Ahojte Bikeri,

riešim dve záležitosti: chcem mať riadítka na plánovanom novom biku čo najvyššie... najmä kvôli špeciálnemu sedlu vid na webe
http://pekaacerey.all4net.sk/sedlo.php :shock:
aké sú všeobecné obmedzenia pri tomktorom hlavovom zložení? to isté by som rád vybavil aj na staršom CroMoly biku (hlavová trubica je predpokladám 22, mm...).
Druhá vec: znie to dosť čudne asi, ale dá sa na nejaký typ full susp. biku namontovať zadný nosič??? :oops: rád totiž jazdím v štýle niečo medzi XC a túrami... :) proste potrebujem mať vzadu tašku (celkovo do 12 kg)... Najlepšie by bol nejaký lahko na/odmontovatelný nosič. Počuli ste o takomto riešení?
Dík za veškeré info :D

eLPeter
04.07.2007 - 19:40:49
00
Ako sa na tom zazraku sedi ???
( radsej by som si na bike dal gelove sedlo napr. Fizik )
1. existuje velke mnozstvo vysokych predstavcov, narusi Ti to ale geometriu celeho biku
2. da sa zohnat saragla priamo na sedlovku ( niekde na str. VELO, by to mohlo byt )
07.07.2007 - 20:43:05
00
nosic na fulla dostat - chyta sa len na sedlovku
k tomu sedlu : asi pred rokom bol rozhovor v jednom odbornom architektonickom casopise s tymto ing.arch. - z neho som nadobudol pocit, ze je to absolutny namyslenec, ktory naposledy sedel na detskej trojkolke a teraz je mudrejsi ako vsetci svetovi sedlovy navrhari !!!!

podla mna si kup normalne sedlo a zabudni na blbosti zivotu nebezpecne - z toho ich porovnania aj z toho casopisu mi totiz vyplyva, ze sedlo nema stabilnu polohu voci stredovej ose.
13.07.2007 - 16:16:59
00
vzhladom k tomu, že na klasickom sedle sa mi dosť zaťažia kríže :( na pohodové túry si to sedlo asi vyskúšam (vraj možno vrátiť do 3 dní) pak sa ozvem ako bolo :roll:
18.07.2007 - 12:32:11
00
vzhladom k tomu, že na klasickom sedle sa mi dosť zaťažia kríže :( na pohodové túry si to sedlo asi vyskúšam (vraj možno vrátiť do 3 dní) pak sa ozvem ako bolo :roll:
18.07.2007 - 12:43:27
00
gejza...presne tak.
littleprince...investuj radšej do sedla BodyGeometry od Specialized. Hento sedlo je asi taký ofajč ako Kozmodisk. Nehovoriac o tom, že to úplne humusne vyzerá. Naživo detto. Videl som to a ver, že som sa riadne dlho rehotal. Budeš akurát za trapka. Nie za bikera.
18.07.2007 - 12:44:25
00
keyboard_arrow_up