Caute

Zhanam nejaky trailbike (HARDTAIL) v hliniku s vyssim zdvihom (120 a viac) a pevnymi osami.
Chcel by som ho ako zimak, bicykel na detsku sedacku + obcas sa ist vyblaznit na traily.
Viete nieco odporucit. Cena by nemala ist nejako vysoko nad 1000€.
05.10.2020 - 10:39:38
00
Brat kupoval Ghost Nirvana Essential. Trailova geometria, vzduchova vidla (zdvih 120mm), pevne osi vpredu/vzadu, pohon 1 x 12 (Shimano SLX), 29 kolesa. Cena 1099 euro, 10% zlavu ti da prakticky kazdy predajca. Dostupnost je otazna vzhladom na to ze mame uz Oktober.

https://www.ghost-bikes.com/en/bikes/hardtail/bike/nirvana-tour-essential
05.10.2020 - 14:38:33
00
Dakujem ti za reakciu. Ta Nirvana nevyzera zle... ale ja celkom nechapem v com je rozdiel medzi GHOST NIRVANA a GHOST KATO X napr...
05.10.2020 - 14:49:27
00
Ten ghost nie je moc trailovy bike. Mne sa ako univerzal v poslednej dobe najviac pozdava GT Zaskar LT, su dve verzie. GT zobralo Zaskar, co je XC bajk, a upravilo ho na trailove jazdenie. Pridali trochu odolnosti a zdvihu. Mas tam 130mm 35ku vidlicu, ten ram pojme i 140mm a plusom moze byt o nieco pohodlnejsia zadna stavba. Pripadne pozri biky co su podobne osadene, nieco moze mat i Kona (Honzo a spol), RockMachine (Blizz a spol), ...
Lenze ak chces bicykel ktory vezmes na trail len obcas a budes jazdit vacsinou s rodinou, nejake vylety, polnacky a rovne singlaciky, tak potom ti staci i ten Ghost pripadne nieco podobne
05.10.2020 - 15:14:13
02
Na traily sa mi celkom páči aj tento HT https://www.ctm.sk/bicykle/mtb/zephyr-pro/raw-cierna/ ešte teleskopka a bolo by to super. Ale tak možno niekomu nebude treba, pokiaľ je to ako bolo spomenuté na traily len občas. inak vrabc0 to vystihol dobre :)
05.10.2020 - 16:14:26
00
Jo, CTM som zabudol. Este Marin mal dobre hodnotenia celkom, ma myslim dve rady trailovych bajkov a jednu endurovu. Ceny i pod 1000. A Specialized len tam je uz cena cez 1500 myslim.
05.10.2020 - 16:23:07
00
Teraz neviem na co skor reagovat, ci Nirvana vs Kato x alebo Nirvana vs GT Zaskar? :-)
05.10.2020 - 16:58:44
00
V skratke Nirvana je taky klasicky trail bike skor do hravosti kde GT Zaskar je skor uz robeny na stabilitu v zjazde (66st hlava, 450mm zadna stavba, vyssi zdvih a robustnejsia vidla). Ak by si dal na Nirvanu teleskopku tak mas velmi slusny bike na jazdenie lahsich alebo stredne tazsich trailov.

Do GT by som teda siel ak chcem jazdit drsnejsi teren. Verzia Elite je vsak na SRAM SX pohone a ma pruzinovu vidlu co sa prejavi na celkove vysokej hmotnosti biku.

Ghost Kato X - daj prosim ta link na ktory konkretne pozeras lebo co tak zbezne pozeram internet tak je viac verzii.
05.10.2020 - 17:05:27
01
Tento som myslel...

https://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle/horske-bicykle/pevne-a-hardtail/430920/ghost-kato-x69-m-novy.html
05.10.2020 - 17:14:43
00
Poziadavka je na trailbike cize bike urceny na jazdenie trailov, a to ten ghost nirvana nie je. Sam vyrobca ho ma v kategorii XC TOUR a ani v popise nie je nikde spomenute ze by to bol bajk na traily ale ze je to bajk vhodny ako prve MTB pripadne na nalozenie batozinou. To ale neznamena ze je to zly bajk, ako mtb na bezne jazdenie uplne staci. S prehladom zvladne i zelene traily na trailforkse, aj modre ak ak ma clovek najazdene. Na akekolvek tazsie traily a pravidelne jazdenie trailov by som uz volil nieco na to urcene. Jazdec si to potom viac uzije. Neponukol som ziadne extremne trailove/enduro bajky so 160 zdvihom a 63 stupnovou hlavou ale klasicke trailove bike.
05.10.2020 - 17:43:16
00
Neviem aky popis citas ale je to klasicky trail bike. Ma 67,5 hlavovy uhol, kratku zadnu stavbu 425mm, dlhsi reach, kratucky predstavec - vsetko prvky trail biku. Akurat chyba teleskopka ktora by bike posunula vyssie.

Vyrobca ho ma v kategorii 3 - "Includes categories 1 and 2, plus rough trails with small obstacles, and unsurfaced routes that require good riding technique. Permitted in competitions. Drops and jumps permitted up to a max. height of 60 cm / 23.6“ (with appropriate riding technique)"

Tu mas recenziu priamo od Imra aj ked je to vyssia vybava:

https://www.youtube.com/watch?v=mVKUZzIbsNg
05.10.2020 - 18:00:13
00
GT Zaskar je tiez trail bike ale nebude to hrave a obratne, skor tazke a stabilne smerom dolu. Z toho co chalan napisal mi pride nieco ako Nirvana alebo aj ten Kato X ako daleko lepsia volba ako Zaskar. Este ked na to chce obcas dat aj detsku sedacku s malym/malou.
05.10.2020 - 18:01:54
00
Kato X je co do geometrie podobny Nirvane. Hlavovy uhol o 1st nizsi, zadna stavba o 5mm dlhsia, reach o 7mm kratsi. Je to podobne ako Nirvana. Co do komponentov je Kato X lepsi, ale tomu zodpoveda aj vyssia cena.

Ja som bol v tom ze hladame bike za cca 1000 euro. Taka Nirvana Tour Universal stoji 1299 eur nova a tiez je to na SRAM GXku uz ako Kato X.

https://www.ghost-bikes.sk/produkt/ghost-nirvana-tour-universal-riot-redjet-black/5107
05.10.2020 - 18:14:23
00
Suma sumarum ak sa bavime o Nirvana vs Kato X - co do geometrie je to cca to iste. Na to co si pisal, ze chces jazdit neurobis chybu ani s jednym z nich. Je to potom uz len otazka kolko chces na bike minut pretoze tomu bude zodpovedat aj vybava. No a ktory sa ti viac paci a hlavne ktory je ako dostupny atd.

Ak sa ti ten bazarovy Kato X paci a cena vyhovuje tak si myslim ze uplne fajn volba.
05.10.2020 - 18:23:39
00
Doslo tu k velkemu sumu tak sa to pokusim dat do poriadku.

V skratke:

Ghost Kato:
zakladny mtb xc bajk vhodny pre zacinajucich jazdcov/pretekarov. Cize lahsi (relativne) a tuhsi (relativne) bajk so zdvihom 100mm. Urceny na bezne sportove jazdenie a preteky (xc, maratony, casovky do vrchu atd)

Ghost Kato X:
o nieco odolnejsia verzia bajku uvedeneho vyssie, vyssi zdvih 120mm, o nieco odolnejsie a pevnejsie komponenty na ukor vahy. Cize viac vhodnejsi na bezne jazdenie stale ale so sportovym posedom.

Ghost Nirvana Tour:
zakladny priemerny mtb bajk na bezne vikendove jazdenie, vylety a commuting s odolnejsimi komponentami (menej casta udrzba). Oproti bajkom vyssie je skor urceny na pohodovejsie vozenie sa a nie na vykony. Vyhodou je moznost pouzitia na touring (spomina to vyrobca a je to i v nazve)

GT Zaskar LT:
Zakladna verzia trailoveho bajku. Zjazdova geometria, pevnejsia vidlica ktora sa v zjazde bude krutit ovela menej, vyssi zdvih 130mm s moznostou vymeny za 140mm, teleskopicka sedlovka i pri lacnejsom modely, sirsie riaditka pre istejsie ovladanie, sirsie rafiky pre moznost pouzitia sirsich plastov. Nevyhodou je o nieco vyssia vaha a pre niekoho prave to trailove urcenie (posed, ovladanie, odpor plastov atd)

Detailnejsie:
Rozumiem tomu ze nie vsetci vedia co je trailbike a ze je za trailbike casto povazovany bajk ktory trailbikom nie je. Preto som hned na zaciatku napisal kedy by bol ghost vhodnejsi ako trailbike a spravne som uviedol ze ten ghost trailbike nie je. Neviem odkial to mate ale i priamo na
https://www.ghost-bikes.com/en/bikes/hardtail/bike/nirvana-tour-essential vpravo je hore vpravo hore kategoria XC TOUR, nizsie charakteristika kde sa pise o tom ze je to pre zacinajucich bikerov, commuting a touring
a dalej kategoria 3: Category 3 cycles are generally bikes in the style of mountine bikes designed for cross-country, marathon and touring use....
Nie je to trailbike a nemal by byt s trailbikom zamienany.
Trailbike je bike ktory znesie hrubsie zachadzanie, rozbity teren, caste skoky, rychle zjazdy a ma tomu prisposobenu geometriu i komponenty. Je to bajk ktory na pohodu zvladne trailove centrum, napriklad prve trailove centrum v sirsom okoli a to Rychlebske stezky. A teraz si mozete zodpovedat otazku co by ste radsej vzali na Rychlebske traily, Ghost alebo GT?

Cize len zopakujem co som uz pisal. Ak prevlada bezne vozenie sa po lese, vylety, okruhy s rodinou, dochadzanie do prace, ujazdene chodnicky, atd su bajky ako Ghost Nirvana Tour super volba.
Ak prevlada trailove jazdenie alebo je hlavna podmienka trailove jazdenie, navsteva trailcentier a miestnych modrych a tazsich trailov, s moznostou dochadzania do prace, vyletov s rodinou tak potom bajk ako GT Zaskar LT je super volba (aj ked tam by som isiel do vyssej verzie).

Ono sa neda len podla geometrie urcit ci je bajk trailovy. Ak by tomu tak bolo tak je trailovym bajkom i toto https://konaworld.com/unit.cfm. Vlastne je to viac trailovy bajk ako ten Ghost.

Ide mi len o to aby sa pod trailovym bajkom neuvadzalo nieco co trailovym bajkom nie je a aby to do buducna nemylilo ludi co sa sem dostanu a potom odo mna budu chciet radu na trailovy bajk (skoky, rozbity teren atd) s tym ze vsak tu odporucili ludom ako trailovy bajk toto a toto. Pretoze toto sa nielen mne stava dost casto.
05.10.2020 - 20:08:30
00
keyboard_arrow_up