Ako tak citam, tak ty si nieco podobne, ako ja. Tiez nieco malo cez metrak, tiez chces bike aj na blbnutie po lese, horach, ale aj na nejaku tu lahsiu turu. Som sa dost pozeral po moznostiach a nakoniec mi ucarovalo Norco Sasquatch. Nemam totiz tolko prachov na bike. :) Momentalne ma cenu nieco pod 40k. Akurat zajtra si ho idem do velosprintu objednat. :)
Ako som tak pozeral po zahranicnych diskusiach, tak je to VELMI-VELMI odolny ram. :) A Vybava je tiez v pohode.

BTW. Aku velkost odporucite mne? Hmotnost nieco okolo 105kg, vyska 178cm.

www.norco.com

http://www.norco.com/ts/pass/templates/bike_model.php?lang=en&loc=fs&sloc=fr&tabloc=1&id=sasquatch&col=black
08.05.2006 - 15:56:25
00
ja by som odporucil specialized stumpjumper disc za 68000
http://www.specialized.com/bc/SBCBkMode ... b=features
08.05.2006 - 17:09:03
00
no ten specialized vyzera fakt dobre
08.05.2006 - 17:51:46
00
no ten norco mi geometriou ani vybavou nepripada predurceny (a teda ani nie prilis vhodny) na nejaky vylety .... ale sak ty asi vies, naco ti ho treba, kazdopadne od XC biku (aj od hocijakeho najrobustnejsieho XC biku) ma dost daleko :)
08.05.2006 - 20:08:03
00
hmm, zaujimavy ten norco .... ale mne moc neucaroval... mi pripada skor ako nejaky trialovy bike ... na moj vkus veeeeelmi nizky ram ... ale ma zaujimave kotuce :D...... ja by som pre cloveka, co ma nieco pod 180cm a 105kg vybral trochu vecsi ram (aj vyssi aj robustnejsi):)
napr.: kamarat si kupil SCOTT Voltage YZ 02 DSC (2005) a je s nim velmi spokojny .... ram a vidla v pohodicke aj brzdy su ok, ale zla vybava :( Shimano Acera :roll: ... ale zase ta cena to vyvazila okolo 17k ...
08.05.2006 - 20:16:10
00
Odporucam ti velkost 18'. Vacsie urcite nie, ak to chces aj na blbnutie aj na kratsie trasy tak to je ideal vzhladom k tvojej vyske. To norco skor nie ako ano. Je to FR ram s FR komponentami a uslapat na tom hoci aj 20km by bola drina. Skor by som ti odporucal nieco ako kona hoss a pod. Tj. enduro biky so zosilnenym ramom.
08.05.2006 - 22:34:25
00
Kazdy tu inklinuje viac menej k nejakej znacke a usporiadaniu(ht, full). Ja som vyskusal dost znaciek aj typov. Teraz nemam pretekarske ambicie a len si proste uzivam jazdu na horskom bicykli. A uzivam si ju na SCOTT GENIUS. Nikto koho poznam a jazdi ho sa nan este nestazoval, prave naopak. Videl som tu aj odkaz na Scott Reflex, co je v podstate Genius, len s nizsou vybavou.
Ale nech sa rozhodnes pre ktorykolvek, v tejto cenovej relacii uz kupis dobry stroj.
09.05.2006 - 11:40:49
00
to norco sa mi zda dost mimo...urobit na tom nejaky vyjazd by bolo asi velmi namahave :roll: je to bike na fr

aj ten stumpjumper vyzera pekne, ale aj tak som za konu dawg deluxe :wink:
09.05.2006 - 16:51:27
00
V prvom rade by som sa rad podakoval kazdemu, za prispevok, vsetky ma dostli trosku blizsie k rozhodnutiu. Rozhodol som sa pre ''drevorubaca'' KONA HOSS DELUXE. :twisted:
Premyslal som a nepotrebujem investovat viac do bajku, dokonca si myslim, ze aj tie komponenty ujdu.
Este raz vam vsetkym dakujem za prispevky.

P.S.: zlomte vaz! :wink:
09.05.2006 - 22:42:49
00
Rozhodol som sa pre ''drevorubaca'' KONA HOSS DELUXE.


urcite si to napisal spravne??? nemyslel si DAWG DELUXE???
10.05.2006 - 15:04:21
00
Rozhodol som sa pre ''drevorubaca'' KONA HOSS DELUXE.


urcite si to napisal spravne??? nemyslel si DAWG DELUXE???

Napisal som to dobre. Drevorubacom som ho nazval, lebo ma rovnaky ram ako DAWG, az na to zadne odpruzenie. Dlho som rozmyslal ci jedno alebo druhe, ved skoro rovnake osadenie, rovnaky ram, az na zadne odpruzenie. Zatial sa viac priklanam k HOSSovi, takze keby som kupoval bajk dnes, tak by to bol HOSS DELUXE.
Kupovat ale budem az o mesiac, spolu s kamosmi (dokopy traja, vsetci naku KONU), mozno aj zlavu dostaneme :wink: . Dovtedy sa este ale mozem rozmysliet. Ja som uz len taky nerozhodny. :(
10.05.2006 - 15:22:19
00
ja som myslel, ze ta tu presvedcili na full...takze len preto som to pisal...inac vela stastia pri bikovani, potom napis dojmy :wink:
10.05.2006 - 15:28:50
00
ja som myslel, ze ta tu presvedcili na full...takze len preto som to pisal...inac vela stastia pri bikovani, potom napis dojmy :wink:

Nejde tu o presvedceni, presvedcit sa dam lahko. Uz som zacal behat po obchodoch a zhanat info o splatkovom predaji. Zatial to vyzera na tu HOSSku.
Ked som nasiel obchod s pre mna vyhovujucim splatkovym predajom (povedzme 30% zaloha => 20xsplatka - bez navysenia), tak nepredavali konu, ked som nasiel predajcu kony che odomna 50%zalohy => 5xsplatka - bez navysenia.
Takze k slovu sa dostali aj financie. Planoval som sice vlozit 50k KC do bajku, ale so splatkami uz spominanej 1. varianty. Tak by z toho bol DAWG DELUXE. Ak sa k slovu dostanu len splatky 2. varianty, tak to bude ''len'' HOSS DELUXE. :(
10.05.2006 - 15:41:58
00
no kazdopadne si myslim, ze budes spokojny :) a to je podstatne
10.05.2006 - 16:01:00
00
no kazdopadne si myslim, ze budes spokojny :) a to je podstatne

Aj ja si to myslim...diky za vsetko. Potom este pridam vlastne pocity z jazdy na jednom alebo na druhom... 8)
10.05.2006 - 16:43:41
00
keyboard_arrow_up