Mne ten Lidlacky vonia najintenzivnejsie. Raz som sa partaka na vyjazde pytal, ze cim sa sprejoval, ked tak vonia a potom som zistil, ze to vonia len moje funckne tricko :)
09.11.2019 - 14:03:15
00
dnes som prvykrat otestoval tieto dlhe nohavice od ekoi na cestnom vyjazde
https://www.ekoi.cz/cs/dlouhe-elasticke-kalhoty-na-kolo/8370-collant-hiver-gel-ekoi-incas-noir.html

Isiel som v teplote okolo 6-7°C, bolo zamracene a fukal mierny, miestami celkom cerstvy vietor.
Nohavice maju z vnutornej strany fleece a to aj v hornej bielej casti na trakoch, nemaju ziadnu ochranu proti vetru ani vlhkosti a spodok noh je bez zipsov. Vlozka je celkom makka a na konci vyjazdu som uz trochu citil nepohodlie, ale to je dane aj sedlom, ktore mi nevyhovuje na 100% a mozno aj tym, ze uz jazdim o dost menej, ako v sezone. Neviem, ci je to dane materialom, ale trosku sa mi klzali na sedle, viac, ako ostatne letne/zimne nohavice, co mam. V oblasti kolien je rovnaka hrubka tkaniny ako na lytkovej casti a na predku/zadku, t. j. cierna cast nohavic, iba na bokoch a stehnach ako je ten vzor, su o nieco tensie a elastickejsie.
Pisu, ze su vhodne az do -10°C, no ja osobne by som v nich do mrazov isiel jedine so spodkami, prip. s boxerkami/letnymi kratasami+navlekmi na kolena pod nimi, alebo na mtb s volnymi sortkami na nich. Mozno ak by bolo idealne pocasie, cize slnecno a bezvetrie, tak by som vydrzal aj teploty jemne pod nulou.
Vzhladom na fleecove zateplenie mi vetruvzdorna membrana pri tychto teplotach vobec nechybala, naopak, vyhodou bolo slusne odvadzanie potu a nohy ostali v suchu a teple. Iba v jednom zjazde a zaroven v protivetre som jemne citil chlad na kolena.
Osobne by som teplotny rozsah ich pouzitia videl na -5 az +10°C, pricom pri hornej hranici len ak je zamracene a fuka a pri dolnej hranici len za slnecneho pocasia a bezvetria. Samozrejme nemoze prsat, alebo silnejsie snezit, kedze su bez membrany.
Ci by som si ich kupil aj po tomto teste? Za akciovu cenu urcite ano, za plnu cenu urcite nie :)
10.11.2019 - 20:17:49
06
Nejake zimne rukavice od -5 do +10 s membranou a pri tom lahke nie moc hrube existuju? ?
10.11.2019 - 22:31:32
00
No ked najdes povedz, hladam na cestak ale zatial nic
10.11.2019 - 22:39:12
00
https://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-tretry/rukavice/celoprstove/gore-m-gtx-infinium-stretch-gloves-cierne.html?itm_medium=forum#155843
https://www.google.com/amp/s/road.cc/content/review/258061-gore-m-gore-tex-infinium-stretch-gloves%3famp
Sú aj iné farby, skúsenosť ale nemám 🙂
10.11.2019 - 22:59:08
01
Pozrite nieco z Windstopperu (Gore , Ziener, Roeckl, aj Shimano nieco robi).
Do -5 by nemal byt problem, ale +10 uz budu asi prilis teple.
https://www.bike-discount.de/en/search?q=windstopper+gloves
10.11.2019 - 23:00:51
00
Laro22 napísal:
Nejake zimne rukavice od -5 do +10 s membranou a pri tom lahke nie moc hrube existuju? ?

Jedine nejaké lyžiarske. Ja mám windstoper rukavice (kupované kôli turistike) a už by som ich na bike nechcel. -10 znesú ale musí byť sucho. Jak zmoknú už nič... Aj +5 je zima.
11.11.2019 - 04:54:40
00
Petko4 napísal:

Tie obzeram uz dlhsie no niekde pisu v pohode aj pod nulu a niekde ze im bola zima uz pri +5
11.11.2019 - 06:26:10
00
men sa take tenke gore roztrhali za jednu zimu na prstoch, ja bych to už nekupil...
11.11.2019 - 07:19:45
00
Laro22 napísal:
Tie obzeram uz dlhsie no niekde pisu v pohode aj pod nulu a niekde ze im bola zima uz pri +5

Tam pod tou recenziou jeden píše že ich mal pri 5-7° a vtedy boli vraj veľmi teplé. S tými rukavicami je to asi dosť individuálne... Na ten rozsah čo si písal +10/-5° by som zobral radšej niečo takéto tenšie. Lebo keď zoberieš zimné rukavice tak sa ti budú potiť ruky už pri +5°
11.11.2019 - 07:21:11
00
Ten rozsah od -5° do +10 je na dvoje rukavice
11.11.2019 - 07:44:29
07
podla mna je to individualne pre kazdeho, niekto jazdi v zime kludne v kratkych rukaviciach a mne je zima pomaly aj v lyziarskych :)
11.11.2019 - 08:18:21
00
Ist napriklad hodinu do kopca a hodinu dole kopcom pri konstantnej teplote dajme tomu 2st je tiez na dvoje. Mne sa zatial najviac osvedcila prave kombinacia dvoch parov. Tenke membranove na zaciatok vyjazdu a ked ide do tuheho, vymenim za Kellys Frosty, ktore su uz aj do minusovych teplot. Len sa v nich nesmu spotit ruky, lebo zacnu omrzat prsty. Ono vo vseobecnosti v podmienkach 0-6 je dobre mat nahradne veci, napr. aj strednu vrstvu. Ked sa vlhkost nahromadi, vymenit za suche a hned ma clovek pocit, ze je niekde inde.
11.11.2019 - 08:32:20
03
a kde to vozis? napchate vo vreckach v bunde alebo batoh?
ruky su individualne - ja teraz este jazdim v letnych dlhoprstych a stacia - a piatok pri vecernom vyjazde na inovec, hore boli 3 stupne. v zjazde do jastrabia tuhli prsty ale nic strasne, potom zasa pohoda. pokial nejak extra nemrzne do kopca davam rukavice dolu.
tiez ma caka nakup zimnych a nepaci sa mi od pohladu nic. teraz nosim nejake civil z tesca - su akoby dvojvrstve, hustejsie tkane takze trosku vetra zvladnu, hmlu ako tak, kedze nemaju membranu celkom dobre vetraju. bike sa stym drzi obstojne len uz po dvoch zimach ich asi dorazim. na pocudovanie celkom spokojnost.
na cyklo rukaviciach mi hlavne vadia vystelky na dlaniach
11.11.2019 - 08:44:05
00
na MTB mam batoh vacsinou a ako teraz v nedelu pri 2C tak smerom hore mam dlhoprste letne lebo to staci, makam vela do kopca a ruky sa potia co je fajn ze cez sietkove sa odparuje. Pridem hore a hned vyzliekam prepotenu prvu vrstvu a vymienam za suchu z batohu, vazi to malo a je to velmi fajn ze nesedim v mokrom a tiez nasledny zjazd v suchom. Rukavice hore menim za neprepotene zimnejsie s windstoperom. Na cestaku je to horsie lebo neberiem batoh a bud mam vsetko vo vreckach co sa mi velmi nepaci alebo to musim pretrpiet.
11.11.2019 - 08:53:23
00

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up