Nazdar.
Mam taky mensi problem a neviem cim je sposobeny. Tyka sa mojej prednej hydraolickej kotucovej brzdy Avid Juicy... Jedneho pekneho dna som sa bol bikovat, potom prisiel cas ist domov. Odmontoval som si predne koleso(kvoli skladnosti), nalozil bike do auta. Dojdem domov, vylozim bike a ze si ho teda poskladam a odparkujem doma... Lenze tu nastal mensi problem. Predny kotuc mi nechce sadnut medzi dve brzdove platnicky... Netusim ako sa to za tu cestu stihlo prestavit, ci to bolo sposobene tym, ze som mal horuce brzdy a nejako sa to tam stiahlo alebo co... Do nastavovania brzd sa vobec nevyznam :-[ Tak ma tu hned neukamenujte... Vie mi niekto poradit, ako sa to da nastavit?:)
Budem Vam velmi vdacny za pripadnu pomoc. S pozdravom.
13.10.2009 - 14:05:59
00
Pravdepodobne si zmackol brzdovu packu ked si tam to koleso nemal a dosticky ti ostali pri sebe. Zober srobovak alebo nieco ploche a tenke a roztiahni tie brzdove dosticky od seba.
13.10.2009 - 14:15:35
00
pozor ale opatrne aby si neposkodil hranu brzdovej dosticky najlepsie niecim plastovim to rob :!:
13.10.2009 - 14:23:11
00
pomohlo, koleso tam sedi ako nove:) Dakujem pekne. Hura opat do lesa na dvoch kolesach:D
13.10.2009 - 14:26:44
00
a cim si odtlacal dosticky len pre zaujimavost
13.10.2009 - 14:30:57
00
len pre zaujimavost mi do ruky padla taka ta vec na otvaranie obalok:) Ak by som nevedel co to je, tak by som to asi zacal volat roztlacac brzdovych dosticiek:D
13.10.2009 - 18:10:06
00
Tiež som sa mohol dostať do podobneho problemu, ale chlapik vo VAV v Nitre (miesto predaja bajku) ma na to upozornil. A vždy ked som daval dole koleso a omylom stlačil brzdnu paku, zobral som do rúk šrobovák.

Ked som mal na starom bajku mechanické kotúčové brzdy, kedykolvek som ich mohol nastavovať. Teraz na dvoch nových bajkoch s brzdamy od Avidu a Schimana tú možnosť nemám. A vždy ked som nasadzoval koleso a teda aj kotúč musel som prisposobovat kotuč s kolesom brzd. doštičkám - a niekedy bolo koleso koli tomu mimo osi.
Na novom týždnovom bajku som koleso este neodoberal - no dufam, ze sa podobným problemom vyhnem.
21.10.2009 - 23:56:45
00
keyboard_arrow_up