ŠKODA FC Maratón Maríkovskou dolinou

17.05.2014
3. kolo - XCM Tour
2. kolo - Slovenský pohár XCM
1. kolo - Škoda Bike Open Tour
MTB maratón
Dolná Mariková (Slovensko)

Propozície, Súťaž, Pozvánka, Výsledky, Foto, Reportáže
Zúčastnených bikerov (90)
120318luboss18andrej25babicka123bimjeamBublicarrecatcherxxcicerocipoCyril911de FectDomestikdoubleEnemyennioerichkGogenGwynnHack3rHarleeyHazardhouseloverital12Jack_Jackjohny691joziCCjumpKaskajakikilikochhykurtmareklavinakLeroyLimelorenzo6577LuboTNMareKMMMarešekmarohcMartoMatko_PDmatko055matttassmichal_156michelinomirecpdmiro80MrKoubakMtstevulamullermoboroldakorlovecskP3terPatBadPatrkpeter22petrikbproximityPupokRBprorefstanoridgeriderrichtoškaRobo87robostrt.bikersaki66saki6608shifty12siso33Slavomír StrečanskýSodjagsolvostefanvanickyswordiktinoLMtomas.ciciTomikZATRbikerunigenaUrsusvandalcadvlsuwendoy.e.t.i.zihadlo 5
Ahojte,

Blíži sa koniec roka, čas bilancovania a plánovania toho nasledujúceho.
Rád by som predstavil naše plány pre rok 2014

1. FC Maratón – 17.5.2014

FC Maratón Marikovskou dolinou 2014 bude tak isto ako tohtoročný zároveň aj majstrovstvami Slovenska v maratóne. Zázemie bude takisto na základnej škole v Dolnej Marikovej. Dĺžky a trasy strednej a dlhej trate sa pravdepodobne nebudú výrazne odlišovať od minulého roka, ostáva teda dĺžka 64 a 40 km, zmení sa iba dĺžka najkratšej trate a to na približne 20 km. Doteraz sme každý rok pripravili nové úseky singletrailov, v tradícii chceme samozrejme pokračovať, plánujeme vybudovať nový úsek na dlhej trati (zmierni sa tak jedno veľmi prudké stúpanie, ktoré drvivá väčšina účastníkov musí tlačiť). Uvedené samozrejme platí za predpokladu dohody so všetkými vlastníkmi pozemkov.

2. Spoluorganizácia cestnej 24-hodinovky

Historicky prvá cestná 24-hodinovka na Slovensku síce nezaznamenala trhanie účastníckych rekordov, mediálna odozva akcie bola však obrovská, preto Slovakiaring plánuje organizáciu 24-hodinovky aj pre tento rok a to v termíne 26.-27.6.2014 (štvrtok, piatok). FC Team bude pôsobiť v úlohe spoluorganizátora.

3. Cyklokros

Opäť plánujeme usporiadať víkendové cyklokrosové dvojkolo na úrovní UCI, kategória (tá závisí hlavne od financií, referencia UCI komisára je viac než pozitívna) ani dátum ešte momentálne nie sú známe. Dvojkolo bude zároveň Slovenským pohárom. Ak sa podarí spolupráca s niektorými inštitúciami, tak je možné, že príde na významné zatraktívnenie cyklokrosovej trate pre budúci rok.

4. Sprístupnenie trate maratónu širokej cyklistickej verejnosti

Pri organizácií maratónu každoročne narážame na problém, že niektorí jedinci, ktorí sa oslovujú ako „bajkový guru“, si radi samovoľne vyhradzujú právo jazdiť na niektorých úsekoch lesa iba pre seba a s radosťou nám tieto úseky preznačujú. Toto nie je cesta ako sa propaguje cyklistika. Všetky úseky, ktoré sme vybudovali, lesné cesty, skrátka celú trať chceme celoročne sprístupniť všetkým, ktorí prejavia záujem zajazdiť si. V prvej polovici roka začíname sprístupnením časti trate, ktorá bude zahŕňať cca 10 náučných tabúľ s historickou a lesníckou tematikou. Takisto chceme pripraviť tri miesta na odpočinok.

5. Príprava a zverejnenie historického sprievodcu maratónskej trasy

Máme záväzok každý rok priniesť na Slovensko niečo nové, čo posúva cyklistiku alebo všeobecne aktívne trávenie voľné času niekam ďalej. Tento cieľ chceme splniť zverejnením historického sprievodcu traťou FC maratónu. Na strednom Považí, konkrétne v okolí Púchova a Považskej Bystrice prebehlo obrovské množstvo vykopávok hlavne zo Slovanského obdobia. Archeologické výsledky s tohto regiónu doteraz neboli nikde publikované v tak ucelenej forme. Zverejnením sprievodcu budete mať jedinečnú príležitosť dozvedieť sa viacej o miestach, ktorými budete prechádzať počas maratónu alebo iba počas víkendového „švihu“ v našom okolí. Budete si tak môcť prečítať že na kopci, vedľa ktorého práve prechádzate sa kedysi nachádzalo Slovanské hradisko, o pár kilometrov ďalej stála strážna veža z obdobia Rímskej ríše, našli sa tam také a také vykopávky, na poli vedľa sa odohrala dôležitá bitka atď. Za poskytnutie týchto informáciu ďakujeme nasledovným archeológom: Štefan Meliš, Martin Olšovský, Jozef Moravčík, Ernest Belák. Sprievodca by mal byť pripravený do začiatku jari.

Podrobnejšie informácie budeme samozrejme zverejňovať na našej domovskej stránke http://www.fcteam.sk

FC Team
19.12.2013 - 17:32:27
08
pekne, prípravu mate zvladnutu na 1*... dufam že konečne bude priať počasie,mne volno a zúčastním sa po rokoch znova...píšem do denníčka
19.12.2013 - 21:42:45
00
Ahojte,

Je spustené prihlasovanie na tohtoročné majstrovstvá Slovenska v maratóne, prihlásiť sa môžete cez nasledovný link http://www.cyklo.sao-tatry.sk/

Na našej domovskej stránke www.fcteam.sk
už nájdete kompletné propozície, výškové profily sú v porovnaní s minulým rokom zatiaľ nezmenené.

FC Team
11.03.2014 - 18:30:51
02
Prihláška odoslaná :) po ročnej prestávke sa už nesmierne teším nato čo tento rok organizátori pripravia :rock:
15.03.2014 - 16:11:30
00
Len to najlepšie, ako vždy... :-) všetci sa tešíme na krásne single, výjazdy a super atmosféru preteku... :-)
16.03.2014 - 16:44:41
00
ja by som sa chcel spytat, ze ako vyzera ta dlha trat, ci sa bude menit alebo nakoniec nie? :) polmaraton sa asi nebude menit, ci? :)
08.04.2014 - 11:46:53
00
Ahoj,

zásadné zmeny nie sú plánované ani na dlhej ani na strednej trati. Plánujeme iba drobné vylepšenia, čím mám na mysli ďalší úsek "singláčov" na dlhej.
Nudiť sa rozhodne nebudeš
08.04.2014 - 17:51:07
01
Ahojte,

iba pripomínam, že zvýhodnené štartovné 12 EUR na FC maratón platí iba do 25.4.2014 (piatok). Do 16. mája 16 EUR, po tomto termíne 19 EUR

FC Team
21.04.2014 - 08:19:56
00
zdravím.. včera som zaplatil štartovné 12 € ... ešte stále mi to v zozname štartujúcich ukazuje že som nezaplatil ? kolko to trvá či ako to je ? ďakujem
25.04.2014 - 15:25:21
00
Ahojte,

k prihlasovaniu: termín, do ktorého sa môžte prihlásiť za najnižšie štartovné 12 EUR sme predĺžili do 1. mája 2014 tak neváhajte.

Párovanie platieb s prihlásenými účastníkmi nie je automatické, to znamená v systéme cyklo sao to treba urobiť individuálne. Z tohto dôvodu to niekedy trvá zopár dní, pokiaľ si tam uvedený ako "uhradené".

Takže pokiaľ si odoslal platbu, môžeš byť v kľude.

Ďakujem

FC Team
25.04.2014 - 17:31:25
00
jo už to je dobré mal som strach že som niečo spravil zle a že som vyhodil 12 € už to píše že som zaplatil aj tak ďakujem za odpoveď
25.04.2014 - 22:12:09
00
ak sa mi podarí dať do poriadku môj zlomený posledný článok na prste pravej ruky tak sa určite vidíme :)
27.04.2014 - 18:13:39
00
Vždy to trvá trošku dlhšie pokiaľ to odíde a potom tí ukáže že si zaplatil...to je úplne normálne.... :-)
27.04.2014 - 18:16:43
00
POZOR zlavnené štartovné na FC maraton za cenu 12eur platí do 1.5.2014!!!!! :)
29.04.2014 - 14:12:57
00
nejako som nevidel este mapy, nezobrazuje mi ich ani jeden priehladac (Mozilla, Chrome, Explorer)?! da sa s tym nieco spravit?
Ďakujem
02.05.2014 - 11:47:46
00
keyboard_arrow_up