Pozrieme. mondzoooooo :)
16.05.2014 - 23:21:36
00
...co sa tyka freemap, ta sa stale vylepsuje, takze to urcite pojde k lepsiemu, vsetko ukaze cas, zatial vdaka

Nebol by som si taký istý, pozrel som si okres Kežmarok a tam tie trasy ako keby išli voľným priestranstvom, pričom tam nie sú zaznačené žiadne cesty, ani tie najväčšie a to je fakt blbé :) Cieľom MTBikeru by mohlo byť to aby tu ľudia ostali a dodatočne neriešili svoje výlety na iných stránkach. Moja utópicka predstava je niečo v spojení MTBiker (slovenská MTB komunita) + cykloserver (tvorba trása) + mapy.hiking (aktuálne turistické značenie). Je to utópicke alebo realistické :) Inak bolo by dobré, keby si to pamätalo zvolenú vrstvu pri poslednej návšteve. Dokonca aj keď kliknem na detail výletu, tak sa na mape znovu zresetuje základná vrstva (Freemap - cyklo). Čiže každý pohyb v cyklotrasách si vyžaduje neustále prepínanie vrstiev pri každom kliku a to je dosť otravné...
17.05.2014 - 19:39:46
00
Ja by som trasy bez GPS záznamu nechal, nemazal ich. Hoci sú staršieho dáta a vtedy nemal každý GPS, môžu inšpirovať ďalších pre zopakovanie alebo doplnenie a Tí už môžu mať GPS alebo podľa mapy trasu po prejdení vyklikať.
18.05.2014 - 13:35:49
00
Cykloturista:
ked som pozeral tie cyklotrasy starsieho data, bez gpx suboru, tak vela veci tam uz nesedi, zmenilo sa ja znacenie tras v v okoli BA... A navyse, ak si precitas niektore popisy, tak by si asi ani netrafil tam, kam mas ist....:(
18.05.2014 - 14:17:05
00
To zamrzí, ja som ich nesledoval, len som pozrel niektoré z nich, či by ma zaujali. Mám teraz úplne iné starosti.
18.05.2014 - 18:20:39
00
Palo TT - dik za upozornenie na nemoznost stiahnutia GPX, uz by to malo ficat, chybicka sa vloudila, kedze pred spustenim sme menili este server lokaciu GPX pre cyklotrasy

milos21 - tvoja myslienka dat dokopy shocart mapu, turisticke znacenie hiking je fajn a uvidime co sa nam casom z toho podari, shocart spomenul uz aj cervo, ale ako som pisal aj ja uz v predoslom prispevku, vsetko chce svoj cas a ja verim, ze sa dockame :), co sa tyka vrstiev, toto nebude take jednoduche, ale skusim sa na to pozriet, ci by nebolo mozne pamatat si zvolenu vrstvu v celej sekcii. Verim, ze Freemap nie je zatial na vysokej urovni, co sa tyka podrobnosti, ale cenim si robotu ludi, ktory za tym stoja a mozem povedat, ze to napreduje.

Co sa tyka cyklotras starsieho data, nechali sme ich (spominal to aj Cykloturista) a doplnili upozornenie, takze ak ste nahodou cast trasy presli alebo ju poznate, alebo mate info, ze je uz neaktualna, nezjazdna alebo nieco nesedi, kludne mi piste a bud ju zmazeme alebo ju budeme aktualizovat, ale bez vasej pomoci to nepojde, kedze tych cyklocesticiek je neskutocne mnozstvo a pokryt vsetko a realne prejst len z nasej strany nie je mozne.
18.05.2014 - 21:40:34
00
este taka otazky tych nelegalnych tras - co su to vlastne nelegalne trasy? ved pokial idem v lese a nie je tam plot, ktory preliezam, tak je to legalne, ci nie?
najviac ma vie nasrat, ked idem takto a zrazu sa priruti crossa bez SPZ a ma v ....
19.05.2014 - 07:47:50
00
Divine - ak sa nemylim, v lese mozes jazdit len po lesnych cestach, ktore maju min sirku 4m, pokial to nie je upravene nejakym Ceckom (napr Donovaly Hiadelske sedlo, kde mozes aj hrebenom po turistickom chodniku, kedze to je znacena cyklotrasa), cize ziadne turisticke chodniky, hrebenovky atd, pozor na narodne parky, chranene krajinne uzemia atd.
19.05.2014 - 08:18:30
00
Tak nejak to definuje zakon o lesoch, aj ked ta odvolavka na nejaku technicky normu ohladne tej sirky lesnej cesty je otazna.

Podla zakona o ochrane prirody v CHKO (=takmer vsetko, okrem NP) mozes:
-jazdit po znacenych trasach (= turisticke znacky)
-jazdit po ucelovych komunikaciach (= aj lesne chodniky, ta ista norma, co sa spomina v zakone o lesoch definuje medzi ucelove komunikacie aj lesny chodnik)
19.05.2014 - 08:41:22
00
Tak, opravil som mensiu chybicku, ktora sa vyskytla pri stahovani GPX suboru pre trasu, takze uz by to malo zase frcat OK, vdaka Jaro :)
16.07.2014 - 22:16:15
00
Sekciu Cyklotrasy (momentalne Trasy) cakaju velke zmeny - prva graficka zmena je nahodena - http://www.mtbiker.sk/cyklotrasy. Plan je do tejto mapy kreslit nielen 'nase' redakcne trasy, ale aj vase vyjazdy (zo sekcie vyjazdy), fotky s GPS koordinatmi, existujuce traily, zaujimave miesta (ubytovanie, obcerstvenie, servis) a nasledne vam umoznit na tejto mape naklikat ci naimportovat trasu. Sekcia funguje dobre aj na mobile, kde si mozete vo full-screen rezime rychlo pozriet cyklochodniky vo vasom okoli (vasu poziciu si mapa zaobstara sama).
08.11.2015 - 22:34:36
00
...tak toto vyzerá zaujímavo. Páči sa mi hlavne to rozdelenie : značené - neznačené, chodník - cesta, vhodnosť bicykla, náročnosť... :y:
09.11.2015 - 08:50:37
00
Mám návrh na pridanie novej funkcionality, ktorá mi chýba.
Krátky popis:
Ako používateľ/biker chcem vedieť vyhľadať a byť upozornený ak niekto iný vo svojom výjazde prejde mnou špecifikovaný bod/oblasť/úsek na mape.

Detaily
Pre návštevu niektorých miest, ku ktorým nevedú značené chodníky napr., by som sa chcel inšpirovať trasami z už existujúcich výjazdov od iných členov (samozrejme berúc do úvahy nastavenie súkromia každého výjazdu).

Napríklad už dlhšie plánujem najvštíviť jeden hrad, resp. jeho zrúcaninu, ale nevedie tam značený chodník, no neznačených chodníkov je tam v okolí veľké množstvo a preto by som rád šiel nejakou overenou trasou, ktorú už predo mnou niekto iný šiel a nie naslepo nejakou náhodnou s prípadným blúdením, vracaním sa a skúšaním iných chodníkov - čo by mi ušetrilo nielen čas.
Úplnou náhodou som teraz natrafil na výjazd jedného člena, ktorý navštívil presne tú zrúcaninu hradu, no žiaľ to nemá pridané ako výjazd, tak ho poprosím o GPS záznam cez správu...

Trebalo by zvážiť či by sa oplatilo takúto funkcionalitu dorobiť :)
Dík za odpoveď
09.05.2020 - 21:56:00
00
Ty asi nepíšeš stories niekde v it svete, že nie?

Chýba ti tam business value - čize prečo si myslíš, že je táto funkcionalita fóru a užívateľov prospešná ;-)

Ináč ideš na koniec backlogu
09.05.2020 - 22:52:58
01
Nie nepíšem :D ale čítam :D nechcel som to až tak formálne písať, aby to nebolo príliš dlhé.
K tej pridanej hodnote, neviem, ešte som sa nikde nestretol s podobnou funkcionalitou, bola by to možno jedinečná feature. Preto som aj napísal v poslednej vete, že "Trebalo by zvážiť či by sa oplatilo takúto funkcionalitu dorobiť" :)
Kľudne rád doplním viac detailov, akceptačné kritéria, možno nejaké mockupy, potom to môžem otestovať :)
10.05.2020 - 08:31:40
00
keyboard_arrow_up