude to pohodlnejsie aj bezpecnejsie.
26.03.2024 - 22:32:37
00
to hej. nejak extra ich neplanujem takto pouzivat. na druhej strane som so starym Dynafit viazkom par takych rezortovych "freeride" dni absolvoval a vzdy sa dalo viazanie relativne rychlo vycistit od nazbieraneho snehu.

vygooglil som daco k tomu ATK "Snow Pack Proof Systemu": https://www.reddit.com/r/Backcountry/comments/194j3f2/atk_bindings_snow_pack_proof_system/
(tiez tam dakto pise, ze to neni velmi vhodny system na normal skiing a ze ked sa sneh dostane dovnutra, tak je ho tazke dostat prec)

no nevadi. ale pri standardnej ture ste nemali nikto podobny problem?
26.03.2024 - 22:58:36
00
Mám ATK Crest a problém je niekedy akurát tvoriaci sa ľad pod pätou pri šľapaní.... dá sa v pohode odstrániť špičkou palice. Ak na túre niekomu zamrzne viazanie alebo otvory pre piny viazania v lyžiarke, dá sa to poriešiť horúcim čajom z termosky, prípadne očúraním🙂.... úplne ideálne je, keď takto môžeš pomôcť kamarátovi 👍🤣
26.03.2024 - 23:12:45
00
m4jo napísal:
to hej. nejak extra ich neplanujem takto pouzivat. na druhej strane som so starym Dynafit viazkom par takych rezortovych "freeride" dni absolvoval a vzdy sa dalo viazanie relativne rychlo vycistit od nazbieraneho snehu.

vygooglil som daco k tomu ATK "Snow Pack Proof Systemu": https://www.reddit.com/r/Backcountry/comments/194j3f2/atk_bindings_snow_pack_proof_system/
(tiez tam dakto pise, ze to neni velmi vhodny system na normal skiing a ze ked sa sneh dostane dovnutra, tak je ho tazke dostat prec)

no nevadi. ale pri standardnej ture ste nemali nikto podobny problem?

ano s crestom ani s raiderom som taký problem nikdy nemal... na oboch odšlapané cez 1000km
a to s tým jazdím aj na zjazdovke s deckami...
27.03.2024 - 06:27:01
00
Okrem grizzly sa mi toto stalo uz u kazdej znacky. Vcera som bojoval s dynafit superlite 150, tiez prvy krat po dvoch sezonach, staci takato specificka podmienka, raz teplo raz zima a natlaci sa to a potom primrzne. Treba fukat 😀
27.03.2024 - 06:34:17
01
Dynafity, Crest aj C-Raider maju otvorenu (nezakrytu) spicku

Raider 12, Freeraider, Raider 13 Evo, a mozno aj ine, maju spicku uzatvorenu tym ich Snow Pack Proof System-om. to by mala byt vyhoda, ale ked sa sneh dovnutra predsa dajak dostane, tak si relativne dost v keli, fukat sa do toho fakt neda

UPDATE:
Pozeram na to teraz doma...
- vo walk polohe je to fakt velmi tesne uzatvorene, sneh sa dovnutra nema sancu dostat
- v ski polohe je drobna spara zozadu (ale tak mala, ze to by asi nemal byt problem)
- v nacvakavacej polohe je poriadna spara z oboch stran (tu treba davat najviac pozor na vniknutie snehu)

Tak mi to vychadza podobne ako pisu na tom reddite, neoplati sa moc nechavat lyze stat s viazkom v nacvakavacom mode (napr. v kabinkovej lanovke), vtedy to tam moze lahko natiect.. A obzvlast pri takychto jarnych podmienkach (dole teplo/hore mraz) mozu byt potom problemy. Tyka sa to samozrejme len tych modelov s uzatvorenou spickou.

UPDATE 2:
Odpisali mi z ATK support:

Your opinion could be correct
The SNOW PROOF SYSTEM® patent works during the use with inserted boot (ski or walk mode).
To avoid this strange issue, I suggest closing the toe pieces when not in use.

.... tak najlepsie sa uci na vlastnych chybach :)
27.03.2024 - 06:57:04
00
ak niekto zhana paperku na buducu sezonu https://www.bergfreunde.eu/dynafit-radical-graphic-rds-down-hooded-jacket-down-jacket/ takuto cenu som este nevidel a zaroven v pouzitelnej velkosti:) objednane
02.04.2024 - 21:49:16
00
kamoš ju ma a neni moc nadšený.. ešte ju aj na chrbate podrapal od šindlov :)
03.04.2024 - 06:38:16
00
keyboard_arrow_up