Radenie Shimano SL-R783 spolu s presmykacom Shimano 105 mi začína trochu blbnut. Smerom hore radi dobré, aj keď s vyššou ovládacou silou ako som zvyknutý na mojom MTB. Problém robí pri radení smerom dole. Tie medzipolohy, ktoré sú určené na doladenie polohy presmykaca to rovno preskoci. Nie je možné páčku stlačiť tak aby som tu medzipolohu mohol využiť.
Problém číslo dva je, že pri preradení z veľkého prevodniku na stredný reťaz nepreskoci. Musim zaradiť až na ten najmenší a potom späť na stredný prevodnik.
Neviem či je problém v radeni alebo v presmykaci. Zdá sa mi, že pružina v presmykaci má príliš veľkú tuhosť, ale doteraz sa chovalo v pohode. Tým pádom je lanko na väčších prevodnikoch dosť napnuté.
24.03.2016 - 20:16:34
00
Mozno docela blba otazka, berte ma s rezervou prosim ale ak som spravne googlil tak SL-R783 radenie je klasicke MTB radenie pre troj pilu. A Shimano 105 co mi pride ako cestny presmykac na dvoj pilu? Ci sa mylim, ak ano opravte ma..
24.03.2016 - 21:02:28
00
Podľa návodu je to kompatibilne a donedávna to fungovalo celkom spoľahlivo.
24.03.2016 - 21:39:37
00
Aha okej ja to beriem len nemam osobnu skusenost stakouto zostavou. No pokial to fachcilo aj pred tym bez problemovo tak podla tvojho popisu by som sa zameral na lanko a bowden. Ci ti niekde lanko nezadrhava v bowdene eventulne ci nieje sajrajt bowdene a nebrzdi lanko pri radeni.
24.03.2016 - 21:54:03
00
keyboard_arrow_up