Ktore kufre pouzivate
SH10 - cervene, bez vole 12% [ 5 ]
SH11 - zlte, vola tretry 6 stupnov do stran 71% [ 29 ]
SH12 - modre, vola tretry 2 stupne do stran 17% [ 7 ]
Celkový počet hlasov : 41
Zdravim,

Rad by som sa vas spytal na skusenosti s cestnymi kuframi na shimano SPD pedale, ktore pouzivate, preco a ci ste vyskusali viacero moznosti.

Na cestaku som zacal jazdit az tuto jar, este mam nabehanych len nieco vyse 1500km, ale mierne ma nahlodava myslienka skusit ine kufre ako mam na tretrach momentalne (zlte SH11 s volou 6 stupnov).

Nikdy som nemal problemy s kolenami, snazim sa sice jazdit frekvencne (neklesat pod 80-90 otacok kluk za minutu), ale prilezitostne mam velmi rad silove stupania zo sedla, sprinty, atd. a mam pocit, ze mi ta mierna vola tretry do stran zacina vadit.
K tomu, som sa este na internete docital, ze zlte SH11 kufre su pre tych "ktori si to nevedia poriadne nastavit".

Aky je vas nazor na tuto problematiku, riesili ste to uz ? Je podla vas rozumnejsie skusit najprv modre SH12 kufre s vyrazne mensou volou (2 stupne) alebo rovno "pevne" cervene SH10 ?
17.09.2014 - 23:18:32
00
Za mňa a cca 20 rokov jazdenia hlavne na cesťáku "pevné kufre" = žiadna vôľa. Na mtbčku som si rokmi na vôľu ako tak zvykol. Ale keby bola možnosť aj tam bez, tak nemám čo riešiť. Kolená protestovali iba pri behaní dutým praskaním po dvoch týždňoch behu kedykoľvek pri chôdzi. Odvtedy nebehám, len keď fakt musím. :-)
21.09.2014 - 20:36:16
00
Tato odpoved ma vyslovene potesila, neviem sa uz dockat pevnych kufrov, hned ich objednavam. S kolenami som nemal problem ani po kopcovitych polmaratonoch na tvrdom povrchu (pravda kvalitna obuv), tak snad to bude v pohode, na nastavenie kufrov si dam velky pozor a potrebny imbus budem nosit prve jazdy urcite so sebou.
21.09.2014 - 21:28:05
00
Ak sa ti zlte zdaju byt prilis volne, skus modre. Shimano ich vydalo dodatocne k zltym a cervenym, aby vyplnilo medzeru medzi volnymi a pevnymi.
Ja som presiel zo zltych na modre a vyhovuju mi. Rozmyslal som vyskusat aj cervene. Ale co potom s nimi, ak by nesadli? :D
21.09.2014 - 22:06:21
00
Diky za dobry tip, dnes som sa bol prvykrat previezt v tych modrych (namontoval som ich poziciou presne rovnako ako som mal na tretre povodne zlte) a vyrazne viac mi vyhovoval ten "pevnejsi" pocit.

Bola to len chvilkova 15km jazda, ale ziadne problemy ani bolesti s kolenom, sprintovat s nimi v stoji bola cista radost :)
24.09.2014 - 00:35:55
00
ja som zasa tuto sezonu experimentoval s modrymi ale pred mesiacom som sa vratil k zltym ... z modrych ma boleli kolena, nech som skusal akekolvek nastavenia :) so zltymi je to lepsie, holt moje captave nohy asi potrebuju pohyb :)
co sa tyka pocitu pri jazde zlte vs modre tak som ziaden nepostrehol (az na tu bolest :) ) ...
24.09.2014 - 12:54:47
00
Tie žlté sú pre hobikov asi najlepšia cesta, jasne za ne hovorí aj hlasovanie hore
24.09.2014 - 21:07:27
00
Najazdenych cca 250km s modrymi a zatial spokojnost, je pravda, ze oproti zltym su o dost citlivejsie na spravne nastaveny kufor.

Ked som prvy raz montoval zlte kufre, tak som ich tam nasroboval len tak od oka "priblizne narovnako".
Pri montazi modrych kufrov som ich namontoval presne podla povodnych zltych a jazdil, po cca 50-100km ma zacalo mierne boliet lave koleno a vtedy som si vsimol, ze lavy kufor mam namontovany trocha inak ako pravy, tretra bola natocena viac patou k ramu oproti pravej.
Dal som to do poriadku a odvtedy nie je problem, dalsich 150km najazdenych bez naznaku bolesti kolien.

Je to lepsi pocit ako jazdit so zltymi, raz chcem urcite vyskusat aj tie cervene bez vole.
01.10.2014 - 20:39:18
00
mate nejaky system ako spravne nastavit kufre na tretrach???? (aj cestne aj MTB)
23.04.2019 - 14:35:40
00
System pokus-omyl. Das ich najprv dostredu a potom stelujes podla toho co boli. Idealne je ked mas trenazer a vies to stelovat doma.
i65.tinypic.com
23.04.2019 - 15:15:36
00
Ahojte,
idem prvykrat kupovat kufre, rozhodol som sa na zaciatok pre zlte/SM-SH11.
Vsimol som si, ze je moznost kupit fake za cca 4e na cinskom eshope.
Ako zistim, ze ci tie co sa predavaju na svk, v roznych eshopoch, ktore napr su zamerane aj uplne inak ako cyklodoplnky, ale maju lepsie ceny, tak ci su original a nie prave resellnute cinske kopie?
02.07.2019 - 11:27:55
00
keyboard_arrow_up