Ahojte,

objednal som si bicykel na ktorom je defaultne SRAM NX eagle grip shift. Nejako sa mi toto riesenie nepozdava a chcem to hned vymenit za "klasicky" trigger shifter. Podotykam, ze bicykel je este len objednany a zatial som na nom nesedel. Predtym ale ako sa rozhodnem rad by som vedel, ake mate skusenosti s grip shift? Zvykli ste si na to? Radi do dobre?

Dakujem
19.02.2019 - 14:46:41
00
ja pouzivam len grip shift od Sramu a klasicke radenie by som uz nechcel. radi to bez problemov, idealne vyskusat a nezanevriet na to este pred vyskusanim.
19.02.2019 - 15:02:21
00
Na jednom mam klasiku a na druhom grip shift. Za mna mam radsej ten gripshift. Velmi rychlo som si na to zvykol.
19.02.2019 - 16:01:43
01
Ja som nieco podobne ako grip shift skusal pred mnoho rokmi na starom MTB bicykli. Samozrejme sa to stare radenie neda porovnat so Sram NX, co si ale pamatam, tak pri radeni grip shiftom bolo treba chytit "grip" palcom a ukazovakom a takto radit. V momente radenia som ale nemohol uplne pevne drzat riaditka. To sa ale pri klasickom triggri nemoze stat. Radi sa tam len palcom. Nebojim sa teda, ze by som si na to nezvykol, len mam obavy, ci je to take bezpecne a komfortne ako trigger shifter...
19.02.2019 - 21:12:44
00
Niektorí tvrdia, že majú problém preraďovať a zároveň brzdiť. Už je to druhý rok čo som prešiel z páčkového na otočné radenie a takýto problém som osobne nepostrehol.
19.02.2019 - 21:45:47
01
Jazdia to aj profici takze to zle isto nie je. Je to len o preferenciach a o tom co kto dostane na bajku ked ho kupi. Ked si ho sklada da si tam co mu vyhovuje. Nemal som ziadny problem ani na maratonoch.
19.02.2019 - 22:10:25
00
keyboard_arrow_up