Co si myslite o tomto? Dá sa v danej cene kúpiť niečo lepšie?

https://www.mountfield.sk/horsky-elektrobicykel-mount-9-0-21-4koe19053?gclid=EAIaIQobChMI1fuNpe-o5AIVkEDgCh1hPw5-EAEYASABEgIA__D_BwE
31.08.2019 - 14:41:53
00
co som tak narychlo pozrel asi ani nie. brzdy su len 1piesty podla vsetkeho, ak nebudu stihat vymenis. vzduchova vidla, radenie deore je fajn, za ten peniaz v pohode
31.08.2019 - 16:27:42
01
Ďakujem.
31.08.2019 - 16:36:22
01
a čo táto Merida?
https://www.merida.sk/elektricke-bicykle/ebignineseven-500-1
01.09.2019 - 07:47:33
00
Merida ma slabsi vidlici, 32 nohy jsou na ebike spis jen pro lehci jezdce a brzdy jsou úplně slaboučký :-(
01.09.2019 - 08:31:37
00
Nerozpadne sa ten Mountfield do roka? Predsalen skôr sa mi to hodí na kosačky :)
01.09.2019 - 09:05:50
00
môže, v záruke ti ho vymenia za nový :rofl:
nepíšu predĺženú záruku na rám, ale pokiaľ to zvárajú štandradným spôsobom niečo vydržať musí. ono keby som vyberal lacnejší ebajk na cyklotúry, príp. ako comutter, šiel by som do Boscha a nie do Shimana, z dôvodu výdrže baterky. na 500 Wh baterku má Bosch väščí dojazd myslím. závisí to samozrejme od mnohých faktorov, ale keď jazdím občas s boschákom, vždy mu zostane viac v baterke ako mne :?:
01.09.2019 - 09:15:37
02
Ten MTF nemusí být vůbec špatnej, stejně používají všichni stejný komponenty.
Ale teď jsem na cyklobazar narazil na výprodeje u Krosse až 40% a další začínají taky vyprodávat. Koukni na to
01.09.2019 - 17:35:10
00
Ja sa v tom moc nevyznám a ako amatér ani neviem oceniť rozdiel v bicykli za 6 tis voči 2 tis. Mal som na hodinu v teréne rock maschine za 6500 tis. a na deň Giant za 2 tis. Pre mňa tak obrovský rozdiel v cene skutočne neprinesie žiaden úžitok. A čudujem sa, že aj niekomu áno, I keď to samozrejme nerozporujem. Za 6 tis sa dá kúpiť slušná motorka 600ka aj nová. A keď vedľa nej keď postavím v tej hodnote bicykel... Asi je to skvelý biznis predávať, kompletovat bicykle ci súčiastky na ne. Ale ono je to asi v každej oblasti takto. Aj lyže sa dajú kúpiť za 200 aj 2 tis eur. A pre amatéra minimálny rozdiel.
01.09.2019 - 22:37:21
01
brianperes napísal:
Ja sa v tom moc nevyznám a ako amatér ani neviem oceniť rozdiel v bicykli za 6 tis voči 2 tis. Mal som na hodinu v teréne rock maschine za 6500 tis. a na deň Giant za 2 tis. Pre mňa tak obrovský rozdiel v cene skutočne neprinesie žiaden úžitok. A čudujem sa, že aj niekomu áno, I keď to samozrejme nerozporujem. Za 6 tis sa dá kúpiť slušná motorka 600ka aj nová. A keď vedľa nej keď postavím v tej hodnote bicykel... Asi je to skvelý biznis predávať, kompletovat bicykle ci súčiastky na ne. Ale ono je to asi v každej oblasti takto. Aj lyže sa dajú kúpiť za 200 aj 2 tis eur. A pre amatéra minimálny rozdiel.

No právě že v tom je rozdíl..I když cena tedy je rozhodující..Jsou dobré kola za měnší cenu a špatné za vysokou..Ale pokud jsem měl já možnost porovnat levné Ekolo za 30-40 tisíc /šlo o HT MTB/ a kolo za 130000kč Enduro. Kde rozdíl byl naprosto diametrální..Levný bafang v zadním náboji a nebo i středový motor. pocitově to jelo podobně. Prostě šlápneš a motor zabere. Ale Tlačítka ovládání,display,celkové zpracování a odolnost se zdále horší, spousta lidí pak řeší problémy s baterkama i s motorama ...Ergonomie podle mě mizerná.. Rám kola za ty prachy těžce poddimenzovaný z levnějších materiálů. levné pružinové vidlice bez možnosti nastavení. řazení a brzdy z nízkých sad..Sice fungují ,ale jen dostatečně... Takové kolo za 30000kč o hmotnosti 24kilo sice funguje, ale nemá ambice ... já jsem těžký..Mě to neuveze, vidlice padne na dno ,brzdy mě neubrzdí a rám se kroutí tak že to nejen cítím ale i vidím jak se vidlice a rám kroutí.
Kolo za 4500euro.. Pevný enduro rám se zvihy 120-170mm ,Kvalitní vidlice 35-36mm nohy, pevné osy,kvalitní 4pístkové brzdy ,teleskopická sedlovka, kvalitní pneumatiky.. K tomu lepší hmotnost a jistota že motor Bosch,shimano,yamaha jsou kvalitní a doufám že bezproblémové..Přitom pokud cena za neznačkový motor je 15000kč a značkový 20000kč není veliká..Ovšem pak mi příjde zajímavé, jak lze postavit kvalitní kolo ,když motor a baterie na pultě stojí např 25000kč a celé kolo 30000kč?? Výrobce kol má jiné marže, ale i tak je to o kompromisu..A kdo rád jezdí na kole a chce si užít ,nechce kompromis ,ale kvalitu..najezdíš li 1000km za rok směrem hospoda ,či obchod. Zde stačí levné kolo..Pokud chceš do terénu,lesa a počítáš s nájezdem +-5000km vyplatí se investovat..I když jsou dnes ty kola na naše platy drahé a mnohdy lze za ty prachy mít ojetý vůz..je to o rozhodnutí...Já nelituji..
02.09.2019 - 09:12:46
02
Palo7 napísal:
Ten MTF nemusí být vůbec špatnej, stejně používají všichni stejný komponenty.
Ale teď jsem na cyklobazar narazil na výprodeje u Krosse až 40% a další začínají taky vyprodávat. Koukni na to

Byl jsem v moutfildu a co tam měli tak s tím boschem to vypadá slušně..Nyní po slevě asi není nové kolo za lepší peníz..
02.09.2019 - 09:13:52
02
ale no..bicykel z mountfieldu za 2200? ci nieco lepsie..vsade maju nieco lepsie :) za tu cenu si toho uz vyberies ozaj viac..stacilo mi tu si pozrieť shop a aha...https://www.mtbiker.sk/shop/elektrobicykle/horske-elektrobicykle/pevne-a-hardtail/mondraker-horsky-bicykel-prime-29-sram-black-orange-2019.html

    02.09.2019 - 14:35:25
    00
    to že si amatér a nevenuješ sa tomu..resp. nevidis v tom rozdiel sa ale nevylucuje s tým ze si treba uvážiť že čo vlastne chces. Ak chces motorku kúp motorku, s tým elektrobicykel vela spolocneho nemá..o tom sa nejdem rozpisovat. Kazdopadne ked kupis bicykel od vyrobcu ktory sa tomu venuje viac ako mountfield ktory to robi len za ucelom hrrr ideme zarobit..tak v tom je vela rozdielov. Inak povedane..Nie je dolezite na bike nahadzat komponenty rovnake. Ide hlavne o geometriu a sposob akym sa to vsetko zladí. to co som ti sem dal ma komponenty o level vyssie. Od vidli az po naboje. Vsetko bude mat zarucene vyssiu zivotnost aj ked to budes pouzivat len rekreacne. Daj si radsej zalezat a kupit ked uz nieco co ti vydrzi..radsej priplat o 100 e viac ako po 3 rokoch rozmyslat co s rozmlatenymi loziskami, orechmi a neviem co vsetko. Servisu sa nevyhnes pri ziadnom biku. musis sa o to starat a aj ked zacnes ako amater..postupne ak ta to chyti ( co si myslim ze ano ked uz si to chces kupit). budes chciet viac..ist dalej. ist vyssie..na kopec..hocico..ale tam ta uz bude limitovat nekvalita neznackoveho biku..ked mas hned nieco lepsie....vies sa posuvat dalej bez toho aby si cosi menil a rozmyslal preco som siel do tohto...toľko ...
    02.09.2019 - 14:49:01
    01
    škaredý je strašne ten Mondraker :lol:

    ale toto vyzera mimoriadne zaujimavo, KELLYS Tygon 50 29" v zľave za 2315€
    https://www.gtstore.cz/sk/elektrokolo-kellys-tygon-50-29-black-2019-vel-l/


    Naposledy upravil sorcerer dňa 02.09.2019 - 14:54:00, celkovo upravené 1 krát.

    02.09.2019 - 14:51:13
    00
    no ten mountfield je otras :) ten kellys vyzera 100x lepsie..vravim ze sa da za tie peniaze toho vybrat omnoho viac. Mountfield len naskočil na vlnu ebikov. Vidia, že to ide na dračku a preto niečo na rýchlo zbúchajú..bez myšlienky..len aby bolo..príde 60 ročný ujo do obchodu..má peniaze..nevyzná sa..kúpi...jemu to stačiť bude..do kostola. do krčmy..do obchodu...Ak ale chces bicykel tak hladaj niečo iné..lebo ako si napísal ..či sa ti do roka nerozpadne..do roka možno po rovnej ceste nie..ale po 2 rokoch ako skonči zaruka si myslim ze skor ano :)
    02.09.2019 - 14:54:00
    00
    keyboard_arrow_up