Spišských 333 EXTREME

02.08.2013
MTB maratón
Poráčska dolina (Slovensko)

Propozície
Zúčastníš sa na tejto šialenosti? :)
ÁNO, je to skoro isté. 29% [ 19 ]
LÁKA MA TO, ale... 55% [ 36 ]
NIE, takéto šialenstvo nieje pre mňa. 17% [ 11 ]
Celkový počet hlasov : 66
333extreme.spis-region.sk
Spišských 333 EXTREME je nonstop pretek určený pre nadšencov horskej (MTB) cyklistiky, ktorí sú odhodlaní zabojovať s prírodou často na hranici svojich možností.

Spišských 333 EXTREME je obrovskou výzvou, pri ktorej otestuješ sám seba, zabojuješ so svojím ja v extrémne náročnom preteku bez podpory. Siahneš na dno svojich fyzických ale aj psychických síl, ale v cieli sa všetko premení na pocit skutočného uspokojenia, nielen z preteku, s poznania krásy hor na Spiši, ale aj z poznania nových priateľov a ich životnej filozofie. Nezáleži na poradí v cieli, nezáleží na cenách, tvojim víťazstvom bude absolvovanie tohto krásneho extrémneho preteku.

Hlavne fakty o preteku

Miesto konania: Poráčská dolina, areál relax & sport centra Poráč PARK
Štart: 2.8..2013 o 9:00 hod
Dĺžka preteku: 333 km
Prevýšenie: 5600 metrov

Motto: „Keď si myslíš že už nemôžeš, môžeš ešte 3x toľko!“

Značenie: Trať je vytýčená takmer výlučne (97% trate) po značených cyklotrasách v regióne Spiša. V Úsekoch mimo oficiálnych cyklotrás sa budú účastníci orientovať podľa obdržanej mapy, podľa GPS, pripadne podľa doplnkového značenia organizátora.
Povrch : asfalt cca 65 %, spevnené lesné cesty cca 35 %
Podpora a doprovod: Tento pretek je pretekom bez podpory.
Dôležite upozornenie! Pretek absolvujú všetci účastníci na vlastné nebezpečie!

333extreme.spis-region.sk


Web preteku Spišských 333 EXTREME
Propozicie k preteku
Priklaska na pretek
Mapka na Cykloserveri
Trasa vo formate GPX


Naposledy upravil Sanc0 dňa 02.07.2013 - 15:23:16, celkovo upravené 5 krát.

11.05.2013 - 08:27:37
00
Chcem poprosit ctenu verejnost na MTBikery o komentare k tomuto podujatiu. Zvazujeme este zmenu trasy, koli znizeniu prevysenia, pripadne jej skratenie. Radi uvitame Vase komentare ako pohlad z druhej strany.

Srdecna vdaka,
Organizacny team
11.05.2013 - 08:39:56
00
Takže štart je v Poráči? Ktorým smerom sa pôjde?
13.05.2013 - 15:59:12
00
Prečo skrátiť? Dal by som 2 okruhy.
13.05.2013 - 17:02:40
00
Tak tak, Tmax má pravdu. Skrátiť určite nie. Prevýšenie je v pohode, síce som "odborník" len na severnú časť okruhu a tam je to bezproblémové. Skôr by som chcel vedieť, či by sa nedali nejak vyriešiť tie "slepé uličky".
13.05.2013 - 17:48:27
00
Ahojte
vdaka za vase reakcie. Trasu upravujeme, slepe ulicky tam uz niesu. Kojsovku sme vyradili koli prilisnej narocnosti, ulicka v Spisskej uz tiez nieje, povodne bol planovany start v Spisskej ale to sa zmenilo. S Poraca sa pojde smer Zavadka, Bindt atd.

EDIT: Takze nova verzia trasy je uz hotova, v prvom prispevku je mapa aktualizovanej trasy. Ubudla Kojsovka, pribudli trasy kolo Spisskej (Flajser, Lesnica) a pribudol hreben Javorinka - Dvorce v Levocskych vrchoch.
Vysledkom je ta ista vzdialenost a prevysenie este stuplo na 5600 metrov :) Takze moc sme to neulahcili, ale trasa po uprave je urcite atraktivnejsia.
13.05.2013 - 21:10:49
00
Idem :(
14.05.2013 - 12:57:38
00
Super Duri :) Nahovor aj kamosov :)
14.05.2013 - 22:24:39
00
Odporúčal by som Vám ešte porozmýšľať o čase štartu (posunúť ho napr. 2 hodiny skôr), každá hodina v neznámom teréne za denného svetla nie je od veci. Ako by to bolo vyriešené zo značením a s navigáciou, resp. kontrolou prejazdu pretekárov (ak sa jedná o pretek)?
15.05.2013 - 10:06:10
00
Ved prave o to ide, aby to nikto za denneho svetla nestihol. 333 km aj nerealnou priemernou 30tkou trva 11 hodin, realnejsou 20tkou to trva 16 hodin. Takze bud sa pojde aj v noci alebo pretekar trasu opusti a rano sa na to miesto vrati a bude pokracovat alebo tam rovno zabivakuje. Časový limit na absolvovanie trasy s vyhodnotením poradia je 48 hodín. Podrobnosti su vysvetlene na http://333extreme.spis-region.sk/ :rofl:
15.05.2013 - 10:39:07
00
Odporúčal by som Vám ešte porozmýšľať o čase štartu (posunúť ho napr. 2 hodiny skôr), každá hodina v neznámom teréne za denného svetla nie je od veci. Ako by to bolo vyriešené zo značením a s navigáciou, resp. kontrolou prejazdu pretekárov (ak sa jedná o pretek)?

Co sa tyka casu startu, mas uplnu pravdu ja s tebou suhlasim. Skusime este o tom porozmyslat. Povodne to malo startovat zo Spisskej, bol zaujem dotiahnut aj nejake media a ti by asi start skoro rano odignorovali. Jednym s cielov akcie je propagacia novych cyklotras na spisi preto je zaujem o medializaciu.
Je to taky pretek/nepretek. Je to skor vyzva absolvovat nieco tak extremne. Poradie bude vyhodnocovane ale nebude vecne odmenovane. Vecne ceny budu len v tombole, tricka a tak su samozrejmostou. Informacie o kontrole su v propoziciach. Dokladom o prejazde budu zaznamy GPS alebo fotky kontrolnych bodov. Bude vyhodnocovany EXIF fotografie. Taktiez bude este niekolko nahodnych kontrol na trati. A pokial to niekto bude chciet prechcat tak oklame len sam seba. To nieje pretek o ceny, je to pretek sameho zo sebou.
Propozicie su tu: http://www.333extreme.spis-region.sk
15.05.2013 - 10:46:24
00
Veľmi zaujímavá a lákavá akcia! Možno sa zúčastním (ak áno, tak ako pohodovú dvojdňovku : )) GPS záznam trasy alebo niečo podobné (mapa na cykloserveri...) nie je ? (333 km sa mi zdá podľa náčrtu trasy veľa, je to iste O.K.?)
15.05.2013 - 22:28:02
00
Aj ked sa to nezda, 333 km to je. Naklikana trasa v OziExploreri vykazuje udaj 330 km, v reale to bude urcite viac. Mapa na cykloserveri existuje, ta ale vykazuje o 10 km kratsiu vzdialenost nakolko cykloserver redukuje pocet trasovych bodov a tym padom je to zubatejsie a kratsie. Spustil som uz novy web preteku, tam su k dispozicii uz aj stahnutelne tracky vo formate GPX aj PLT tak si to mozte pozriet. Pridavam aj linky:

Web preteku Spišských 333 EXTREME
Mapka na Cykloserveri
Trasa vo formate GPX
16.05.2013 - 09:40:49
00
Ak to má byť akcia pre viac, než 4-5 nadšencov, doporučil by som:
a) Posunúť čas štartu na 6,00 (ideálne 5,00) aby sa v závere neišlo 4 a viac hodín po zotmení.
b) Zvážiť miesto štartu (cieľa), pretože na záver (po zotmení) je lepšie dať ľahší terén, najmä orientačne. Určite nie prejazd Plejsov.
c) Pouvažovať nad zdravotníckym zabezpečením. Netvrdím, že všade musí stáť lekár, ale v prípade úrazu (v teréne, po zotmení) nepomôže tvrdiť, že každý jazdí na vlastné riziko.
Podobnú dĺžku (320km Bratislava-Jasná) jazdím každý rok. Je to cestná, teda menej náročná akcia, napriek tomu štart býva 4,30 keď sa už rozvidnieva.
16.05.2013 - 12:07:53
00
Pre vacsinu jazdcov to ma byt dvojdnovka. Nech si skusia noc v divocine. Ale v oblasti s :hug: medvedmi to moze byt riadny adrenalin. :rock: Ludska fantazia je svina, aj z nepatrneho zvuku z tmy dokaze urobit neuveritelne veci.
16.05.2013 - 12:15:18
00
keyboard_arrow_up