Caute, chcel by som sa opytat (mozno to uz to bolo riesenie), ktory all-mountain bike by ste mi odporucili ked kriterium je lahke slapanie do kopca? rozpocet cca 3000€, zdvihy 140-150, rozmyslam niekde medzi canyon spectral, giant trance, cube hpc 140, commencal meta atd.

Rozumiem, ze je to dost individualne. Najprv som si myslel ze vaha je naj, ale bolo mi povedane, ze geometria je najdolezitejsia.

budem vdacny za vsetky vase input-y.

pekny vecer vsetkym.
23.04.2016 - 22:44:43
00
Neviem preco mas sliapanie do kopca ako prioritu, lebo na to nieje ziadny taky bajk prioritne stavany, teda kazdy z nich je super univerzal a vyslapes na nom takmer vsetko , ale nieje to XC special ktory pojde do kopca za pedalom ako raketa. A hlavne lahke slapanie do kopca je skor kriteriom tvojej vykonosti , ak ty nebudes vladat tak ti ziadny bajk z danej kategorie nepomoze a nepomohlo byt ti asi ani HT. Tu pomoze len elektro bike. :-) Mal som podobne poziadavky na univerzalny bajk a za +- podobne peniaze som kupil nakoniec karbonovy ghost SLAMR X8, spokojnost post1060658.html#p1060658 . Ked tak pis SS , viem ti odporucit kde ho zozenies za podobnu cenu.
24.04.2016 - 00:08:12
00
marek_K napísal:
Neviem preco mas sliapanie do kopca ako prioritu, lebo na to nieje ziadny taky bajk prioritne stavany, teda kazdy z nich je super univerzal a vyslapes na nom takmer vsetko , ale nieje to XC special ktory pojde do kopca za pedalom ako raketa. A hlavne lahke slapanie do kopca je skor kriteriom tvojej vykonosti , ak ty nebudes vladat tak ti ziadny bajk z danej kategorie nepomoze a nepomohlo byt ti asi ani HT. Tu pomoze len elektro bike. :-) Mal som podobne poziadavky na univerzalny bajk a za +- podobne peniaze som kupil nakoniec karbonovy ghost SLAMR X8, spokojnost post1060658.html#p1060658 . Ked tak pis SS , viem ti odporucit kde ho zozenies za podobnu cenu.


:-D to si pekne napisal: lahke slapanie do kopca je kriteriom vykonnosti. Presne tak, nic nedoda bikovaniu taku stavu, ako pracovanie na vlastnej kondicii... ludia odlahcuju biky o gramy, onanuju nad cislom na vahe :D a doma je to kdesi ,,rizek a dorta"
No dobre k teme :D ja mam jeden z vyssie spomenutych, konkretne Giant Trance 1.5 2016 http://www.giant-bicycles.com/sk-sk/bikes/model/trance.27.5.1.5.ltd/25522/91726/ a slape sa mi na nom super. Bike je lahky a system odpruzenia Maestro, ktory pouziva Giant uz dlhe roky je velmi efektivny.
Ghost SLAMR som tiez zvazoval. Vypadaju paradne tieto nove Ghosty, hlavne tie karbonove su uplne peklo. Ten co tu dal marek je velmi podareny aj farebne. A ako isto vieš, farba jazdí tiež :D
24.04.2016 - 01:59:40
01
Všetko je to o výkonnosti. bobo_mt mal kedysi Reigna X na 180-170 mm a do kopca mi nakladal úplne bez problémov. Štvrtok som šiel na Maguru a na svojej potvore som predbiehal chlapov na XC HTčkách a to som sračka čo do kopca vôbec nevládze. Všetko je to o tom čo chceš jazdiť. Mňa baví viac nadol tak si kľudne to 1-2 kg navyše vytiahnem. Pritom si pár krát do roka idem dať nejaký maratón a bike je posledná vec, čo ma obmedzuje v lepších výsledkoch.
25.04.2016 - 11:22:41
03
volodaj absolútny súhlas, keď má niekto dobrú kondičku tak ti naloží aj na vyšších zdvihoch a o pár kíl ťažšom bajku a dole už ani nehovorím :) ale ak by som mohol niečo odporučiť a mohla by byť 29ina, tak tento podľa mňa nemá chybu https://www.yt-industries.com/en/detail/index/sArticle/615/sCategory/509
25.04.2016 - 23:32:27
00
keyboard_arrow_up