Zdravim, strucne: aky bicykel, by ste mi odporucili pre mohu momentalnu vahu 130kg?
VIem, ze ste tu experti, ktori su schopny za jednu cast biku dat tolko, kolko ja za cely bike, ale berte prosim do uvahy moj rozpocet. A taktiez to, ze sice teraz mam 130kg, ale isto 2-3mesiace po kupe taku vahu uz mat nebudem, a bude sa znizovat.
Pytal som sa v dvoch obchodoch na hmotnost.. na meridu mi bolo povedane, ze su konstruovane pre max hmotnost 120kg vratane bicykla....
V inom obchode mi zasa povedali z odlahcenim, ze oni niesu tesco, carrefour, a vsetky ich bicykle vydrzia aj 150kg, ze mali kupcu rok dozadu co mal 160kg a za rok sa nevratil nieco reklamovat.
Takze neviem...
Samozrejme, nechcem nic lacne, ale zasa ani bike za 1000€.
Otazka je skor, aky typ brzd zvolit - co je lahsie na udrzbu, prip. predne perovanie aky typ /zadne nechcem/.

Pozeram tento bike:
http://www.merida.sk/prodej/Big-7-300

vobec sa nevyznam, aky typ tych suciastok tam je /olejove perovanie, vzduchove a pod... neviem/.

Prip. poradite mi nejaky bike ktory kupim v kamennom obchode v KE?? Nie e-shop, nie bazar. Dakujem
29.07.2014 - 12:55:05
00
A výšku máš akú?
29.07.2014 - 13:39:13
00
185 :)
29.07.2014 - 17:57:09
00
inac tu citam:
post66583.html

ze netreba kupovat hlinikovy ram? je to tak?

bol som pozerat dnes nahoodu v jednej predajni nemali tam sice vela toho, ale mali tam toto:
http://www.cyklocentrum.eu/sk/produkt/felt-7sixty-2014/1520#.U9fEy_l_vzE

hlinik ram, zevraj je lepsi, lahky, ale tam citam ze nekupovat, tak?

Lahucke to bolo, moj stary horak ma min 2,5x vyssiu vahu...
29.07.2014 - 18:00:12
00
Tak čo ja mám rozhľad rámy sa vyrábajú hlavne z materialov karbon, titan, hliník, a oceľ. Neviem či nájdeš oceľový bike v tvojej cenovke lebo je to už skôr znakom exkluzivity , su to ramy z Cr-Mo ocele ktora bola vytlačená hlinikovými hydroforming rámami hlavne kvôli váhe.
29.07.2014 - 18:13:25
00
..este moze kupit "hi-ten" Olpran z Tesca, to je tiez nejaka ocel z roztavenych poklopov :D

S hlinikovym ramom ale nebude ziaden problem, skor si tu vahu odnesu kolesa ako ram.
29.07.2014 - 18:22:56
00
Tak v prvom rade ak očakávaš nejakú funkčnosť v teréne tak treba pozrieť na bicykle s vhodnými vidlicami, alebo sa pripraviť na výmenu po nejakom čase.
Ďalej pár značiek uvádza hmotnostný limit rámu na úrovni 136kg (také divné číslo lebo je to vlastne 300 lbs v USA). Bral by som to hlavne ako príjemný bonus. V podstate by nemal mať problém ani nejaký iný rám, pokiaľ nebudeš jazdiť veľmi agresívne.

Ten Felt nevyzerá zle, len tá vidlica ozaj nepoteší. Merida podobne.
29.07.2014 - 19:47:50
00
No, ja to napisem ako laik. Nerozumiem tej vymene vidlice. Co to vlastne je? To je perovanie?? Preco ju budem menit? Ake problemy s nou budu?
MNe to pride divne, ze dam 700eur, za bike (berte ze si kupime auto za 7000eur, a po roku dvoch bude treba menit prednu napravu ? :)) ) - ja to chapem nejak takto.
SKuste mi to vysvetlit. Podla mna kupim bike ako uceleny vyrobok, a ten mi ma fungovat. Ta vidlica odide kvoli vahe? Aj ked o rok budem mat dajme tomu 105kg?

Co ta "ina" vidlica stoji? Ta moja sa akoze opotrebuje? Bude ma boliet jazda alebo?
Aky typ biku by ste teda odporucali? Ktory ma lepsiu vidlicu? Inac dik za rady, ja som v tom fakt laik, posledny bike mam z roku asi 1995. Som skor ITckar :)
29.07.2014 - 22:29:19
00
Vidlica (perovanie) neodide kvoli vahe... Auto za 7000eur bude fungovat ale pochopitelne to nebude ziadne porsche. Vidlica by sa opotrebovat moc nemusela ale je slaba od vyroby. Nepruzi tak ako by spravna vidlica mala a ano teoreticky to "bude boliet". Ide hlavne o pohodlie jazdy. Nova, lepsia stoji od cca 100€. Rozhodne sa do nej oplati investovat.
29.07.2014 - 23:33:47
00
Hej vidlica je predne "perovanie", ina ako vzduchova vidlica nebude pri tvojej hmotnosti ani spravne fungovat, su stavane max na nastavenie 80-85kg, tj ked si na to sadnes tak sa zanori a zostane tak. Nebude sa vracat a tlmit co je zakladna funkcia aby ta to nekopalo. Preto potrebuejs taku co sa fuka vzduchom a nastavis ju podla seba. Vidlicam ktore maju v nazve XCT a XCM sa vyhni uplne su to nefunkcke tazitka, nefunguju ani ked mas hmotnost do 80kg(ako by ti predali auto ktore nema tlmice a to doslova), ta o ktorej som hovoril ze je do 85kg sa vola XCR( tu ti predaju auto pre 5 ludi ale mozu vazit spolu max 200kg, tj ked si nastupia viac ako 3ja tak bude zgret karoseria o cestu. :-) ). Na niektorych bajkoch najdes aj XCR AIR, ta je OK je vzduchova. Ale vo vseobecnosti hladaj bajks rock shox vzudchovu. Za 700 sa uz da kupit rozumne . Kup si caliber 1 http://www.ctm.sk/model/mtb/caliber-1-0/ (kupis za 600) a daj si tam vymenit brzdy za lepsie/silnejsie pri tej hmotnosti sa zidu http://www.suncycle.sk/sk/produkt/mtb-brzdy-shimano-deore-br-m615-resin-bez-kotucov/5320 doplatok tak 40€. Kym nebudes mat okolo 100ky tak sa snaz na tom nerobit ziadne divociny a ten ram to vydrzi...
30.07.2014 - 07:34:09
00
ja len ze ten caliber je stavany(podla vyrobcu)do 100kg,tak by si musel jazdit naozaj "lahko" nehovoriac o rafkoch ktore by si v terene mozno aj znicil:-)alebo pravidelne centroval..,ale na druhu stranu,zacat chudnut mozes po asfalte:-)kde by problem urcite nebol,len taka otazocka pre mareka,co.znamena to slovicko resin?pri tych deore brzdach?
30.07.2014 - 08:08:01
00
@engelloo Resin je zivica, no v tomto pripade sa mysli ze maju organicke brzdove platnicky. V pripade metalickych by mali metal v nazve.
30.07.2014 - 09:26:29
00
filip80-dakujem za vysvetlenie,inak ten caliber sa uz dopredava(nema ho uz ani centrala ceteemka)tak by som si riadne pohol ak ho chces,v tvojom pripade hlavne koli funkcnej vydle,ale su tipci co ti namontuju tu vydlu aj na iny bajk za priplatok:-)taky pán Nemcik:-)
30.07.2014 - 10:11:54
00
ale inak ako tak citam a davam si to dokopy, tak - bajk so slabou vidlicou ale dobrou nosnostou od vyrobcu stoji 700eur.... - co ma unesie akoze..
a potom je bajk s dobrou vidlicou, co "sa bude vraciat", ale ma nosnost 100kg? ta nejak nechapem :)) nejak zle to skladaju :) /pisem o calibri - ma dobru vidlu, ale nosnost len 100kg? biky co maju shit vidlu maju nosnost aj 130kg :))
30.07.2014 - 11:51:31
00
Pozri nerieš to...ja som mal 120 kíl ked som kúpil bajk....Merida TFS 300 big nine...v pohode to so mnou zvládla.Pomaly sa už váhovo dostávam na 110 a ešte mám v pláne tak max dalších 5 kg potom.S bajkom som jazdil 70% asfalt a 30% lahký offroad.Ako som už povedal ten bajk to zvládol všetko bez ujmy,aj kolesá uplne v pohode (nedávno som bol na servisnej prehliadke a všetko OK).Akurát dnes mi došla nová vidla RockShox takže bude upgrade :D
30.07.2014 - 12:06:51
00
keyboard_arrow_up