Ahojte,

Viete mi poradit prosim s vyberom bajku pre ženu ? Vyska cca 165 cm

Vyuzivany by bol prevazne na cestu ale urcite sem tam aj nejake lesne cesty a podobne (nic narocne) , na bicykel budem potrebovat decku sedacku pre syna ktory ma rok a pol.

Preferujem MTB ale rad si necham poradit

Budget do 400 €

Vopred dakujem za kazdu radu !
30.01.2018 - 12:41:28
00
Sedacka ma byt v ramci budgetu, alebo mimo neho ? Tu na MTBIKER eshope ( https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle ) maju pomocnika s vyberom, ktory ti po vyklikani tebou uvedenych poziadaviek, zobrazi navrhovane varianty.
30.01.2018 - 13:27:40
00
pardon zabudol som spomenut, ze sedacka mimo budgetu :)
30.01.2018 - 13:31:02
00
Na vyber mas dva typy bicyklov: MTB alebo krosovy. Z pohladu vahy je medzi nimi zanedbatelny rozdiel. Osobne sa vsak v tomto pripade priklanam na stranu MTB, a to z dovodu:
- na MTB mas sirsie plaste, ktore lepsie tlmia otrasy spojene s prejazdom po nerovnostiach. Doceni to pozadie tvojej polovicky, ako aj cenny naklad, ktory bude tvoja polovicka vozit za chrbtom,
- hoci je na trhu vela modelov krosovych bicyklov, stale je skor povazovany za okrajovu kategoriu a teda vyber je uzsi ako pri MTB
- z pohladu predpokladanej beznej jazdnej rychlosti, sirsie plaste nepredstavuju ziadne negativum z pohladu valiveho/vzdusneho odporu

Dalsie odporucania:
- predna odpruzena (vzduchom pruzena) vidla musi byt,
- chod radsej do klasickych rafikovych brzd. Su jednoduchsie na udrzbu a znizia sa ti obstaravacie naklady,
- ked bude skusat bicykel, uisti sa, ze jej vyhovuje sedlo. Ak nie, mozete ho v predajni rovno vymenit.

Budget 400e nie je zrovna bohvieaky, ale pokial sa neobmedzis len na nove modely, aj medzi modelmi z roku 2017 resp. 2016 mozes najst zaujimavy kusok po vyraznej zlave.

Mozno tvoja zena nie je ten typ, ktorej zalezi na farbe bicykla, kazdopadne aspon sa jej na to opytaj. Idealne by bolo, keby ste spolu obehali miestne, pripadne okolite cykloobchody a nechal ju vyskusat si posediet/zajazdit pred obchodom. Solidne obchody to umoznuju. Ak sa jej bude zle jazdit ...nuz, nasledok si domyslis aj sam ;).

Odporucat tu konkretnu znacku/model nema podla mna vyznam. V danej cenovej kategorii su si v podstate podobne, ale lokalny vyrobcovia zvyknu za rovnaky peniaz davat lepsie komponenty.

Snad bude moja odpoved nejak napomocna.

Este by som doplnil, obehajte obchody co najskor. Potom ked zacne sezona a Sagan vyhravat, bicykle sa budu minat (a s nim aj mozny vyber) ako teple rozky :D.


Naposledy upravil user_id dňa 31.01.2018 - 00:46:44, celkovo upravené 1 krát.

30.01.2018 - 14:35:26
02
https://www.decathlon.sk/p/8350455_damsky-horsky-bicykel-rockrider-540-woman-white.html#/4283-457-s_1m50_1m65

Ono s tým budgetom je to vcelku ťažko. Osobne, čo mám skúsenosti od nás, tak s týmito bikami neboli žiadne problémy, zákazničky si ho vcelku chválili, je však trochu nad limit, no bezkonkurečne výbavou oproti ostatným bikom, čo som si tak v rýchlosti pozeral v tejto hladine. Oproti foto už má nový Altus so Shadow, ktorý mi príde vcelku slušný a iné brzdy.
30.01.2018 - 15:05:59
05
Jackob47 Vcelku dobra vybava na tu cenu. Keby som ja vyberal bike v danej cenovej hladine, urcite by som ho pridal medzi mozne varianty.
31.01.2018 - 01:00:14
00
Do 400€ so vzduchovou vidlou asi bude problem zohnať. A vzduchová vidlica a ráfikové brzdy sa tiež moc často nevidí, ak vôbec. Takže to musí byť o kompromise buď na strane výbavy alebo ceny. Mne sa podarilo zohnať pre ženu Kellys Desire 30 2017 pre Vianocami za 480€. Chce to ale trpezlivosť a denne sledovať ceny v obchodoch.
31.01.2018 - 08:00:10
00
Možno by som zalovil aj v bazároch. Kúpil som bike za menej než polovičnú cenu (vitus nucleus, cca 250€, podobný tomu decathlonovému) a slúžil viac než dobre..
31.01.2018 - 08:19:01
01
user_id napísal:
Na vyber mas dva typy bicyklov: MTB alebo krosovy. Z pohladu vahy je medzi nimi zanedbatelny rozdiel. Osobne sa vsak v tomto pripade priklanam na stranu MTB, a to z dovodu:
- na MTB mas sirsie plaste, ktore lepsie tlmia otrasy spojene s prejazdom po nerovnostiach. Doceni to pozadie tvojej polovicky, ako aj cenny naklad, ktory bude tvoja polovicka vozit za chrbtom,
- hoci je na trhu vela modelov krosovych bicyklov, stale je skor povazovany za okrajovu kategoriu a teda vyber je uzsi ako pri MTB
- z pohladu predpokladanej beznej jazdnej rychlosti, sirsie plaste nepredstavuju ziadne negativum z pohladu valiveho/vzdusneho odporu

Dalsie odporucania:
- predna odpruzena (vzduchom pruzena) vidla musi byt,
- chod radsej do klasickych rafikovych brzd. Su jednoduchsie na udrzbu a znizia sa ti obstaravacie naklady,
- ked bude skusat bicykel, uisti sa, ze jej vyhovuje sedlo. Ak nie, mozete ho v predajni rovno vymenit.

Budget 400e nie je zrovna bohvieaky, ale pokial sa neobmedzis len na nove modely, aj medzi modelmi z roku 2017 resp. 2016 mozes najst zaujimavy kusok po vyraznej zlave.

Mozno tvoja zena nie je ten typ, ktorej zalezi na farbe bicykla, kazdopadne aspon sa jej na to opytaj. Idealne by bolo, keby ste spolu obehali miestne, pripadne okolite cykloobchody a nechal ju vyskusat si posediet/zajazdit pred obchodom. Solidne obchody to umoznuju. Ak sa jej bude zle jazdit ...nuz, nasledok si domyslis aj sam ;).

Odporucat tu konkretnu znacku/model nema podla mna vyznam. V danej cenovej kategorii su si v podstate podobne, ale lokalny vyrobcovia zvyknu za rovnaky peniaz davat lepsie komponenty.

Snad bude moja odpoved nejak napomocna.

Este by som doplnil, obehajte obchody co najskor. Potom ked zacne sezona a Sagan vyhravat, bicykle sa budu minat (a s nim aj mozny vyber) ako teple rozky :D.


Ahoj,

Tiez sa skor priklanam k MTB, no ono by to mal byt darcek k narodeninam takze velkost bajku a farbu musim trafit ja :) samozrejme ked jej nieco nebude sediet budeme to riesit. Nepotrpim si na novych modeloch takze v podstate mi neprekaza ak by to bol model roku 2016.

Buget 400€ som sicel dal ale samozrejme, ked bude nieco dobre za 450 - 460 € tak som ochotny doplatit,

Ale dakujem za odpoved urcite bola napomocna :) !
31.01.2018 - 10:28:24
00
Jackob47 napísal:
https://www.decathlon.sk/p/8350455_damsky-horsky-bicykel-rockrider-540-woman-white.html#/4283-457-s_1m50_1m65

Ono s tým budgetom je to vcelku ťažko. Osobne, čo mám skúsenosti od nás, tak s týmito bikami neboli žiadne problémy, zákazničky si ho vcelku chválili, je však trochu nad limit, no bezkonkurečne výbavou oproti ostatným bikom, čo som si tak v rýchlosti pozeral v tejto hladine. Oproti foto už má nový Altus so Shadow, ktorý mi príde vcelku slušný a iné brzdy.


Ahoj Jacob,

V priebehu buduceho tyzdna by som sa zastavil v Decathlone ( BA ) pozriet na tento bicykel
Pracujes tam ?
31.01.2018 - 10:46:19
00
Tie bicykle z Decathlonu vyzerajú fakt dobre za tie penize + dozivotna zaruka na ram,fajn kauf...
31.01.2018 - 10:57:12
00
Bajojajo: Pracujem, kľudne sa zastav, pokecáme.
Predajňa Bory.
31.01.2018 - 12:32:46
00
pri 400€ bud bazar (ale tam si musis dakoho zobrat co sa vyzna, hlavne ked to bude darcek) alebo decathlon :) Na vzduchovu vidlu rovno zabudni, nevojde sa do budgetu. Radsej sa sustred na ostatok. Predpokladam, ze bude jazdeny vikendovo, cize sa sustred na pohodlie (co najbalonovejsie plaste, dobre sedlo a makka vypln na rajdoch) a pri radeni hladaj co najvacsi rozsah aby sa slo lahko do kopca
31.01.2018 - 13:14:19
00
https://www.bike-discount.de/en/buy/radon-zr-lady-5.0-582511
+33€ shipping
31.01.2018 - 14:59:50
00
Daj si pozor na výber bicykla aj kvôli montáži detskej sedačky a pri kúpe sa informuj či naozaj na daný bicykel je možné namontovať konkrétnu sedačku.
31.01.2018 - 16:01:16
00
keyboard_arrow_up