Tak mne ten Rascal vychádzal najlepšie aj cenovo s tým, čo ponúkal, aj dizajnovo sa mi páčil a z toho dôvodu, že predajňa bola v dostupnej vzdialenosti, nechcelo mi riešiť bike z internetu niekde z Nemecka a podobne a chcel som nejaký univerzálnejší bike, nie čisto trail.
Teraz som to bol merať, výška od zeme po hornú trúbku v mieste kúsok pred sedačkou,kde zoskakujen ju cca 85-86cm, môj inseam je nejak 86-87cm (merané v domácich podmienkach). V každom prípade uvidím v utorok, čo povedia.
11.04.2021 - 17:49:32
00
Ale vacsi ram bude asi rychlejsi na ceste, len v terene to bude neobratne
11.04.2021 - 18:09:21
00
Jano1987 minimalne z pohladu rozkrok-trubka ti bude Lko lepsie. mam rovnaky inseam, a vajca cele pri odjazdeni 1roka na tejto velkosti. samozrejme predpokladam ze geo sa nelisi medzi 2020 a 2021
z pohladu dalsich veci to uz bude o ostatnych proporciach a preferenciach tak ako tu vsetci pisu...
podla mna by si mal ist do Lka ak sa da
11.04.2021 - 19:05:08
00
Jano1987 Skoda ze si sa neporadil kludne aj cez SS. Kazdopadne ak bude akakolvek moznost to vymenit tak to urob. Lebo takto pri kazdom nudzovom zosadnuti, kedy bude nejake koleso na kopceku, alebo ty sliapnes do jamy, bude zle. Hadam ich v obchode presvedcis. Ak ti predili tu velkost na zaklade tvojej ziadosti a ty si vychadzal z chybnych udajov vyrobcu, tak by za to mali vizat zodpovednost. Minimalne ti ten bicykel mali nastavit a predviest. To keby urobili, tak by videli, ze ten ram je ti velky. Je mi z toho smutno. To su presne situacie, ktore vobec nemusia vzniknut.
12.04.2021 - 01:32:29
00
Tak volal som tam a nemajú problém to zobrať späť. Problém je ten, že by to aj vymenili, ale Rascal vo veľkosti L im zrušili celkovo, že žiadne nedostanú. Ale že ešte zistí niečo... Tak som zvedavý.

Čo som ale našiel, tak v https://www.slovakiabike.sk/p/43753/ctm-rascal-3-0-2021/?variant[16]=98 odtiaľ som mal kupoval v 2019 Koyuk 1.0, žiaľ z ich prístupom som vôbec nebol spokojný, ale zatiaľ vyzerajú, že by tie biky teoreticky ešte mohli mať. Stále zase rozmýšľam aj nad Koyukom 2.0. Som tak na vážkach. Nemám problém od nich ten bike zobrať, len radšej by som, aby ho pokladali a skompletizovali inde a aj spravili tú kontrolu po cca 300km. Neviem, či sa to dá zase a zase bude to stáť peniaze, ktoré sú už asi zarátané v cene biku normálne.

Na čo som ale narazil, tak pri veľkostiach bikov udávajú inú výšku ako oficiálne CTM a teoreticky sú možno bližšie k realite.
13.04.2021 - 13:03:45
00
Nauc sa robit si servis na biku sam. Najlepsia rada co ti mozem dat. Dnes je k dispozicii tolko navodov (park tool, shimano..) ze nemozes mat problem. Naradie co potebujes kupis pomaly za cenu jedneho servisu. Bohuzial opat plati, ak chces mat nieco dobre, musis si to urobit sam. Kevby ludia vedeli, aky plat dostava taky mechanik v obchode, tak by sa mu ten svoj bicykel bali zverit.
13.04.2021 - 17:59:03
01
Väčšinu si robím sám, okrem centrovania kolies. Ide mi len aby som mal platnú záruku. Akurát, čo sa mi nechce kupovať je momentový kľúč.
13.04.2021 - 19:19:44
01
Možno to niekomu pomôže. Tak ten Rascal vo veľkosti XL som si nakoniec nechal. Na predajni mali nakoniec aj L (už predané, ale skúsili sme veľkosť) a v mieste zosadania na hornou rámovou trúbkou bol len o cca 1cm nižšie ako to XL, takže nič čo by ma spasilo, ale sedlovka bola vytiahnutá na max, čo ryska dovolila. V predajni mali ešte niekoľko bikov vo veľkosti L od Cube, Trek, Kellys na 29" kolesách skôr s XC geometriou, resp. tie lacnejšie a väčšina z nich mala hornú rámovou rúrku plus minút na mieste zosadnutia v podobnej výške ako to ten Rascal, rozdiel bolo tak do 2-3cm. Podľa všetkého asi problém s tým, že sú tam tie 29" kolesá a nejak to tam aj s vidlou treba narvať, nie som expert zase na geometrie.
Narysoval som si geometrie a skúsil ich porovnať (len podľa osí ) a napríklad ten Rascal má cca rovnaký reach aj stack ako Team Marin v rovnakej veľkosti ale ten má dosť inú geometriu a preto má o niečo nižšie celú hornú rámovou rúrku.

Na tom XL Rascale som sa bol prebehnúť cez víkend, okolo 50km z Petržalky na Biely Kríž a trocha tých lesov a cítil som sa pohodlne a nemal som pocit, že by mi bol veľký, až na sedačku, ktorá bola príliš vysoko na niektorých miestach, ale nechcelo sa mi ju dávať dole a potom znova štelovať výšku. To skúsim vyriešiť nejakou rozumnou teleskopkou.

Týmto by som chcel všetkým poďakovať za rady. V najhoršom prípade si na budúci rok skúsim objednať iný bike s inou geometriou. Ak bude situácia rovnaká ako tento rok, asi nebudem mať problém ho predať.
26.04.2021 - 09:25:41
20
Caute bikeri. Viete mi povedat nejaky nazor na tento bike? https://eshop.skoda-auto.sk/sk_SK/bicykel-skoda-mtb/p/000050212BM
Uz od marca mam objednany Ghost Nirvana essential ale ten je stale niekde v nedohladne. Tak hladam nieco ine co je skladom mam 186cm. Vdaka aj za ine rady.
24.06.2021 - 17:57:12
00
Robi to pre nich Superior. A tie skinwall bocnice su k tej farbe naozaj nevkusne.
24.06.2021 - 18:01:51
00
Ak sa ti páči, tak kupuj. Ťažko zoženieš niečo podobné a lacnejšie.
24.06.2021 - 19:33:23
01
No praveze nepaci. Zajtra este skusim obehnut cykla v okoli. Mozno nieco najdem. No ak nie tak ho asi vezmem nic zaujimavejsie som dostupne nenasiel.
24.06.2021 - 19:46:01
00
Nejaka geometria tej skody penazi ? Nemam sice skalibrovany zrak na urcovanie geo z uhlopriecnej fotky, ale mam silny pocit ze Nirvana ma zasadne inu geo. Ta skoda bude zrejme ciste XC, nitvana je vyrazne trail ladene XC.
25.06.2021 - 00:07:01
02
Tak tu skodu som zavrhol. Dnes som obehal 8 cyklo obchodov a nasiel som jeden dostupny bike v mojej velkosti do 1000€. https://www.cube.eu/sk/2021/bikes/mountainbike/hardtail/attention/cube-attention-sl-blackngrey/
Nejaky nazor nan? Skoro som mal https://www.najsport.sk/r.2022-bicykel-trek-marlin-8-gloss-radioactive-red-nautical#product_variant=52037 aj som sa previezol v xxl mi sedel. Ked som hi chcel brat tak sa zistilo ze ho kupil niekto cez eshop.
25.06.2021 - 18:50:46
00
Na nejake trailove jazdenie to neni ale na take jazdenie okolo komina okej. Napriek tomu ze k Nirvane mam vyhrady, tak do 1000 eur nebolo moc lepsich kuskov.
25.06.2021 - 19:44:25
01
keyboard_arrow_up