Djexpress, neber to v zlom, ale stará dievka je rozhodnejšia a ráznejšia ako ty! Toto sa už nedá čítať.
07.02.2011 - 13:48:23
00
Djexpres - o jekylle som už písal, ak si pozrieš geometriu tak zistíš že na výšku je xl veľkosť dosť malá - sedlová trubka má iba 50.8cm.
07.02.2011 - 13:52:01
00
doplnil by som Fluidera, ze ako stara dievka ktora si nevie vybrat medzi miestnym opilcom, obecnym blaznom a dvoma teplymi bratmi... :devil:
07.02.2011 - 17:17:22
00
radšej budem špekulovať ako beta s niečim, než si zobrať prvý bicykel čo nájdem. vyvaliť 2500eur nie je až taký lacný špás, aby som to mohol spraviť len tak... |(
07.02.2011 - 20:26:34
00
A nechces ist radsej cestou samoskladania ? Vyberie si ram snov, k tomu vidlu snov, kolesa, brzdy a zbytok co dum dal. Ak to nie je karbon, tak sa do 2500e zmestis v pohode, si myslim.
07.02.2011 - 20:30:46
00
To je veľmi správny prístup, ale vieš vôbec akú máš predstavu a priority? A vieš že za 2 mesiace začína sezóna ? ;) . Nevadí, ešte ti to zťažím.
Za 2500eur môžeš mať poskladaný bike aký sa ti páči, a nie nedostupný katalóg, užiješ si vyberanie komponentov, postupné skladanie biku, a jediná vec na ktorú možno budeš čakať je rám. Vykašli sa na super ľahké a super chytré komponenty s kadejakými bazmekami, vezmi spoľahlivý základ, pretože kúpou biku to len začína ! ;) :)
07.02.2011 - 20:40:36
00
Am/en.
07.02.2011 - 20:44:06
00
len viete si predstavit kolko tem ohladom komponentov tu potom bude, ked je nerozhodny ohladom kompletky? :lol:
Nevyhodou skladanie je, ze slusne ramy su v sete (cely bike) podstatne lacnejsie ako solovka, takze v konecnom dosledku by nemusela suma 2500 € postacovat...
07.02.2011 - 20:46:22
00
To mu zakazeme, musi si vybrat sam :lol: . Aj tak jedine podstatne je ram + vidla. Ostatne je spotrebak.
07.02.2011 - 20:52:34
00
A este je tu dalsie riziko - po 2 mesiacoch jazdenia na novom biku zisti, ze by chcel nieco ine. :)
07.02.2011 - 20:53:33
00
ked sa pozrieme na sekciu demolacie uz aj ram je vlastne spotrebka ;)
07.02.2011 - 20:54:46
00
tak zas za ten cas co tu spekuluje mohol pracovne zamaknut uz by sme sa bavili o inom rozpocte... mozno aj na Santu by vyslo ;)
V servise v Amike sme mali na stene dielne napis "Life is too short to ride shitty bikes" :!:
A ja mozem len suhlasit...
07.02.2011 - 21:45:43
00
:rofl: :lol: no fasa ako sa to tu rozprúdilo

fluider - u mňa neexistuje pojem začiatok alebo koniec sezóny... jazdím furt... či je ľad - s hrotmi v plášťoch od šwalbeho, či je hic a slnko praží. Práveže tú časť ktorá bola teraz kým sa držal súvislý ľad bola pre mňa najväčšou zábavou, mimochodom aj posledné velo píše o celoročných jazdcoch a správnej taktike na snehu. Podarilo sa mi tresknúť na riť len raz za celú zimu :tmi:

Skladanie biku? rozmýšlal som nad tým, no moc neverím tomu že by ma to vyšlo lacnejšie... radšej som tej teórie, že si vyberiem bike kde nebude treba vela meniť, a vymením komponenty ktoré treba, napr u toho Ghosta by išli hneď iné ráfiky, špice. Predajca je ochotný a ešte mi aj cenu stlačí pod MOC. Nebral by som bike z Cykla, kde mi nevie poprehadzovať komponenty podľa želania.

Aj tak netuším ako by som si vyberal rám a ani od koho...

Čo sa týka ďalších fór... nemyslím si že by vznikali nové témy. Moje nejasnosti spočívajú v zadnom pružení, nakoľko doteraz som jazdil len HT. Takže mám odskúšané rôzne sady komponentov (samozrejme nie všetky)

Čo sa týka komponentov, moje stanovisko a skúsenosti mi hovoria, že som friendly k týmto komponentom:

Brzdy - Avid Elixir R 203/185mm
Sada komplet - Shitmano XT
Tlmič - Fox Float RP23
Vidla - Fox 32 Talas RL 150mm 15QR (novinka s kashima nohamy by ma vyšla asi moc draho)

samozrejme tým netvrdím že sú to najlepšie komponenty, ale sú mojimi obľúbenými, dá sa aj pošpekulovať nad inými.


ostatné veci sú prispôsobitelné... sedlovka, rajdy, plášte, ráfiky od DTčka atď samozrejme mám svoje vytúžené, ktoré už nie je problém zohnať.

EDIT:

misuge - niektorí santovia sú velice pekný, ale z aktuálnej 2011 ponuky ma nič z hladiska výzoru rámu neoslovilo a ak oslovilo je to na iný druh jazdenia než potrebujem ja
07.02.2011 - 21:55:31
00
s tym skladanim je to zlozite...
nedavno som to ratal horom dolom, ked som skladal bajk... Vo vyssej cenovej hladine (coz uz 2500e je), pri beznych az lepsich znackach ta skladanie vyjde skoro rovnako ako cely bajk (za predpokladu ze sa obratne hybes pomedzi eshopy a vydzobavas akcie) a ako bonus mas naozaj komponenty ake chces... akonahle musis na kompletke menit par komponentov, zacina byt dokonca nevyhodna... Ovsem ak sa bavime prave o takych znackach ako je Hai a Canyon a podobne, tak tam je ta cena za kompletku neprekonatelne nizka a skladanim sa jej ani len nepriblizis...

Takze ak mas vyhliadnutych par bajkov a pri jednom z nich ti predajca ochotne zmeni komponenty a nebude ta to stat moc navyse, chod do toho... Prvy full aj tak clovek kupi vacsinou zle :devil:
aby sme sa pochopili, az po roku jazdenia, za roznych podmienok, na roznych trasach, zistis o com je full proti HT a mozno dojdes na to, co ti vadi a vyhovuje na danom systeme... a potom mozes hladat system, ktory splna tvoje predstavy
A vobec, nefixuj sa tak na systemy pruzenia, jeden vyrobca postavi na danom systeme dokonaly bajk, s prijemnou geometriou, ktora ti sadne ako rit na serbel, druhy vyrobca postavi na tom istom systeme nejazditelnu zmet trubiek, na ktoru budes ***** horekopcom/dolekopcom ...
07.02.2011 - 22:22:42
00
a potom co napisal miso to tuna mozeme skoncit. zhasinam svetlo :rofl:
07.02.2011 - 22:45:40
00
keyboard_arrow_up