Zdravim vsetkych, ktorym nesadlo povodne sedlo na biku od vyrobcu. Planujem kupit novy bike a uz som pochodil zopar predajni.. mozem povedat ze mi jedine sedlo vobec nesadlo a tak pravdepodobne budem menit hned pri kupe. Mozno je moja poziadavka trosku kontroverzna, ale chcel by som pokial mozno co najpohodlnejsie ale nie prilis velke aby "nezavadzalo".. idealne by bolo neake makke, ale gelove aby som to nevysedel. Tvrde sedla mi pohodlne nikdy nepripadali aj napriek tomu, ze je milion ludi ktory tvrdia ze jedine tie najtvrdsie su tie "naj" a je to iba otazkou zvyku.. no ja som sa snazil zvyknut na profi stacionari na tvrde sedlo asi tri roky.. musel som si kupit cyklogate s plienkou aby som na tom vydrzal sediet dlhsie ako pol hodinu aby netlacilo a to som cvicil kazdy den.. Kedze cyklogate uz nemam a ani neplanujem, chcel by som radsej kupit pohodlne sedlo.

No a aby som nezabudol na ucel, tak jazdit s nim budem stredne tazky teren + cestu.. Zatial som videl a sedel na najpohodlnejsom od znacky Selle Royal typ Ergogel, ale zdalo sa mi trosku dlhe a menit sklon podla stylu jazdy by sa mi velmi nechcelo. Este mam vlastne jednu poziadavku.. chcel by som aby bolo anatomicke resp. malo aspon vyrez na prostatu. Nie ze by som trpel chorobou na tento organ ale je pre mna dost dolezity, aby som si ho poskodil cyklistikou na dlhsich trasach, ked ma zacnu bavit maratony.. Niekde som pocul ze vsetci profi cyklisti su impotenti a nieje to ziaden novy vedecky poznatok, ale stara pravda.. :wink:
24.06.2009 - 10:47:51
00
http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?f=5&t=14659&hilit=sedlo
kukni niečo od Spešlu s BodyGeometry... a čo sa impotencie týka, už sa tu podobná vec riešila: http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?f=13&t=19730
24.06.2009 - 11:52:55
00
austin.... sám neveríš tomu čo si napísal....

ale neboj sa, marecej to tu prečíta a určite ti doporučí nejakú "fotelu" :twisted:
24.06.2009 - 12:20:05
00
Niekde som pocul ze vsetci profi cyklisti su impotenti a nieje to ziaden novy vedecky poznatok, ale stara pravda.. :wink:

najkrajsia veta :P
24.06.2009 - 12:24:41
00
:mrgreen: veď aj Austin je v Texase a odtiaľ pochádza predsa ten cyklista, no ako sa len volá :oops: a ten pri bicyklovaní prišiel o prostatu či čo to bolo, nie? :?: :idea:
24.06.2009 - 12:27:49
00
nechcem sa tu s nikym hadat o tom, ci cyklistika sposobuje rakovinu alebo impotenciu, ale ked sedis dlho na biku, musis potom cakat tak 5 minut kym sa vycikas a citis take to zname mravcenie dolu.. nech mi nikto nehovori ze to nema ziaden vyznam. Jednoducho si na tu cast tela tlacis tym ze na nej sedis, neprekrvuje sa ti a vplyv bude asi podobny ako na ktorykolvek organ ludskeho tela ktory byva casto a velmi dlho bez krvi ktora mu dava ziviny nevyhnutne aby fungoval ako ma.. Nechcem tu s nikym viest diskusie o tom ci je to na 100% tak alebo inak ale riziko tam urcite je.. a je lepsie aj ked nieje nic dokazane byt opatrny. toz vse.

vdaka za link na diskusiu o sedlach.. aj ked na vela odkazoch uz niesu ziadne sedla lebo konkretne produkty niesu v ponuke, nasiel som tam vela zaujimavych kuskov ktore by som si chcel skusit.

tiez vdaka za link o rizikach cyklistiky s ohladom na rakovinu, ale ziaden konkretny zaver, ktory by bol definitivnym dokazom toho ze to tak je, alebo nieje som tam nenasiel..

Ak by mal niekto pozitivnu skusenost s neakym konkretnym modelom, alebo by vedel nieco doporucit co uz nieje popisane vo vlakne o sedlach vyssie budem vdacny.

Dakujem.
24.06.2009 - 14:08:00
00
Moj kamos si na cestu do krcmy a roboty na crossa vybral takuto sedanu http://www.skprofibike.sk/bbb/katalog.php?podkategoria=40&produkt=425 radil som mu SLR no nepadlo to na urodnu podu :)
24.06.2009 - 14:10:55
00
podľa mňa Čína ako krajina s najväčším počtom bicyklov na svete je jasným dôkazom toho, že bicykel má totálne zničujúce účinky na reprodukciu obyvateľstva :mrgreen:
24.06.2009 - 14:11:10
00
katko 1+ :D
24.06.2009 - 14:12:06
00
Moj kamos si na cestu do krcmy a roboty na crossa vybral takuto sedanu http://www.skprofibike.sk/bbb/katalog.php?podkategoria=40&produkt=425 radil som mu SLR no nepadlo to na urodnu podu :)


tvoj kamos ma guraz! :D Sedel som uz v predajni na niecom podobnom a mozem len potvrdit ze je to velmi konfortne, ale az taky extrem by som si na bike nedal.. Ked uz budem hodne stary a na biku sa budem vozit do krcmy maximalne 10km/h tak si kupim iba nieco taketo.. Poznam vela ludi co si nakupili velmi slusne a krasne bicykle a nakoniec skoncili s tymi otrasnymi gelovymi navlekmi na sedacky len aby netrpeli. Je pravda ze niektory ludia aj ked jazdia kazdy den, si na tvrde sedlo nikdy nezvyknu, tazko to vsak vysvetlovat niekomu kto ma opacne pocity a preferencie..

K tym znicujucim ucinkom na reprodukciu iba tolko, ze pri tych priznakoch co niektory ludia z dlheho sedenia na biku maju je lepsie byt opatrny.. Mozno sa neskor zisti ze je to blbost a ziaden vyznam to nema a potom budem lutovat zbytocne vyhodene peniaze do anatomickeho sedla, ale stale lepsie ako ked sa zisti ze to vplyv ma.. viac uz by som k tejto teme radsej nepisal lebo sa tu z tooho stane off topic. Tema je o sedadlach a nie o mojich pohnutkach (nech uz su opodstatnemne alebo nie..) preco by som radsej anatomicky tvarovane. Vdaka vsetkym za pocho..
24.06.2009 - 14:49:22
00
a myslíš že to anatomicky tvarované sedlo bude tvarované na anatómiu tvojho tela? :mrgreen:
24.06.2009 - 15:18:49
00
Mňa aj na mäkkom sedle riadne bolela prdel, na tvojom mieste by som vyskúšal sedlo s dierou.
24.06.2009 - 15:27:57
00
a myslíš že to anatomicky tvarované sedlo bude tvarované na anatómiu tvojho tela? :mrgreen:


viem co tym myslis, ale stale lepsie ako "obycajne sedlo".. pod anatomicky tvarovanym myslim s dierou na prostatu aby netlacila, trosku gelu na miestach tam v zadu kde najviac tlacis ritou a takym tym vykrojenym tvarom v miestach kde mas stehna aby sedlo nezavadzalo pri pedalovani.. V kazdom pirpade ho vyskusam ci mi sadne este pred tym nez ho kupim :wink:

Mňa aj na mäkkom sedle riadne bolela prdel, na tvojom mieste by som vyskúšal sedlo s dierou.


neviem nakolko ma ta diera vplyv na pohodlie ale chcem ju kvoli prostate. To co ma na sedlach vzdy tlacilo bolo samotne sedlo tam kde som sa najviac opieral svojim zadkom a ked je na tych miestach dost gelu ze je to tam maksie, tak je to v pohode a o to mi ide.. uz som skusal v obchode aj gelove sedla a viem ze nieco podobne chcem. Toto vlakno som zalozil aby som nacerpal nove poznatky a hlavne tipy na neake zaujimave kusky ktore sa nevyplati prehliadnut.. nech mam pocit, ze mi nieco neuslo a ze som nakupil v ramci moznosti co najlepsie.
24.06.2009 - 16:10:12
00
kym ta clovek nevidi netusi co by si potreboval.. nezalezi len od gelu ale aj od sirky a tvaru sedla..
btw mam pocit ze tu nepadol financny limit :?:
24.06.2009 - 16:41:06
00
viewtopic.php?f=2&t=19129&st=0&sk=t&sd=a&hilit=sedlo+rit
24.06.2009 - 16:49:36
00
keyboard_arrow_up