ehm, trail bike of the year ked testovali "az" 4 bicykle...
17.04.2018 - 10:10:44
03
ale medzi jednym z bajkov je aj meta tr, ktory mal v hladaciku a trance ktory mu tu bul ponuknuty.


Naposledy upravil crymo99 dňa 17.04.2018 - 10:24:52, celkovo upravené 1 krát.

17.04.2018 - 10:23:40
00
Trochu irónie:
No najšlapavejšie bude podľa mňa 8kg HTčko. A zas pri fulloch to máš vysoko nad 3k, lebo šlapavosť nie je len o stavbe (geo) a ráme, ale aj o pevnosti kolies a ich váhe, váhe celého bajku, materiálu jednotlivch komponentov apod. Testni si nejaké karbonové ľahké fullko za 8-9k napr. Special Epic s Eaglom a potom si presadni na ten Giant Trance a uvidíš rozdiel v šlapavosti :). A to nehovorím o 29" kolesách, s tými máš ešte lepšiu šlapavosť ako s 27.5" :)

Ale máš tu tipov habakuk, tak hádam si z toho niečo vyberieš.. (ak máš fakt problém s kolenom a si agresívny jazdec, možno bývalý SPDHčkár, tak 140-150mm ti bude bohate stačiť).
17.04.2018 - 10:24:49
00
Ja ked som teda prechadzal z HT na enduro 160/160mm tak najviac som sa bal ze vyslapy ktore su pre mna nutnym utrpenim budu utrpenim este vacsim. Po presadnuti na novy bajk je jedina zmena v tom ze mam trosku viacej oprskanu hornu trubku od potu :) rychlost povedal by som rovnaka ale s mojimi 90kg sa s gravitaciou velmi nehadam. Ty sliwec pravdepodobne tiez nie ak mas problem s kolenom.
Ked potrebujem vyslapat v stoji kratke prudke vyjazdy tak prepnem tlmic do propedalu este tu mam lock ktory pouzivam naozaj malokedy, uz ani nepametam kedy som to pouzil.

Tych modernych enduriek co tu boli spominane sa vobec netreba bat co sa tyka sliapavosti, zadna stavba tam nemrha energiou, ked tak len minimalne a este mate moznost locku na tlmici. Jediny rozdiel vnimam geo - treba trosku lepsiu techniku na strme pasaze, pripadne zdvihnut svoju zhyckanu rit a postavit sa do tych pedalov. Vahovy rozdiel 2KG pri vacsine z nas asi bude zanedbatelny kedze mam dojem ze vahovy priemer na fore je tak 90kg :) Odlahcenim seba zrychlite pri vyslapoch ovela viac ako s o 1KG lahsim karbonovym ramom :lol:

Z tych bikov sa mi najviac paci Commencal META AM 4.2 essential 2018
Co bol aj premna tiez jeden z favoritov minuly rok.
17.04.2018 - 12:38:40
03
Bracho ja ti kludne prenecham moj trance 1.5 xl 2018, neda sa s tym slapat asi mi nesadla geo.ma 30km odjazdene
17.04.2018 - 14:11:56
00
Čo sa týka toho Spectralu, nemôžem si pomôcť, ale mne to príde taká kópia Jeffsyho :), ale tak bike to môže byť tiež výborný, vyzerá dosť masívne, asi toho dosť znesie. Keď sa teda vylúčil Jeffsy 27,5" kvôli farbám :) . Tak možno by zaujal ešte aj už spomínaný Whyte https://www.whyte.cz/t130sr. Je to síce trail bike, ale veľmi schopný a získal ocenenie naj trail bike roku 2016 a bolo tam viac ako 4 bajky :D . Mal som možnosť pojazdiť si na ňom, geometriu ma skvelú a myslím, že aj ten zdvih je v pohode. Aj keď niekto chce mať 150 mm a viac...ale mne sa na tomto veľmi páčilo ako má utesnené ložiská, sedlovku a proste všetko, kde by sa mohla dostať voda a bordel. Podľa mňa skvelý bike za tú cenu. Nie je to opozeraná značka a vidno na detailoch, že ľudia čo ten bajk skonštruovali sa v tom skutočne vyznajú. Doživotná záruka na ložiská tiež nebýva u iných značkách rozhodne samozrejmosť :) Za mňa keby vyberám, tak by som zvažuval buď tento a keď už nie Jeffsy, tak potom asi naj čo tu bolo podľa mňa spomenuté je Remedy. Výhoda-zoženieš ho u nás, nie je problém so servisom (ak sa sám nevyznáš) výborná geometria, serioznosť a renomé firmy- v prípade problémov a riešenia záruky. Ja tam vidím len pozitíva a ani tá cena sa mi nezdá nejak prehnane vysoká :) Ale čo som čítal nejaké recenzie aj na Metu, tak tiež dopadla veľmi dobre, takže tieto spomenuté bajky, myslím, že každý z nich budé veľmi dobrá voľba :)
17.04.2018 - 16:01:54
00
Ghost Slamr X 5.9, model 2018

Nieje to zrovna novinka ale aspon tohtorocny model, co nanho hovorite ? na Nase karpaty a pod teren ? Hlavne ta vidla je zaujimava, hodnotenia ma velmi pozitivne, prevlada v nich slovo spolahlivost, asi najvacsia slabina vidlice bude jej meno resp. meno vyrobcu.
https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/horske-bicykle/celoodpruzene/ghost-slamr-x-59-model-2018.html
17.04.2018 - 19:30:41
00
Kúp si ho, vidla je v pohode.
17.04.2018 - 19:37:23
00
MecoTrance kde som prosim napisal ze chcem "paradne slapatelny bike"? Pisem ze hladam nieco co ma "nezabije do kopca". Je mi predsa jasne ze 15kg AM bike na 2,4-2,6" gumach nepojde za pedalom ako 120 XCM alebo 130mm trailbike..Zosrotovane koleno spominam preto, aby bolo jasne preco hned sfleku nevyberiem EN/FR bike s 1x12, ale prihliadam na moj skill dolekopcom, kondicku a na to ako ma bike vytrapi horekopcom :)

MageZ diky, skusal som minuly rok e-bike od KTM a Haibike, je to zaujimava alternativa, ale pokial este zvladam slapat bez "motorcekov", ebike odkladam

peddro vdaka, dnes som ho bol pozriet v shope, sadnut si nan a silno nad nim uvazujem

volodaj Ten genius je v Lku pre mna maly :( inac je to naozaj dobra kupa.

Dublinboy jasne, chapem ze uz aj 150/140 bike (jazdil som taky posledne 4r) ma svoje limity ako hore tak aj dole kopcom. Rovnako je pravda ze GEO aj vydrz dnesnych TR/AM bikov je uplne niekde inde a je orientovana hlavne na fun a stabilitu v zjazdoch a na trailoch. Ano, vdaka, je z coho vyberat, uz len vybrat :)

imro1 Ano, Spectral je designovo kusok vykradacka Jeffsy, ale co uz..kolko zanciek teraz "vykrada" FSR od Speslu. Jeffsy nesiel z vyberu von primarne koli farbe (aj ked farba je "velmi" dolezita, podla farbiciek predsa jazdi bike, su rychle a pomale farbicky. :) Vylucil som ho koli progresivnemu chodu zadnej stavby a vyssej cene najnizsej CF verzie. Remedy mi pride ako fajn univerzal a do it all bike, na ktorom sa nestrartim ani v parku ani v Livignu ani nezomriem na Rychlebach. Jazdil som doposial coaxpivot kt mi maximalne vyhovuje a combo 160/150mm je pre moje jazdenie uplne postacujuce :)

Nechapte ma zle, som vdacny za kazdy pohlad, tip, no nie som pripad kt nema odjazdene nic a nevie co chce. Som pripad, kt kupuje po 4r novy full a nema velmi moznost otestovat a obsiahnut vedomostne vsetko co je na trhu. Evoulucia AM/TR bikov presla za 4r znacnu cestu a ja neviem odhadnut ci 150/140mm v novej geo bude stacit alebo ist do 160/150 a mat pokryte cele spektrum mojho jazdenia aj s dostatocnou rezervou na jazdecek chyby :)
17.04.2018 - 19:49:22
03
Ja by som ti odporučil ísť na bike fest do Kálnice, možno tam nenájdeš všetky tie bajky čo sú tu spomenuté, no myslím, že niektoré tam budú a mal by si v tom jasnejšie. Lepšie raz skúsiť ako 100 krát počuť, čítať :)
17.04.2018 - 20:17:05
02
Ked uz si jazdil 4 roky na fulle tak uz by si mal predsa vediet aspon na aky zdvih teda cielis ci 140mm alebo tych 160 vzadu. Je pravda ze technika sa pohla ale "retro" zdvih (4 roky stary zdvih) versus "moderny" zdvih nebude az taky rozdiel :-) ledaze by si neservisoval :-) Je pravda ze tych 160 uz staci na uplne hocico. Imro1 mam dojem ze v Kalnici nenajde vela trail bike-ov :-) posledne sa mi zdalo ze uz aj enduro je tam ohrozeny druh. V nedelu tam vladol "20 centimetrovy" standard :-) ale nie tak som to nemyslel hnusaci :-)
17.04.2018 - 20:23:48
00
Swarz neviem, nebol som ešte na bike feste, myslel som, že je to tam od HT po DH. Bol som tam na testovačke Rock Machine pred 2 rokmi a mali tam aj HT, 29" trail, 27" enduro a aj + :) a myslím, že na tých tratiach sa dá otestovať všetko, nie je to len na enduro-DH bajky :) aj keď samozrejme že prevažne na vyššie zdvihy to zamerané je, Ja som si dal Austráliu na tom 29" fulle 120 mm a bola to paráda :)
17.04.2018 - 20:38:00
00
Swarz riesime 150/140 spectral vs. 160/150 remedy.. :) Ked si zoberiem geo Bergamont Threesome SL9.4 14/15 vs Canyon Spectral 2018, je tam rozdiel v geo a celkom vyrazny (napr. hlava 67.5 vs 66). :)
17.04.2018 - 20:53:28
00
V nedelu ti budem vediet povedat ako Remedy 8 slapal na Rychlebach
17.04.2018 - 21:09:21
03
martinkluckask keby si šiel o týždeň neskôr, alebo ja skôr, tak by sme sa tam stretli :), tam je to super na testovanie bajku :) ale predovšetkým zábava.
17.04.2018 - 21:13:45
00
keyboard_arrow_up