Pri vybere biku treba hlavne pozerat na ram a jeho geometriu. To je srdcom kazdeho bicykla. Zephyr a Rascal su biky z rozlisnym zameranim. Najlepsie sadnut na oba a previezt sa. Komponenty prichadzaju na rad az ked mam jasno co od biku ocakavam, ako a aky teren na nom chcem jazdit.

SX Eagle pre bezneho hobby bikera je uplne v pohode.
12.11.2020 - 21:37:22
01
Ešte by som sa chcel spýtať ohľadom veľkosti. Pri Rascale píšu veľkosť L do 186cm a XL od 180cm. Ja mám na výšku 185cm, insame 86cm. Neviem, či budem mať možnosť sa na tom niekde povoziť. Ísť radšej do L alebo XL?
19.11.2020 - 21:25:07
00
Moj brat kupil v lete Rascal 2 v XL. Brat ma cca 185cm a priemernu postavu. Urcite by som siel do XL.

CTM pise ze XL je az do nejakych 201cm? Sa mi mari.. Ja mam presne 2m a ten bike mi je doslova maly ked nan sadnem.
19.11.2020 - 22:00:45
00
Hej, do 201cm. Ďakujem za radu.
19.11.2020 - 22:04:25
00
daj potom vediet, ci to je OK ...
19.11.2020 - 22:33:27
00
Biky budú až na jar až leto niekdy. Iba že by som našiel niekde tohtoročný model ešte a aspoň v predajni skúsil veľkosť. Ale veľa ich asi nebude.
19.11.2020 - 23:33:16
00
Jedna vec k CTM a zaruke, ktoru zakaznikom ponukaju. Vie mi niekto vysvetlit za akych podmienok CTM cloveku VYMENI ram prosim?

"Predĺženie záruky sa nevzťahuje na poruchy spôsobené hrubým zaobchádzaním, zanedbávaním údržby, nesprávnou údržbou alebo opravami, akýmykoľvek úpravami, nehodami alebo iným nevhodným, neprimeraným alebo nesprávnym používaním. Rovnako sa toto predĺženie záruky nevzťahuje na poškodenia spôsobené bežným opotrebením, vrátane poškodení následkom únavy materiálu."

Este dodam, ze CTM dava max nosnost horskych bicyklov 115kg (vaha jazdca + bicykla + prislusenstvo). Nemam slov...
20.11.2020 - 12:53:06
00
Ono to je skôr otázka na právnikov ohľadom záruky.

Nie síce reklamácia biku, ale telefónu. Mal nejaký problém. Tak šiel na reklamáciu a vrátil sa s tým, že sa doň dostala vlhkosť. Bola tam hádka, že nikde nebolo písané, že mobil musím mať vo vodotesnom obale. Oni že nemusím mať, ale nesmie sa mi doň dostať vlhkosť. Tá sa tam môže dostať tým, že sa mi v lete trocha spotia nohavice, kde mám mobil, v zime sa orosí, keď prídem do teplej miestnosti, prípadne vonku prší atď. Čo vás len napadne. Stanovisko bolo také, že vodotesný obal nemusím mať (nebol nikde v záručných podmienkach) ale mobil nemám nechať zvlhnúť, ale vodotesný obal používať nemusím... Teraz babo raď, ako mám používať ten mobil?

Ďalšia vec, váha... Bežná priemerná váha bežného priemerného muža je niekde okolo 75-80kg a výška okolo 175-180cm. Je to štatistika z EU. Ak má muž viac ako 185cm, tak patrí do cca 5% mužskej populácie. Z tohto pohľadu limit 115kg nepredstavuje problém pre väčšinu ľudí. Jedna vec je rám, ale treba pozerať aj ma kolesá, kde koľkokrát je limit 100kg atď. Dokonca veľa cestných bicyklov aj pri veľkosti 58+ má oficiálnu nosnosť rámu 80kg. Skoro nikto to ale veľmi nezisťuje.
23.11.2020 - 15:18:48
00
Jano1987 Zober si ale bike vo velkosti XL alebo XXL. Neviem ci CTM robi aj XXL ale mal som krosku od Superior v XXL.

Je logicke, ze na takomto biku sa budu vozit vyssi/vysoky ludia, ktori tym padom by nemali vazit viac ako 95kg. To je dost malo.
24.11.2020 - 08:07:35
00
Ako predajca zistí, že máš o 15 kg viac ako je nostnosť bicykla? Nijako, odvážiť ťa nemôže, jediné ako predajcovi - výrobcovi, čo mu ostáva je dať urobiť znalecký posudok. Takže váha, či máš 15kg pod alebo nad limit bicykla je podľa mňa pri značke ako je CTM irelevantná.
24.11.2020 - 08:24:14
00
Som rozhodnutý brať XL to je podľa popisu od 180-205cm, takže malý snáď nebude.

Tak ono keby predajca chcel, tak povie, tu sa nám postavte na váhu. A človek dolietal. To že sa to nejak nerieši, je druhá vec.

Väčším problémom sú reklamácie rôznych častí. Ako vyreklamujete napríklad poškodené ložisko po 3 mesiacov od kúpy a najazdených 1000km? Predajca vám povie, že to je spotrebný tovar, ktorý sa opotrebúva + nesprávne ste s ním zachádzal a môžte sa ísť bodnúť. Reklamovať topánky je ešte väčší boj. Nápis zimné topánky v predajni. Vyzerá to ako zimné topánky. Kúpite to ako zimné topánky. Alebo tenisky atď. Začítajte sa vždy poriadne do toho papieru, čo vám tam prihadzujú. Zistíte, že ste koľkokrát kúpili módnu obuv. Ja som to už takto pri pokladni niekoľko reklamoval a chcel som peniaze späť. https://www.soi.sk/sk/informacie-pre-verejnost/Vychadzkovu-obuv-nahradza-v-regaloch-modna-obuv.soi Vždy je lepšie si prečítať manuál, záručné podmienky.
24.11.2020 - 10:32:20
00
Jarolobo Jasne, vzdy mozes povedat, ze vazim 90kg a hotovo. A nikto ta nebude nutit nic dokazovat. Ale ten kto o 115kg max nosnosti nevie, dostane otazku kolko vazi a odpovie na nu pravdivo (dajme tomu 100kg) tak je v <>. Cize, da sa to obist samozrejme ale co to vypoveda o samotnom vyrobcovi? Na to sa snazim poukazat.

Mna taketo praktiky seru. Ked som jazdil na krosovom biku tak mi kazdy vravel, ze "si tazky, kup si radsej horsky". A potom si clovek vybera horsky a naraza na taketo trapne max nosnosti.

U mna aj z tohto dovodu vyhrala Kona ktora ma max nosnost 140kg na JAZDCA + dozivotna zaruka na ram. Clovek by aj podporil domaceho vyrobcu ale toto je pre mna neakceptovatelne.
24.11.2020 - 14:20:08
00
imajoros ako je prípadne na tom Kona s cenami/dostupnosťou na Slovensku? Keďže mám cca 100kg. Prípadne vedel by si odporučiť niečo podobné od nich ako Rascal 3.0? Teda ja osobne hľadám skôr XC hardtail, ako trail, či enduro.
24.11.2020 - 14:56:55
00
Jano1987 S dostupnostou je to tento rok ocividne lepsie kedze Kubicasport uz robil vcera predstavovacku noveho modelu Kona Honzo. Ja som svoj objednal min rok v Auguste a prisiel mi v Aprily 2020 :).

https://www.youtube.com/watch?v=rYd24cahfHk

Kona moc XC nerrobi. Vsetko ich biky su skor trailovo orientovane. Ak si tazsi a chces bike s vyssou nosnostou, dozivotnou zarukou na ram tak pozri znacky ako Orbea, GT, Kona, Trek. Mozno su aj ine ale tieto si pamatam.

https://konaworld.com/platform_mtb_hardtail.cfm
24.11.2020 - 15:58:10
00
imajoros skúsil som pozrieť aj Konu, Orbeu, GT a nejak ma nič nezaujalo veľmi, resp. cena bola už mimo rozpočtu. V princípe sa nebránim ani trail biku, ale nechcem zase úplne čistý trail bike, že dole kopcom super, v ostatných prípadoch nič moc.
30.11.2020 - 19:49:19
00
keyboard_arrow_up