Ahojte chalani, nasho maleho chytil bikros. Chodi jazdit na drahu na svojom malom bajku, ale uz vidim, ze ten ho limituje a tak hladam nieco jazdene. Ma 4 roky a cca 125cm. Neviem sa vysomarit z tych velkosti. 16 su na obrazkoch s pomocnymi kolieskami, ale tuto etapu mame uz davno za sebou. Velkost 18 som nenasiel a 19 uz tusim jazdia normalny starsi chalani. Neviete mi poradit, prosim? Pripadne aj hodte spravu, ak viete o nejakej vhodnej jazdenke pripadne aj novom bajku za prijatelnu cenu do troch kil.

Dakujem vam.
20.05.2015 - 19:26:00
00
Chalani u nas, co jazdia v klube maju "specialne: bikrosove bmxky. Skusil by som sa opytat v klube u vas, chalanov co jazdia. Ti ti urcite poradia co kupit a mozno budu vediet aj o dakej jazdenke. Podla mna je u nas dost specificke takato bmxka pre maleho chalana.
20.05.2015 - 20:55:52
00
No normalne bikrosove BMXky maju 20" kolesa. Decka ich bezne jazdia uz od 6 rokov, s tym ze na nich maju len take tenucke plaste, kratsie kluky a nizke rajdy:
i.ytimg.com
Ak tvoj maly este nedokaze na take nieco vyliezt, tak ostante zatial pri 16". Co sa tyka kupy, tak hotove "nove" sa tazko zhana u nas. Skor sa popytat po kluboch alebo na pretekoch, ci niekomu synak nevyrastol a nepredava. Ramy su spravidla CrMo a vydrzia na veky. V cenach sa neorientujem, ale 300 eur sa mi zda dost tesny budget. Vela stastia.

//edit:
http://www.bajkula.sk/e-shop/vsetky-kategorie/bicykle/bmx-dirt-street/pro-series-mini-2015
//edit2:
a robi sa aj mensi:
http://www.gtbicycles.com/usa_en/2015/bikes/bmx/race/pro-series-micro-18

//edit3: a je dobre vediet, ze pri BMX velkost ramu v palcoch znamena dlzku hornej ranovej trubky (a nie sedlovej ako u beznych bicyklov). Mini je 17", Micro je 16.5"
21.05.2015 - 14:49:55
00
Ďakujem chalani, tak ako píšete. Skúsil som to cez klub a dnes som dotrepal domov malú jazdenku. Uvidíme, ako to pôjde.
Ďakujem
21.05.2015 - 20:43:12
01
Ja rozmyslam ze skúsim zobrať Oliviu na bikros keď ju baví bike. Pozeral som na nete a v BA je skupina co sa vola HENKY riders. Co mi treba predtým vedieť dajte nejaké rady dik
26.01.2016 - 21:59:07
00
Nič. Choď tam a opýtaj sa. Henkyho jazdci sú top.
26.01.2016 - 22:02:23
00
Ved už som im pisal. Sú v pohode milí a už sme aj dohodli termín. Ja len ze ci nejaké chrániče alebo také ale to mi asi povedia tam. Malemu sa ako darí?
26.01.2016 - 22:34:32
00
Chrániče určite lakte, kolená, prilba ako na DH, prípadne ešte korytnačku s hruďou, ale náš ju nechce nosiť. Na začiatok nám poradili, že nám stačia tie chrániče k inline korčuliam, kým sa uvidí, či ho to baví. Ale tie stoja za prd. Prišiel pád, chrániče sa vysúkali a lakte krvavé. Ledva sa mu to trochu začalo hojiť, zas to isté. Krvi ako z malého prasiatka :) Potom sme hneď kúpili nejaké poriadne penové a od vtedy sme bez chrást :) To ak môžem poradiť, tak kúp hneď. Prilba tiež. Niekde som čítal, že tá prilba s ochranou brady a úst môže deťom ublížiť. Možno môže, neviem, ale sme šťastní, že ju má, lebo by tiež už bol pár krát dobitý. Takto padne, pozbiera sa, trošku poplače a chce ísť znovu. To sme boli boli veru aj prekvapení. Myslel som, že po druhom páde, ktorý mal fakt brutálny, končíme s bikrosom. Ale poreval pri umývadle, keď videl koľko z neho tečie, obviazali sme to a ťahal sa naspäť na tréning. Tak sme mu v tom nebránili, dal si ešte pár kľudných koliečok a to bolo asi dobré, že odtiaľ odišiel v pohode po jazdení a nie páde.
Teraz nás čaká druhá sezóna. Na tréningy sa vždy teší, aj teraz v zime do telocvične, chalani ho zobrali medzi seba, tak je rád, že niekam patrí. No a my sme tiež strašne radi, lebo tam chodíme s ním, človeče, a ja som tam za rok od tých chalanov nepočul ani raz že do pi.. alebo ko...
Preteky uvidíme. V Blave mu chlapci na jeseň naklepali, tak sme išli domov s plačom :) Tak ho nebudeme nútiť. Nemusí byť majster sveta, dôležité je, že sa niečomu venuje a baví ho to. Teraz už obzerá miesto večerníčka na youtube downhill, tak popri bikrose sa v lete asi pôjdeme niekam povoziť na dáke ľahké singláče.
27.01.2016 - 06:07:53
01
presne to je moj ciel aby sa nenudila lebo ani sa nenazdam a bude mi s kamaratkami popijat cuco pri kauflande :D
tie chranice no ja som teraz jej kupil korcule take co sa daju aj na leto a zimu a tam mi dali aj inline chranice k tomu ale to je hrozne to je tak na babiku alebo na hranie.
lenze som pozeral na internete na deti je dost maly vyber.
inak tie pady znasa dobre len nesmie byt maminka nablizku lebo to je hned tutu mutu a uz je plac. :D
ked je so mnou tak sa pekne zdvihne a ide dalej
dik za info
27.01.2016 - 08:40:04
00
ja som tie chranice detske objednaval v CR niekde.
27.01.2016 - 20:40:34
00
Pozeral som na nete len ja nemôžem kúpiť hocijaké :) to musí mať dievcatkovske farby :) inak neprejde approvalom u malej sefky:)
27.01.2016 - 20:51:11
00
:))) to najhlavnejsie som zabudol. nech sa vam dari :)
27.01.2016 - 21:06:48
00
Dikes podobne. Uvidíme ako ju to bude baviť. Ak nebude chcieť tak nútiť ju nebudem
27.01.2016 - 21:09:48
01
keyboard_arrow_up