Z dovodu bezpecnosti chcem upozornit vsetkych majitelov skladaciek Tern aby si pravidelne kontrolovali zvary na trubke pri hlavnom pante kde sa ram sklada ma polovicu. Stalo sa myslim 6 nehod kedy sa ram v tomto zvare ulomil. Tern od Decembra 2013 nevydal k tomuto problemu stanovisko (ci je bezpecne na nich jazdit ani ci bude robit nejake vymeny), preto si prosim dajte pozor a upozornite aj kazdeho dalsieho majitela skladacky Tern ktory mozno nesleduje forum.

http://ternframefailure.forumotion.info/t2-tern-link-d8-frame-shearing-in-two

i57.tinypic.com
i55.servimg.com
12.05.2014 - 14:56:23
00
fu, Tern sa odtrhol od Dahonu a teraz sa trha na dve polky...
13.05.2014 - 09:25:11
01
Tern uz vyhlasil zvolavanie a vymenu ramov: http://www.ternbicycles.com/support/notice/14/05

Prosim ak poznate niekoho kto ma Tern skladacku, upozornite ho na toto. Zlomenie moze byt zivotu nebezpecne.
26.06.2014 - 12:59:41
00
Využijem staršiu tému.

Manželka by chcela nový bicykel. Okrem bežného použitia uvažujeme aj nad použitím v kombinácii s autom. Zadný nosič nemáme a samotné auto je pomerne vysoké, tak zvažujeme aj skladací bicykel a jeho prevoz v aute. Jednou z možností je teda skladačka.

Manželka až tak veľmi nejazdí, ak, tak reálne tak do max. 50-70 km denne. Väčšinou asfalt či poľné cesty.

Po vyskúšaní viacerých modelov sa nám najviac pozdával Tern Eclipse 16: http://www.ecyklo.sk/Skladacie-bicykle/kolesa-26/TERN-Eclipse-D16/
Hmotnosť celkom ok. Skladací mechanizmus vyzerá celkom odolne (aj keď toto sa uvidí až po čase), v každom prípade neplánujeme extrémne časté skladanie ako pri dennej dochádzke do práce v kombinácii s verejnou dopravou. Fajn sú 26 palcové kolesá a pohodovejšia jazda terénom. Vďaka nastaviteľnému predstavcu je použiteľný pre výšku od 148cm do 195cm. Z kolies vychádza veľkosť zloženého bicykla - oproti Bromptonu väčšia - ale stále celkom dobrá, obzvlášť v porovnaní s inými na 26 palcových kolesách.

Jazda bola subjektívne najlepšie z porovnávaných. Hodnotenia som našiel tiež celkom dobré.

Chcem sa spýtať, či máte skúsenosti s týmto typom bicykla alebo či by ste si pri tomto modeli dali na niečo pozor alebo sa vám niečo nezdá?

Druhá otázka je, či viete o niečom v tejto kategórii, čo by bolo lepšou voľbou?
25.04.2018 - 12:55:42
00
Jazdim uz rok na rovnakom rame s vyssou vybavou P20, cena je vyse 1400. Ram je velmi kvalitny, ostatne komponenty okrem kolies uz menej, na nizsom modeli
D16 su vsetky dost slabe. Za 1200 som videl model P20 v nemeckom online shope, posielaju aj na SK. Ani P20 nema za tu cenu primeranu kvalitu komponentov, kluky su lacny 4hran a radenie Tiagra. Ale aspon kolesa Kinetix Pro su super, a predstavec VRO.
30.04.2018 - 00:59:51
00
Do terenu je nevhodny, ale po hladkej ceste ide P20 skvele. Sirsie obutie ako 1,6 sa do vidlice nezmesti. Ziadna skladacka nie je do terenu, klby sa prilis namahaju. Do mesta a na dobre cyklocesty vsak ano.
30.04.2018 - 01:05:55
00
MTB bicykel v takejto vybave kupis za 500-600€. Za zvysne peniaze kupis nosic na auto pre 3 bajky a dostanes plnohodnotny MTB a aj flek pre viacero bajkov na vyletoch
30.04.2018 - 08:50:27
00
Ďakujem za komentáre, po zisťovaní dochádzame aj my riešeniu kúpiť strešný nosič. Z rozdiel ceny medzi jednou skladačkou a porovnateľným neskladacím bicyklom sa dá kúpiť komplet riešenie na prepravu bicyklov na strechu. Skladačky majú skôr význam najmä pri častých cestách vlakom/MHD a následne na prepravu po meste.
Včera sme boli trasu Břeclav - Lednice a okolie a na niektorých cestách by skladačka dosť trpela (aj keď ja som bol na cesťáku :D). Bicykle boli priviazané v interiéri, ale boli sme len dvaja.
30.04.2018 - 09:37:56
00
Pri prevoze vlakom uz vobec nie. Skladacku do cyklostojana das rovnako ako obycajny bajk a poskladanu pod nohy aj tak nedas. Cize mas jedno ci mas skladacku alebo obycajny bajk. Kupit cross alebo mtb a mas vystarane
30.04.2018 - 09:45:27
00
Pri pravidelnom cestovaní je rozdiel v cene - za skladačku sa (na SK, v ČR) neplatí cena naviac. Do MHD je tiež možné zobrať skladačku, obzvlášť kompaktnú a v obale a nik ani nemusí vedieť, že ju máš.

Skladačka by mala najväčšiu výhodu na road trip dovolenke, kde ju ju nepoužívam stále - ak parkujem niekde v meste, bicykle na streche by lákali kdekoho, v kufri bez priamej viditeľnosti nie.
30.04.2018 - 10:57:19
00
keyboard_arrow_up