Už sú na scéne bajky modelového roku 2014, vyzerá to zaujímavo... Len čo som si dnes pozrel, tak Radon prestal všade dávať trojpíly, Trek konečne pochopil, že DRCV do vidlice nepatrí, Kona prišla s veľmi zaujímavých modelom Proces 153 DL(aj keď ho nerobia na Foxe),domáci Kellys prichádza na trh s AM modelom Swag(650B, 150mm), atď, atď......
Aký je podľa vás ideálny AM bike na slovenské podmienky? Taký, ktorý pohodlne zvládne niekoľkohodinové výšlapy a neurobí hanbu ani v bike parku, a cenovo je ako tak ,,prijatelný,,?
26.09.2013 - 16:59:47
00
čo je prijatelný?
26.09.2013 - 17:09:49
00
Swag by mal byť 26", nie?

Inak k tým zaujímavým 27,5" bikom by mal patriť aj Giant Trance, Bergamont Threesome... Je toho veľmi veľa.
Aj Ghost ASX mohol byť fajn, keby výrobca opäť nezvolí stratégiu aby tlačil ľudí do modelov AMR - osekal ASX aj v nezmyselných ohľadoch.
26.09.2013 - 17:11:09
00
čo je prijatelný?

to je relativne, zalezi ako je kto za vodou, nech kazdy posudi sam.)
26.09.2013 - 17:13:31
00
tak za mňa je to jasné potom :D
26.09.2013 - 17:17:50
01
Už sú na scéne bajky modelového roku 2014, vyzerá to zaujímavo... Len čo som si dnes pozrel, tak Radon prestal všade dávať trojpíly, Trek konečne pochopil, že DRCV do vidlice nepatrí, Kona prišla s veľmi zaujímavých modelom Proces 153 DL(aj keď ho nerobia na Foxe),domáci Kellys prichádza na trh s AM modelom Swag(650B, 150mm), atď, atď......
Aký je podľa vás ideálny AM bike na slovenské podmienky? Taký, ktorý pohodlne zvládne niekoľkohodinové výšlapy a neurobí hanbu ani v bike parku, a cenovo je ako tak ,,prijatelný,,?

Tie požiadavky si dosť odporujú, teda najmä ak chceš šlapavý bike,a použiť ho aj v bike parku na čo sú väčšinou určené iné biky a v prijatelnej cene. No keby mám dať nejaký tip, tak asi (aj keď pre väčšinu v nie moc prijateľnej cene)
http://www.trekbikesbb.sk/275-celoodpruzene/trek-275c-remedy-9-27-2014/
http://www.bicycling.com/mountainbikecom/bikes-gear/suddenly-scott-bikes-are-trendy
http://www.lapierre-bikes.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=135%20:bikerumourcom-prve-zaitky-so-spicy-2014-
http://www.bikes.com/en/bikes/altitude/2014
Samozrejme asi málokto by si to mohol dovoliť, no v lacnejších verziach by mohli splňať tie požiadavky. Aj keď vždy to bude asi o kompromisoch a rozhodnutí čo jazdíš najviac, či chceš rýchly trail-am bike, alebo niečo odolnejšie do bike parku, ak by si chcel všetko od jedného, tak by to bolo veľmi drahééé.
26.09.2013 - 19:14:40
00
Co som videl par bajkov, tak bergamont-y ma celkom zaujali fakt preciznym spracovanim :) aj rock machine predstavil celkom pekny 140mm fullik na 27,5" , len neviem teraz ako sa presne vola :D
Ta Kona vyzera velmi zaujimavo, len podla mna nema moc dobry pomer cena/osadenie...
Mne osobne sa paci aj cube fritzz pre rok 2014 :) - je toho vela...
26.09.2013 - 20:28:05
00
Mne sa paci 2014 Scott Genius 710. Len ta cena :D
27.09.2013 - 01:53:20
00
Aj keď vždy to bude asi o kompromisoch a rozhodnutí čo jazdíš najviac, či chceš rýchly trail-am bike, alebo niečo odolnejšie do bike parku, ak by si chcel všetko od jedného, tak by to bolo veľmi drahééé.

vždy to bude od toho kto vie ako jazdiť :) napr. na mojom ráme čo Lopes ako teamový jazdec postváral v bike parkoch :lol: a dojazdil s ním aj DH alebo 4X.. hromada ludí ho má na maratóny a kludne 100km+ výjazdy.. veď o tom sú AM biky :?:
len na niečo treba mať v nohách a na niečo trochu v hlave :rock:
27.09.2013 - 10:54:08
03
vždy to bude od toho kto vie ako jazdiť :) napr. na mojom ráme čo Lopes ako teamový jazdec postváral v bike parkoch :lol: a dojazdil s ním aj DH alebo 4X.. hromada ludí ho má na maratóny a kludne 100km+ výjazdy.. veď o tom sú AM biky :?:
len na niečo treba mať v nohách a na niečo trochu v hlave :rock:


takze pre teba ibis mojo idealny bajk?:)
27.09.2013 - 11:46:47
00
veď inak by som ho nemal.. aj keď do BP nechodím teda :D
27.09.2013 - 12:08:48
00
Ja som tie kriteria zobral ,tak, zo svojho pohladu. Byvam v PN a zvyknem casto po robote vybehnut na kopce nad mestom. je to tu dost o slapani, a obcas pride usek so zaujimavym zjazdom. alebo tematin, do 2h sa tam dotrepem, celkom ma bavi,ked sa mi to podari rychlo a potom vychutnat zjazd,ale to je nejakych 15min... a su tam velmi zaujimave useky, aj pod marhatom.
Chodim aj na vylety mimo, napr. ten hreben martiniek je zaujimavy a to uz chce bajk, co nieco zvladne, niektore useky su tam plne korenov a velmi strme.
Obcas ten moj 120mm zdvihovy bajk zoberem do kalnice, a idem sa pospustat. EN ďuro bez problemov, plus koniec trasy australie(ak sa nemylim). na foxe celkom zvladam, obcas aj 4x, aj ked to neni uplne ono, tam mam vzdy pocit,ze padnem na papulu.

Nemam cas ani peniaze na to, aby som mal dva bajky, idealne jeden co zvlada vsetko toto...samozrejme s istymi kompromismy. a nejazdim nejak extremne,ale pre radost. a na to, ako kratko jazdim a aky som posrany, uz je to celkom dobre:)

Aj ked ja tvrdim, ze ten moj trek je ovela vydarenejsi,ako by sa mohlo zdat-vyborna geometria (skusal som vela bajkov), ale predsa, 120mm zdvihu a 90mm predstavec neni uplny zazrak. este k tomu debilna DRCV vidlica.

A tak, ked v robote neni do coho pichnut(aj keby bolo-ale neda sa vzdy byt pracovity), pozeram po niecom co by vedelo uspokojit taketo narocne poziadavky, aj ked samozrejme s istymi kompromismy..a ako pozeram modely 2014, tak vidim,ze je zaujimavy vyber, aj co sa tyka zdvihov, velkosti kolies atd... aj ked ja by som napr. do 29 nesiel...
27.09.2013 - 12:16:11
00
veď inak by som ho nemal.. aj keď do BP nechodím teda :D


preco nechodis do BP? ma to svoje caro.. na slovensku bereme bikeparky tak,ze sa tam jazdi len DH,ale neni to tak...
27.09.2013 - 12:17:22
00
Co som videl par bajkov, tak bergamont-y ma celkom zaujali fakt preciznym spracovanim :) aj rock machine predstavil celkom pekny 140mm fullik na 27,5" , len neviem teraz ako sa presne vola :D
Ta Kona vyzera velmi zaujimavo, len podla mna nema moc dobry pomer cena/osadenie...
Mne osobne sa paci aj cube fritzz pre rok 2014 :) - je toho vela...


Fritzz je zaujimavy, paci sa mi, aj karbonove stereo je sympaticke. s tou konou mas pravdu, velmi ma prekvapila cena pri takom osadeni komponentami... neviem ako na to prisli...
27.09.2013 - 12:19:14
00
lebo posledné 2 roky jazdím so psom :P
27.09.2013 - 12:24:23
00
keyboard_arrow_up