a co takto KELLYS? KELLYS MYSTERY (48 000) vybava LX+XT, vidla: MANITOU Splice Platinum Air, 100mm, E2Air / TPC ClickIt Remote Lockout...
http://www.kellys-bicycles.com/index.ph ... 3&pID=9117


KELLYS TOXIC (60 000) full pruženie, vybava LX+XC, vidla: MANITOU R7 Comp, 100mm, Air / TPC ClicktIt Remote Lockout...
http://www.kellys-bicycles.com/index.ph ... 2&pID=9114



KELLYS HACKER (65 000) vybava XT+XTR, vidla MANITOU R7 Super, 80mm, Air / TPC ClickIt Remote Lockout (trochu mensi zdvih, ale to by som nejako prezil :D) ma sice len V-cka , ale za tu vybavu (XT+XTR) to podla mna stoji :D
http://www.kellys-bicycles.com/index.ph ... 1&pID=9112


KELLYS BLADE (54 000) vybava LX+XT, vidlica MANITOU R7 Comp, 100mm, Air / TPC ClickIt Remote Lockout, kotuce (hydry) HAYES HFX-9XC
podla mna je toto najlepsie volba ....
http://www.kellys-bicycles.com/index.ph ... 1&pID=9113

nuz, ale ten TREK sa mi teiz velmi paci (dozivotna zaruka na ram)
nad tou demou ani nerozmyslaj ! DEMA su bicykle do mesta, pripadne do lahkeho terenu a urcite nie na XC a pre 100 kiloveho chlapa !
07.05.2006 - 19:06:26
00
FLASHBANG: Tak R7-čka pre stokilového chlapa, to ani náhodou.
07.05.2006 - 19:22:28
00
Ci uz uvazujes o HT alebo o fulle, tak pri vahe cez sto kil by som aj na bezne XC odporucal kvoli zivostnosti a spolahlivosti orientovat sa skor na odolnejsie biky. Kona zacala minulu alebo predminulu sezonu robit odolnejsie HT biky pre "chlapov" (minuly rok to boli modely Kona HOSS a HOSS DELUXE, tento rok je ich mozno viac) a ak uvazujes o fulle, tak radsej nekupuj ultra lahke XC modely, ale skor allmountain.

K tym odolnejsim HT od Kony pre sezonu 2005 - pozri si popis kategorie CLYDESDALE:
www.konaworld.com/shopping_cart/FrontEn ... goryid=182

Kedze chces lepsiu vybavu ako tie biky seriovo ponukaju, tak sa bud mozes dohodnut na vymene komponentov v obchode, alebo si mozes objednat samostatny ram a k tomu dokupit zvysok.

P.S. A na Tvojom nieste by som uvazoval o vidle s 20mm pevnou oskou.

Presne nejaky odolnejsi bajk som hladal, mne nezalezi na tom ci ma bajk 15 alebo 20kil, ale aby to podomnou neruplo. Preto mam dilemu, ci si brat s kvalitnejsim ramom a menej dobrym osadenium, ale menej kvalitny ram s lepsim osadenim, kedze neviem co je kazlivejsie pod vacsou vahou. A moznoj je to hanba, ale neviem co je vidla s 20mm pevnou osou... :roll:
07.05.2006 - 19:49:06
00
Ver tomu ze by ti zalezalo keby si mal 20kg bike:) 20mm pevna os je, ked mas namiesto rychloupincej(9mm) osky vpredu 20mm pevnu os, vacsinou sa potom na vybratie kolesa musi pouzit imbus. Pouziva sa sa to koli vacsej tuhosti vidlice a kolesa ako celku. Skus sa pozriet na tie kony co spominal Jezus ak chces ht, tiez som ti uploadol fulla Dawg - ten by mal nieco vydrzat. V kazdom pripade ber bike radsej s horsim osadenim a dobrym ramom+vidlou. Osadenie je spotrebak: )


Naposledy upravil Dijck dňa 07.05.2006 - 21:13:13, celkovo upravené 1 krát.

07.05.2006 - 20:07:19
00
Ver tomu ze by ti zalezlao keby si mal 20kg bike:) 20mm pevna os je, ked mas namiesto rychloupincej(9mm) osky vpredu 20mm pevnu os, vacsinou sa potom na vybratie kolesa musi pouzit imbus. Pouziva sa sa to koli vacsej tuhosti vidlice a kolesa ako celku. Skus sa pozriet na tie kony co spominal Jezus ak chces ht, tiez som ti uploadol fulla Dawg - ten by mal nieco vydrzat. V kazdom pripade ber bike radsej s horsim osadenim a dobrym ramom+vidlou. Osadenie je spotrebak: )


Kona Dawg je dobrý tip. Nedávno ho v jednom teste v nemeckom Bike označili za "drevorubača", kvôli vysokej pevnosti rámu. Nič však nie je zadarmo a spomedzi testovaných bikov bol ten rám aj najťažší. Stále sa však pohybujeme u celkovej hmotnosti +/- 14kg.
07.05.2006 - 20:15:48
00
myslim, ze ten canyon to valcuje na plnej ciare(ked beriem HT biky) - vybava ako lusk :!:

ano canyon je suprovy bicyklik.........ale zohnat ho je problem jak hrom....distributor na slovensku nie je a v cechach ho zohnat je strasny problem.....jedina odporucana moznost je doviest si ho na vlastne naklady....a pri tej cene a kvalite by sa to celkom oplatilo.....
07.05.2006 - 22:02:44
00
Keby si si dosetril este 2 490 Sk, tak mas bike Merida MISSION C SPEC.ED.-D (rocnik-05)

- Ram: MISSION CARBON / ALLOY
- Vidlica: MANITOU, SPLICE COMP LOCK OUT (80 mm)
- Brzdy: DEORE HYDRAULIC DISC 160MM
- Prehadzovač: XT CONVENTIONAL
- Prešmykovač: XT
- Radenie: XT RAPIDFIRE
- Veľkosti: S/M/L/XL
- Hmotnosť: 13,0 kg
- Původní cena: 89.990 Sk
- Nová cena: 67.490 Sk
08.05.2006 - 08:33:53
00
carbon pre stokiloveho :D :D . radsej nie
ja by som doporucil hlavne nieco znackove (giant,scott,trek,gary fisher a pod) a nie lahkeho zavodaka. ci fulla to tazko odporucit ak k tomu cloveka nieco netaha a nema od toho ocakavania tak to su asi vyhodene peniaze.
08.05.2006 - 09:17:16
00
Este by sa hodilo aby si napisal co jazdis, pripadne hodlas jazdit. To je pri vybere VELMI podstatna zalezitost.
08.05.2006 - 10:22:05
00
Este by sa hodilo aby si napisal co jazdis, pripadne hodlas jazdit. To je pri vybere VELMI podstatna zalezitost.

Poviem ti to takto: chcem bike na blbnutie v lesoch a horach, ktory mozem pouzit aj na celodenne tury s kamosmi do hor aj na obycajne ''dostat sa niekam''. Ale chcem mat pevny, nie superlahkym, aby sa podomnou len tak nerozsipal. Na vahe nezalezi. Dalej chcem mat aj kvalitne osadenie, ale to je az druhorade, tie si mozem dokupit neskor. Z osadenia su brzdy zaklad. Zavodne neplanujem pouzivat, aspon zatial. Nemam na to dost volneho casu. Ak v niektorej predajni sa bude dat poskladat na zakazku zo zvolenych komponentov, tak to asi vyuzijem. Este neviem ci mam brat fulla alebo nie. Kostru zatial asi vezmem Konu, ak sa bude dat.
08.05.2006 - 13:38:13
00
kudne zober tu konu dawg deluxe...ram fajnovy, vybava celkom slusna az na tu vidlicu. ale tu by si mohol hned v obchode vymenit za nieco lepsie, lebo ked som pozeral na marzocchi.com, tak tie fondo vidlice vyzeraju na trekking :)
08.05.2006 - 13:52:52
00
FLASHBANG: Tak R7-čka pre stokilového chlapa, to ani náhodou.

Co odporucas ty?
08.05.2006 - 13:54:35
00
kudne zober tu konu dawg deluxe...ram fajnovy, vybava celkom slusna az na tu vidlicu. ale tu by si mohol hned v obchode vymenit za nieco lepsie, lebo ked som pozeral na marzocchi.com, tak tie fondo vidlice vyzeraju na trekking :)

Ktore mi odporucas?
08.05.2006 - 13:55:41
00
od marzocchi: Allmountain 1,2,3, Z1
od rockshox: Pike, Revelation
od manitou: Nixon, Minute
08.05.2006 - 14:05:45
00
FLASHBANG: Tak R7-čka pre stokilového chlapa, to ani náhodou.

Co odporucas ty?


Na tvoju hmotnosť myslím by bolo dobré niečo, čo má 32mm nohy. Myslím, že aj po cenovej stránke bt mohla byť dobrá voľba RS Tora prípade o niečo drahšia RS Recon alebo Manitou Minute.
08.05.2006 - 14:10:38
00
keyboard_arrow_up