Ahojte, chcel by som Vás skúsenejších bikerov poprosiť o radu a inšpiráciu. Hľadám vhodný bike pre mňa, 186cm, 82kg s cenovým rozpočtom do 1500€. Na aké technické vlastnosti si mám dať pri výbere pozor ? Prevládať u mňa budú výjazdy do 100km, mám rád stúpania aj rovinky .. Za každú radu budem úprimne vďačný.
19.06.2020 - 00:18:20
00
Nieco taketo hladaj....a matematika je easy...cim viac peniazkov tym viac muziky budes mat :D

https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/horske-bicykle/pevne-a-hardtail/kellys-gate-90-29-model-2020.html

    19.06.2020 - 08:36:46
    10
    Asi tak. Ked budeš jazdiť hlavne XC občas trail v terene, roviny cesty len občas, tak určite ber bike: 29" s jednoprevodníkom. Ak nemáš ambície jazdiť nejaké enduro/downhill tak určite kolesá 29" a ked neplánuješ jazdiť vela asfaltové cesty na dlhé vzdialenosti, kde by si ozaj potreboval vyšší prevod, tak jednoznačne jednoprevodník radšej ako dvojprevodník. To hovorím z vlastnej skúsenosti, dlho som jazdil 2x10 a potom som prešiel na 1x11 (kazeta 10-50), bol som velmi skeptický či mi to bude stačiť, rýchlo som zistil, že ano a nemať starosť s prešmykom a ľavím radením je super. Výbere značky bicykla vemi dobre zvaž podla toho akú máš postavu. Ak si dlhonohý, tak potrebuješ skôr krátky rám, ak naopak skôr máš dlhý trup v pomere k celkovej výške tak potom skôr dlhý rám by ti pasoval. Jasné, že sa to dá "doladiť" dlhším/kratším predstavcom a posunutím sedla ALE sedlo má svoju presnú polohu pre daného jazdca, aby jeho výkon bol čo najefektívnejší a predstavec má byť v dlžke od 8 do 10 cm pre najlepšie ovládanie! Toto je velmi dôležite pri výbere, komponenty si pomeníš ako chceš, no rám musí sadnúť!!! Neunáhli sa, kludne si pozri viacere značky a hlavne rozmery ich rámov, nejaké modely si vytypuj, sem ich pošli a skúsení ti poradia, ktorí je najlepší - cena/výbava.
    19.06.2020 - 12:09:47
    02
    186cm, ako ja..
    nestastny to rozmer.. budes musiet vyberat medzi L a XL. bez vyskusania nic nekupuj..
    za mna z technicky veci len, ze musi mat pevne osi..
    na XC mi vyhovovalo 2x9 / 2x10, teraz mam 1x12 a ked idem dlhsie po asfalte, mierne do koca obcas hladam ten spravny prevod
    Na tom kellyse sa mi nepaci Press-Fit stredove zlozenie, ja by som od toho dal radsej ruky prec. To ked zacne skripat, tak je to hotova nocna mora.
    23.06.2020 - 00:30:17
    01
    Prezeral som tieto .. Scott Scale 940, Scott Scale 950, Specialized Chisel Comp, Kellys Gibon 70
    Čo by ste z toho brali vy ? Poprípade nejaké odporúčania ešte prosím ?
    29.06.2020 - 22:54:34
    00
    Ahoj, som v podobnej situácii ako ty. Hladam tiež bike v cene ako si napisal. Som z Trenčína, mám tu okolo seba samu horu a same kopce, co mne vyhovuje. Zo synom chceme chodiť po horach a polnych cestach. Samozrejme obcas aj nejaku tu asfaltovu cyklocestu. Pozeral som toto, čo na to poviete ? je lepsi ten Kellys alebo SUP ? https://superiorbikes.eu/sk/2020/mtb-hardtail/xp-919/matte-silver-black
    Dakujem za info, pripadne nejaký typ.

    Jozef
    01.07.2020 - 09:56:03
    00
    Ahojte, som tu nový a neviem či sa môžem spýtať aj vás tu ale tiež hľadám hardtail cca do 1000€ a oslovili ma rock machine blizz 40-29 alebo rock machine torrent 50-29. Sú za rovnakú cenu len teraz neviem či skôr ten trailový alebo xc. Jazdím veľmi rád kopce po lesných zvažniciach ale užívam si aj koreňové zjazdíky a a asfaltovým úsekom sa snažím vyhýbať a tu neviem či postačuje na torrente zdvih vidlice 100mm oproti 130mm na blizze a zase či sa na trailovom blizze pohodlne šlape do dlhého kopca. A ešte jedna vec na tom blizze nieje radenie shimano ale microshift tak aké s tým máte skúsenosti. Ďakujem za odpovede
    09.07.2020 - 13:42:42
    00
    keyboard_arrow_up