Ahojte, kupili sme si s priatelkou Author Solution DISC minulorocny model za 329€/ks
no chcel by som sa opytat kedze mam asi 190cm a cca 100kg ci som urobil dobre alebo si mam nejak velmi davat pozor na ram, ten ram vyzera celkom hrubo, tym napisam ako Tube pressed apd nerozumiem, no jazdime zatial po meste a chceme tak po lesikoch ale skor lesne cesty a podbne, no obcas aj neajky lahsi zjazd, popripade schody, obrubnik. A rad z obrubnika aj zoskocim, myslite ze ten ram to vydrzi? popripade nemal by som uvazovat nad vymenou nejakych komponentov? Mate s nim nejake skusenosti?
Dakujem za odpovede a pomoc
29.08.2009 - 22:00:43
00
no,moc by som s nim neskakal,predsa je to XC ram,a nejaky mierny dolekopec hej,ale njak nakladat,tize neodporucam,teda pokial chces ostat cely ty aj bike
29.08.2009 - 22:08:27
00
no myslim to tak ze ani mne sa nechce stale len slapat, tak obcas tak blbnut ze vyskocim na chodnik a zoskocim z neho aby so oba kolesa mal aspon chvilu vo vzduchu, nechcem skusat skoky ani freeride. Ako v obchode som im vravel ze kolko vazim a ze co asi chcem ale predsa sa len este aj vas chcem popytat.
29.08.2009 - 22:17:54
00
rám prežije, sú tam veci ktoré môžu zlyhať skôr :wink: Ale nebál by som sa na tom si poriadne zajazdiť, predsa tie bicykle sú na max. zaťaženie okolo 120kg tak musia počítať s tým aby to vydržalo veľa... Ale nebola to zase až taká výhodná kúpa, konkurencieschopný v tej cene je možno len ten rám :mrgreen:
29.08.2009 - 22:20:04
00
no obehali sme cely trencin, po par recenziach na olpran sme uz uvazovali len nad dvomi obchodmi a to Merida pri bile alebo Author pri perle.
No v meride, neviem ako k inym, mozno preto ze sme studenti a mysleli si ze len okukavame, sa spravali fakt otrasne, sam mam aj internetovy obchod a keby sa takto spravam ja k niekomu tak nemam ani na koliesko z kolobezky.
Preto vyhral Author, kde sa nam naozaj venovali uz prvy den a nechali nas vyskusat vsetko co sme chceli.
Ono viem ze tieto bicykle su z tych lacnych no ked clovek kupuje dva tak kazda cena dvojnasobne je uz draha. keby kupujeme jeden tak by sme zainvestovali.

no dakujem za ujistenie ze sa nemusim nejak strasne bat, samozrejme ze musim jazdit a "hrat" sa s rozumom, a nie skocit zo vsetkeho co vidim:-)
29.08.2009 - 22:38:21
00
tak to sa bat nemusis

///od olpranu je lepsie vsetko :mrgreen: :mrgreen:
29.08.2009 - 22:46:40
00
No rataj s tym ze tie kolesa budu casto tancovat,cize budes pravidelne centrovat. Vidlica ti zo zaciatku bude chodit no neskor stuhne.Takze bude chodit ale maximalne uz len do servisu...
29.08.2009 - 22:47:01
00
a takservis mam asi 100m od domu:-)

no ak to bude chyba vidlice a nie moje tak o to sa nebojim, kedze kazdy obchodnik si rozmysli ci ju bude len hlupo opravovat aby fungovala opat len par dni alebo ju radsej vymeni. Kdze po 3 rovnakych zavadach mas pravo na odstupenie od zmluvy a to by znamenalo vtratit plnu kupnu cenu. Ako vravim, aj ja radsej menim nieco, vyde to lacnejsie.

no hlavne nam islo o bike taky na jazdenie, ked som bol o dost mensi tak som si kupil este v rakusku za 26000 Genesis v intersporte celoodpruzeny, no po hore som sa viezol asi 5x a na cestu je fakt tazky, no preto sme chceli nieco take co prejde hlavne po ceste ale aj taky lahky teren a aj pan v predajni ma presvedcil z crosoveho bicykla na horsky, ze horsky prejde tadial kadial crosovy ale naopak nie. cize na skoky a lamanie sa mozno ak posporime, ale tak tam by som asi fakt uz radsej posporil poriadne.
29.08.2009 - 23:47:07
00
ja som ta len upozornil s cim budu podla mna po case urcite problemy (vzhladom na tvoju hmotnost) hlavne ako si pisal jazdit s rozumom..na rekreacne jazdenie ten bike bude bohate stacit....ak ta jazdenie namota tak urcite prides na to ze ti ten bike uz nestaci a zainvestujes :wink: s tym crosom mal pravdu :)
30.08.2009 - 01:13:55
00
nie, ja som to nijak v zlom nebral.
je mi jasne ze ak chcem vyskakovat musim schudnut:-) respektivfe zhodit alebo prihodit peniaze:-)
aj ja som tipoval na vidlu ze to asi odide, vsak uvidime ako dlho mi to vydrzi, jazdenie ma bavilo odmalicka, u starkej po dedine sa aj dalo ist vsade a bicykel bol povinnou vybavou:-)
a teraz uvidime, aj ked je zaujimave co vsetko sme dokazali na bicykloch horsej kvality ako olpran z bazaru, samozrejme nie tak skoky ale ked bolo treba preskocili a zisli aj z takych miest kde by som ani peso nesiel, no dnes by som sa na nich bal ist aj len do krcmi:D
30.08.2009 - 01:39:21
00
100 kil neni malo, ale ze by to bolo nejako hrozne vela co ja viem.. podla mna musi zvladat bezny bike do pohody..
30.08.2009 - 21:50:33
00
keyboard_arrow_up