V prvom rade treba vyskusat,nafukat na tvoju hmotnost a uvidis. Ja by som uz nevymenil za ht. A tieto 2013-stky od Treku su uz pekne "nalozene".
25.10.2012 - 16:51:58
00
http://www.merida.com.au/2013-bikes/mtb-dual-suspension-29/big-ninety-nine-alloy/big-ninety-nine-1000.html
pekné kúsky, ale je dosť ťažký podľa popisu....
25.10.2012 - 19:12:52
00
http://www.merida.com.au/2013-bikes/mtb-dual-suspension-29/big-ninety-nine-alloy/big-ninety-nine-1000.html
pekné kúsky, ale je dosť ťažký podľa popisu....


to jazykom cisti plaste, výhoda
25.10.2012 - 19:24:17
00
Jazdi niekto aj v zime????
25.10.2012 - 20:12:36
00
trochu OT:
... pisal som to z mobilu a bud zblbol mobil, alebo wifi, prip. ja(?) :$ , nevie to niekto odmazat, nech tam nie su odo mna 4 rovnake odpovede, aby to nebolo, ze nahanam prispevky ;)
26.10.2012 - 08:11:52
00
to nikon28:

pred cca 1 a 1/2 rokom som mal 117kg na 194cm vysky a jazdil som 26" HT s V-brzdami a pružinovou vidlicou, teraz mam cca 97-100kg a jazdim 29" full, sice len od februara, ale rozdiel v komforte neskutocny (pre mna), pri dlhsom slapani vidlicu zavriem, spociatku som pri vyslapoch smatral aj po tlmici (uz ma to preslo) :) , v rozbitych usekoch nemusim tak casto zo sedla, v zjazdoch si dovolim veci, na ktore som pri "starom" biku ani nepomyslel, do zakrut proste musim ratat s tym, ze som o "kus" dlhsi, ale stabilnejsi, subjektivne mam pocit, ze som si vyrazne zlepsil techniku (ale aj tak este jazdim ako prasa) 8)
pri mojej hmotnosti hmotnost biku neriesim, skor som riesil vydrz komponentov :$ (pevna os vpredu/vzadu, naboje, rafiky a pod.)

to baiker:
ano, trochu jazdim aj v zime, ale tu v BA tazko o "zime" hovorit, takze ak je malo snehu a teplota do -5°C tak nieco lahke do 30km v lese :nod: ale skor chodievam asfalt - cyklochodnik z DNV do Vysokej pri Morave, prip. az do Zahorskej Vsi 1-2x mesacne
26.10.2012 - 08:35:34
00
zdravim,
tak neviem, akym smerom sa to pohlo ..

výrazne kladným
26.10.2012 - 09:17:30
00
kikili

tak verim, ze ten komfort musel ist vyrazne hore .. ale ako sa ti ide do kopca ? .. neplave prilis cely bajk, kedze je to full a vidlicu a aj tlmic nechas odomknuty ?? .. inac gratulujem k zhodeniu 17kg :)

este jedna vec by ma zaujimala .. co som pozeral nejake tie vidlice, tak som si vsimol, ze sa predavaju s tou oskou, ci co to je .. ale na to ide nejaky specialny naboj, alebo ako to je ?? .. a aky to ma vyznam, koleso sa stava odolnejsie pri zjazdoch, ci jazde v drsnejsom terene ? dik
26.10.2012 - 10:18:18
00
Pevná os zvyšuje hlavne tuhosť do krutu, čiže pohneš riadítkami a vidlica zareaguje a nie ako tu http://www.youtube.com/watch?v=LWccJjcBkdA :D To je staršia verzia reby, nemá pevnú os a má aj iné vonkajšie/vnútorné nohy ako terajšia reba. Samozrejme je potrebné mať vhodnú vidlicu a náboj. Ešte má pevná os aj iné výhody - napr. koleso sa usadí vždy do presnej pozície.
Tapered/1.5"/overdrive hlavovka a stĺpik zvyšuje hlavne predo-zadnú tuhosť - v oblasti korunky a stĺpika vidlice je inak výrazný pohyb http://www.youtube.com/watch?v=fiO6R4P1yxY
To sú asi také dve veci, ktoré pomáhajú terajším vidliciam :) Ešte sú tu širšie vnútorné nohy a samozrejme aj medzi výrobcami sú určité rozdiely - každý má iné vnútorné a vonkajšie nohy čo tiež ovplyvňuje celkovú tuhosť.

Nemal by byť problém nájsť pre teba vhodný bicykel, len treba napísať cenový limit, čo budeš jazdiť, výšku...
26.10.2012 - 10:26:04
00
pozrel som si tie videa, tá pevná os je dobrá vec. Mám po čom túžiť.
baiker, tiež gratulujem k novemu bajku. Som fanušík značky TREK od kedy mám môj HT TREK 29er Superfly AL 2012. Akurát ten tvoj sa mi dizajnovo moc nepáči. Ta dolná trubka je moc hrubá a ten tvar do S-ka nič moc. Ale verím, že geometriu má super a perfektne sa na ňom jazdí.
jazdenie v zime, chodievam aj počas zimy (ked niesu záveje a je sucho). Najlepšie je ked mrzne a je nasnežená veľmi tenká vrstva (1-2 cm). Tak fajne praskajú tie zmrznuté listy pod kolesami a práši sa čerstvý prašan ;) Môj názor je, že v zime sa dá jazdiť na bajku tak do -5°C. Keď je chladnejšie, to je už ozaj nepríjemné. Treba mať kvalitné termoprádlo, na to si dat niečo bavlnené, na to sveter a na samí vrch windstoper. Odporúčam zvlášť zatepliť kĺby, hlavne kolená, na ne nejaké termo návleky - na ne ide priamy nápor ladového vzduchu. Samozrejme kukla, čelenka, rukavice a v žiadnom prípade nebrzdiť prednou brzdou na lade ;)
26.10.2012 - 12:23:39
00
tak verim, ze ten komfort musel ist vyrazne hore .. ale ako sa ti ide do kopca ? .. neplave prilis cely bajk, kedze je to full a vidlicu a aj tlmic nechas odomknuty ??


... pohyb tam samozrejme je, lebo ani zamknuta vidlica nie je "na kamen" a ProPedal na tlmici tiez nie je vsemocny :lol: , ked mam odomknutu vidlicu a sliapem v stoji (zvycajne ju zamykam)tak je mäkka, ale beriem to tak, ze mam dost kg, tak to niekde musi byt citit (alebo ju neviem spravne nafukat :$ )

... co sa tyka pevnej osy, tak je na to bud specialny naboj(si myslim, ale ci je to naozaj tak - na to su tu ini odbornici), alebo v standardnych nabojoch vymenitelny onyyy - bazmek (ci ako sa to v strede naboja vola) :D vid. tutok na obrazkoch:
http://www.dtswiss.com/Components/Hubs-MTB/240s-Disc-brake-IS-RW
26.10.2012 - 13:58:06
00
vdaka chlapi za odpovede .. zatial sa kupovat novy full 29er nechystam .. skor len sa rozhliadam , co vsetko je v ponuke a teraz este k tomu su tu 27,5 ky .. dalsi rozmer :) .. dema ma celkom prekvapila, kedze tohto roku bude mat dost modelov 29er, ci ht, alebo fully .. jeden z nich je tu, cena je dobra, ale asi aj na ukor komponentov, aj ked tu hrierachiu rock shox v tlmicoch, ci vidlic nepoznam . .

tu je dema .. http://www.cykloabc.sk/index.php?lid=2093
26.10.2012 - 15:27:50
00
Mozno vyzera "divne" ale ten komfort a kvalita jazdy je neskutocna!!! A v terene to zozere skoro vsetko a ani nevies. Co sa tyka tej 15mm osky,veeeelmi uzitocna vecicka. Cely bajk pekne spevni. Citit,ze sa nic nevlni,pekne ovladatelny bajk.
26.10.2012 - 20:23:36
00
Halooooooooooo. Je tu niekto???? Ze nikto nic nepise!!!!!!!!
26.10.2012 - 21:11:44
00
Mozno vyzera "divne" ale ten komfort a kvalita jazdy je neskutocna!!! A v terene to zozere skoro vsetko a ani nevies. Co sa tyka tej 15mm osky,veeeelmi uzitocna vecicka. Cely bajk pekne spevni. Citit,ze sa nic nevlni,pekne ovladatelny bajk.

len sa nam tu neroztec :D
kvalita jazdy je aj na 26ke, ked mas dobre nastelovane odpruzenie :P a necitis sa jak kamion :D
26.10.2012 - 21:34:30
00
keyboard_arrow_up