www: dakujem!

Tak dnes som so Slash trojkou absolvoval 30kilometrovy prolog lesnym a lucnym terenom a vravim VAV. Perfektne vozenie, pustanie sa s kopcov je uzasny adrenalinovy zazitok. Tachometer ukazoval 48.7km/h a este to chcelo ist rychlejsie. Jednym slovom fantazia. Tesim sa na dalsie vyzvy a dobrodruzstva.
08.07.2013 - 23:49:10
00
Caute chalani, na fore som sa dnes registroval, no chodim sem uz dlhsi cas. Chcel by som od vas radu, aky model mtb by ste mi odporucili.
Pisem do tejto temy, pretoze zhruba mam rovnaky rozpocet ako v nadpise temy, no samozrejme, najlepsie by bolo, ak by som na moje poziadavky nasiel este lacnejsi bike.
Vacsinu casu budem jazdit po polnych, lesnych cestach, nejake kopce ale aj asfaltku, preto 29er. Mam zhruba 180cm a 90kg.
Donedavna som mal iba jedinu poziadavku, aby boli hydraulicke brzdy, no pribudla k nim dalsia a to vzduchova vidlica. A tu som uz zial strateny. Pozeram rozne e-shopy ale v tych nazvoch sa nevyznam, ani neviem, ktora je vzduchova, ktora pruzinova a ktora vyhovuje na moju vahu.
Jazdit budem iba rekreacne, preto mi na ostatnych komponentoch az tak velmi nezalezi, predpokladam, ze ked uz bike bude mat vzduch.vidlicu a hydr.brzdy, ostatne komponenty tiez nebudu moc spatne.
Vedeli by ste mi teda poradit co najlacnejsi mtb 29"?
dakujem
10.07.2013 - 17:22:36
00
No asi najlacnejsi so vzduchovou vidlicou a hydraulickymi brzdami plus s vcelku dobrymi komponentami bude: http://www.kubicasport.eu/shop/goods/ctm-slash-2.0-2013-matna-ciernacervena-20?goods=13554
Akurat pozeram ze ho kubica zlacnil. Asi sa mu nechcelo kazdemu odpisovat ze ho da za 690€ :lol:
10.07.2013 - 17:27:22
00
Dakujem, ta cena je dobra, no ten dizajn neni nic moc :)
10.07.2013 - 19:09:18
00
Ked ti ide o dizajn tak si vyber nieco co sa ti paci (aj ked to bude mat mozno omnoho horsie komponenty). Vyebr je len na tebe :)
Pripadne tu je vyssi model: http://www.kubicasport.eu/shop/goods/ctm-slash-3.0-2013-matna-ciernazelena-20?goods=13552
10.07.2013 - 20:31:42
00
Pacia sa mi skor tmavsie bajky, sede, cierne, s co najmenej nalepkami, decentne. Mozno to vyznie blbo ale nechcel by som jazdit na kolotocarskom mtb, aj ked viem, ze tie CTM su fajn ale mne sa nepacia :/
Mojim favoritom v dizajne je zatial CUBE

EDIT: dnes mi povedal predavac, ze na rekreacne jazdenie po lese a tak by mi uplne stacila pruzinova vidlica, ze vzduchova je dobra iba na to, aby som si mohol prisposobit tlmenie. Je to tak? Ak ano, teoreticky by mi stacila aj pruzinova nejaka, ktora bude stacit na mojich 90kg a mohol by som usetrit :)
10.07.2013 - 21:00:27
00
Pruzinova je tazsia+ je tu moznost ze ti nesadne tvrdost pruziny. Potom to este zavisi od typu vidlice. Postni link :)
10.07.2013 - 22:47:56
00
@body89 mne sa ten dizajn ctm tiez velmi nepacil, ale cim viac som nan pozeral, tym viac by som si "nechal povedat". A ten slash 3 za tu cenu - super volba. Ale chapem tvoje sympatie ku cube.... A pozeral si radony?
Este 1 "-" k pruzinovym - schopnost pruzenia je zavisla od teploty. Takze ked je vonku 10, pruzi menej, nez ked je 30.
10.07.2013 - 23:27:10
00
No pani akurat som sa vratil s 35km tripu po tmavom lese a Slash 3 sa mi paci stale viac a viac. Kondicia na bike sakramentsky rychlo ide hore. Fantazia. Inak pozeram ze slash 3 isla u kubicu riadne dole. Keby som pockal tyzden tak 40 eur usetrim :(

body89: z vlastnej skusenosti ti viem povedat ze kupou Slash 3 chybu neurobis, ba priam naopak, budes velmi milo prekvapeny ake je to vozenie. Dizajn sa nepacil ani mne, hlavne ked som sa zo zaciatku zameriamal na Slash 2, ale "nazivo" su to fakt pekne bicykle. Nevravim ze niesu aj krajsie, ale je na tebe ci chces platit za lak alebo za komponenty. Drzim prsty pri vybere bike.
10.07.2013 - 23:51:07
00
uwww: pod akym oznacenim by som si mohol hladat pre seba dostatocnu pruzinovu vidlicu?
Co sa tyka tych CUBE-ov, skoro vsetky sa mi pacia, napriklad tento http://cubebikes.sk/2013/aim-disc-29-grey/ a je podla mna za vybornu cenu.

Ten slash 3 je uz za vyse 800, ked uz tak by mi urcite stacil slash 2 za 690, no stale som si nie isty, ze potrebujem tu vzduchovu. Okrem mtb si potrebujem nakupit doplnky za dalsich niekolko stovak, takze snazim sa seba presvedcit, ze mi bude stacit aj pruzinova :D

galaxy17: slash 3 je prvy tvoj "vaznejsi" bicykel alebo uz si predtym jazdil na niecom lepsom?
11.07.2013 - 09:00:28
00
XCM? Si robis srandu? Tuto vidlu urcite nie. Nefunguje a su s nou problemy!
Taka uz vpohode pruzinovka by bol recon. Ale ten by si nenasiel a aj tak by to bola rovnaka cenova relacia ako vzduchova recona ;)
11.07.2013 - 09:06:48
00
:D no tebe sa povie :) nasiel som stranku, kde sa predavaju vidlice a zoradil som si ich podla ceny, predpokladam, ze +- by to malo zodpovedat kvalite vidlic. XCT a XCM su lacnejsie, ale co tak XCR? Tie su uz pouzitelne? :)

Inak ako pisal RichardJa, pacia sa mi aj Radony, ale tie si asi u nas nekupim, btw, je toto dobra vidlica? http://www.bike-discount.de/shop/k1275/a78454/zr-race-29er-5-0.html
11.07.2013 - 09:34:47
00
Za tu cenu? Ber to hned! :)
Je to vzduchova recona. Velmi dobra vidlica na zaciatok :)
EDIT: ako pozeram maju uz len 16" ram. Takze asi nic :(
11.07.2013 - 10:07:37
00
uwww dakujem za rady, tento alebo podobny by som zobral keby mali 18" alebo podobne.
stale ale nemam sajnu, aku pruzinovu by sa oplatilo vziat, keby som sa pre taku rozhodol...
11.07.2013 - 11:05:19
00
Pouzitelna pruzinovka bude XCRka ale nebude dosahovat kvalit trebars vzduchoveho reconu. A potom sa robia uz len vzduchove vidlice. Je na tebe ci das prednost lepsim komponentom alebo dizajnu :)
11.07.2013 - 11:41:27
00
keyboard_arrow_up