osobne by som siel do spesla ale ani giantom nic nepokazis. Rozhodnutie medzi tymito dvoma uz je na hlbsiu analyzu tvojich poziadaviek a schopnosti bikov.
cube z bazara vypada ako novy ... ja ho jazdim s inou vidlou ale inak je to to iste. :y: a zatial sa nestazujem.
24.10.2009 - 21:12:12
00
mas tu asi milion tem kde sa riesi podbna dilema. takze skus pohladat..

A k teme je velmi tazke vybrat bike ked si udal ze chces AM.EN bike.

Otazka je ci chces skor bike s vacsim zdvihom, t.j. cca 160mm vpredu vzadu, ktory je sice tazsi vo vyslapoch ale o to zabavnejsi pri zjazdoch - to znamena ze prioritou tvojich vyletov budu co najdlhsie zjazdy a takisto sa nezlaknes rozbitych sutrovych zjazdov.
Ak ale chces skor bike na klasicke vyslapy a dlhe tury kde ti je priroritou dat si co najdlhsiu vzdialenost cez hory ale popri tom si chces uzivat aj zjazdy tak potrebuje bike so 140 zdvihmi.

na vyber mas toho naozaj nespocetne vela. o to viac este ze si ochotny ist aj do jazdenky...
Ten Cube Fritzz je naozaj velmi dobra kupa, sam jazdim Fritzz a neviem si ho vynachvalit. Ak teda hldas skor Enduro tak Fritzz je favorit cislo jedna spolu s Lapierre Spicy ktory takisto ponukaju tu v inzercii.

takisto by som velmi vazne rozmyslal nad tymto:
http://jehlebikes.de/commencal-meta-62-2009.html
http://jehlebikes.de/commencal-meta-552-2009.html

co sa tyka giantov, su to fajn biky, maestro system je extremne citlivy aj pri malych nerovnostiach bohuzial vsak pri slapani, pokial si zadny tlmic nezamknes tak sa to neskutocne hupe co je dost naskodu. takisto bohuzial za tie ceny neponukaju ani zdaleka taku dobru vybavu ako vely inych znaciek...
Specialiezd fajn volba ale jedine ak je bike osadenie NIE Speciliazed tlmicmi a vidlicami...

Ak by som to mal nejak zhrnut vyberal by som momentalne z tychto znaciek:
Canyon
Lapierre
Cube
Commencal
Haibike - najlepsia volba co sa tyka urovne vybavy. Osobne by som ale kupil Haibike a vymenil hned ram :)

Takze tolko asi odo mna...
25.10.2009 - 11:59:18
00
Po tom Commencal-e Meta 5.5 som poškuľoval ešte keď som si hľadal AM.EN rám, no nakoniec vyhral jednočapák SC Heckler. Ak chceš netuctovy bike, choď do tej Mety.
25.10.2009 - 17:36:16
00
ad ta Meta 6-na take endurko mohol byt hlavovy uhol aj mensi a niesom si isty,ci tam das pruzinovy tlmic ak by si chcel nahodou casom vymenit.
Inak by nemusel byt najhorsi,ale skor do AM.
25.10.2009 - 17:44:28
00
co sa tyka giantov, ... bohuzial vsak pri slapani, pokial si zadny tlmic nezamknes tak sa to neskutocne hupe co je dost naskodu.


toto je hlupost. ak ma tlmic aspon minimalny propedal alebo jeho obmenu, tak velmi jemne hupanie sa kona jedine na malej pile, inak nic. Ale nove gianty by som nebral uz len koli nepouzitelnej dlzke sedlovej trubky.
25.10.2009 - 18:07:46
00
no mam reigna,jaezdim ho s odomknutým tlmicom stale aj vo vyslapoch a nemyslim si ze by sa nejak extra pohupoval.Neviem ho porovnat s cube ani s iným celoperom, pretoze toto je moj prvý full, ale moj pocit pocas jazdy je ze nehupe skoro vobec
25.10.2009 - 18:31:20
00
jj Maestro je v tomto super,nehupe a je citlive :nod:
25.10.2009 - 18:40:32
00
jj Maestro je v tomto super,nehupe a je citlive :nod:

maestro prave v tomto super nie je lebo hupe podstatne viac ako systemy od Treku, Lapierru alebo Cube.
Maestro bolo vytvorene predovsetkym na "zrave" discipliny. Hold proste to je VPP, krasne citlive bohuzial niekedy az moc ;)
25.10.2009 - 21:37:47
00
Trek ani Cube som nejazdil,ale LP Spicy sa teda pri slapani pohupuje cititelnejsie viacej ako sa hupal moj predosly Reign a citlivostou bol Reign tiez inde,proste ten priebeh zadnej stavby sa mi ovela viac pacil na Giante...
25.10.2009 - 22:12:15
00
Maestro NIE JE VPP
25.10.2009 - 22:37:18
00
max. suhlas s Wrathchild... 8)
ale viac sa mi pacili predchadzajuce modely ako su na rok 2010...co sa tyka X - kovej rady..
25.10.2009 - 22:57:09
00
http://en.wikipedia.org/wiki/Bicycle_suspension#VPP
25.10.2009 - 23:18:23
00
http://en.wikipedia.org/wiki/Bicycle_suspension#VPP


Evidentne aj Wiki sa občas mýli. VPP je obchodné označenie patentu, ktorý patrí Santa Cruz a licencuje ho pre Intense.
Okrem klasického 1-čapu sú všetky ostatné systémy virtual pivot (áno, aj Yeti 303DH) tj. FSR, VPP, Maestro, DWLink a ich nespočetné variácie. Preto označenie Virtual Pivot nemá skoro žiadnu výpovednú hodnotu!
26.10.2009 - 08:05:52
00
fluider: eee .. dobre vravis, aj wikipedia vravi dobre, ale asi som zabudol poslat este jeden link, asi to tam nie je .. ze skoro vsetky , alebo vsetky su virtual pivot (point) .. len VPP je registrovana znacka pre Santa Cruz, Intense .. som tych chcel len prispiet :D ... cize asi vsetky su vpp, ale len Santa Cruz/Intense su VPP :D .. ale asi spravnejsie je hovorit o vsetkych ako 4 bar linkage, asi ... neviem. Sak to je jedno.

Aby som prispel ja malym informacnym sumom ... Reign Maestro v 150mm zdvihu sa za normalnych okolnosti (tlmic bez propedalu a SPV) pohupuje. V stoji sa na tom slapat neda, posediacky sa to da viac menej myslim, bez strat. Ale zo systemom SPV (a asi aj propedal) to uz prakticky nehupe, alebo nehupe ani trochu (podla nastavenia) .. potom mensia citlivost a bez hupania alebo opacne .. a presne ako pise wiki .. vsetky plusy aj minusy. No, proste to tam dobre popisuju.

Mna by zaujimalo ale, ci este stale je tak ram Reign tazky .. pretoze tie prve mali v 18" velkosti vahu s integrovanym zlozenim asi 3.8kg :)
26.10.2009 - 08:33:48
00
fluider asi ti uz nemam odpisovat na to ci to je VPP alebo nie ze?
lto to napisal vsetko co by som napisal aj ja...

hadat sa tu o slovicka a nazvy sa mi nechce.
26.10.2009 - 08:51:11
00
keyboard_arrow_up