ahojte,uvazujem o kupe vidle manitou R7 100mm, ale neviem v com spociva rozdiel medzi tlmenim TPC a FFD-R. Sice to katalog vysvetluje, ale mna zaujimaju Vase realne skusenosti, teda hlavne tych co tie systemy tlmenia uz skusali. Je v chovani tych vidiel nejaky rozdiel?

TPC sa zvycajne spaja aj s uzamykanim, ale to ma teraz nezaujima, lebo to co mam na blackovi som doteraz este za 1,5roka nepouzil.....

vdaka za nazory....
26.07.2007 - 12:31:48
00
no ja by som R7 nekupoval lebo vseobecne skusenosti su ze ma zle tesnenia lockout-u takze ti moze po case zacat tiect. A na nove tesnenia sa dost dlho caka...
26.07.2007 - 13:05:13
00
Asi tak, treba sa skutočne porozhliadnúť po inej vidlici, nič pozitívne na ne :cry:
26.07.2007 - 13:28:30
00
no ja by som R7 nekupoval lebo vseobecne skusenosti su ze ma zle tesnenia lockout-u takze ti moze po case zacat tiect. A na nove tesnenia sa dost dlho caka...


čo sa týka občasného tečenia je tvrdá realita (náhodný jav, ktorý tečie po pár výjazdoch prestane, začne prestane.....) Na nové tesnenia dlho čaká? neviem ale podla mňa je to lenivosť, blbosť alebo nevedomosť predajcu, pretože sú tam použité klasícké O-krúžky(6x2), ktoré je možné nakúpiť za babku na kilá.

čo sa týka chodu ... má dosť vysoký počiatočný odtrh, ktorí sa dá ale upraviť a potom chodí v rámci možností citlivo (charakteristika vidiel). Nemôže sa s citlivosťou porovnávať s Epiconom ani Axon a taktiež Reba je na tom o poznanie lepšie. Čo sa týka tuhosti .... 30mm nohy V-čka ju rozťahujú .... zase váha 1500g ja na uváženie.

FFd vs TPC. FFD je jednoduchý piestik s kalibrovanými otvormi pre kompresiu a toť fsio. TPC má jeden otvor s ihlovým ventilom. Po jeho uzavretí je tam už len poistka proti prerazeniu (nedoporučuje sa jazdiť po terene so zapnutým lockom) a spetný ventil. Ak nechceš Lock tak ti to môže byť jedno, ale osobne doporučím TPC. a zamyká na tvrdo vo vrchnej polohe. úpravou hladiny môže mať aj vôlu ale je to v podstate nezmysel.
26.07.2007 - 14:53:53
00
keyboard_arrow_up