Pekny vecer prajem vsetkym :) stal som sa majitelom vyssie uvedeneho bicykla za slusnu cenu ktoru neprezradim :rofl: :rofl: :rofl:
Nieco som si nastudoval ohladom bajku a viac menej zacinam takze ucim,vzdelavam sa,studujem forum a taaak dal ale potreboval by som helfnut :)) vy ste tu predsa skusenejsi snad ma neukamenujete :lol:
Predchadzajuci majitel za 2r. nemenil nic v podstate vsetko je pôvodne ..chcel by som menit retaz,komplet kotuce a dosticky dopredu aj dozadu..nasiel som tu na shope retaz konkretne tato ktora tam ma ist..je to jedina retaz ktora tam sadne ako uliata alebo je aj nieco kvalitnejsie alebo je to dostacujuce.?.

https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/retaze/10-11-12-prevodov/shimano-deore-cn-hg54-retaz-116-clankov-31149.html

A tie brzdy ktore by ste mi odporucili.??.6 dierove uchytenie tam je + nejake dosticky lepsie plus lepsie kotuce prosim vyberte mi nevyznam sa ktore su ake predsa mate nieco viac odjazdene a odskusane :tmi: :o vkludne vyssiu triedu zoberem len nech to brzdy kedze mam 93kg :D jazdim väcsinou prach,les,sem tam cesta-asfalt :D ...konkretne jedna sa o tento bajk:

https://www.cannondalebikes.cz/o-cannondale/archiv/2016-kola-2016/horska-kola/trail/habit/habit-carbon-3

Vopred pekne dakujem za kazdu radu alebo kritiku popripade naco si davat pozor atd :rofl: S pozdravom Tomi :) snad som to dal do spravnej temy ak nie zmazem a presuniem :)

Príloha:
IMG_20200510_183146.jpg
IMG_20200510_183146.jpg 1.38 MiB thumb_up1thumb_down


Príloha:
IMG_20200510_183202.jpg
IMG_20200510_183202.jpg 1.36 MiB thumb_up1thumb_down


Príloha:
IMG_20200510_183231.jpg
IMG_20200510_183231.jpg 1.2 MiB thumb_up0thumb_down


Príloha:
IMG_20200510_183314.jpg
IMG_20200510_183314.jpg 2.38 MiB thumb_up2thumb_down

15.05.2020 - 19:51:13
00
Ahoj. Vitaj. Pekny bike si kupil.
Za 2 roky sa da bike uplne znicit, ale aj mu nic nemusi byt. Vsetko zalezi na to kolko ma najazdene, kde a kym. Ak si mam z fotiek tipnut, tak chalan sa vytesoval na zadnej brzde, flekoval a max vymetal klopenky? - povodna zadna guma vymenena za "terennejsiu" a zadny kotuc vyzera mierne prismazeny. Zbytok vyzera takto z dialky velmi zachovalo.
Tzn. radil by som na zaciatok taky zakladny servis - ocista Cyklostarom, premazanie, kludne aj ta retaz povodneho typu moze byt vymenena.
Brzdy na zaciatok treba urcite odvzdusnit, resp. vymenit brzdovu kvapalinu. Po rokoch od vyroby to bude potrebovat. To je robota pre niekoho, kto ma odvzdusnovaciu sadu na Shimano brzdy alebo takmer kazdy bike servis. Potom uvidis, ako sa dramaticky brzdenie zlepsi. V zadsade ta brzda so 180mm kotucom nemoze mat problem so zastavovanim tvojej hmotnosti. Ak su platnicky na konci zivota, tak trebars vymenit platnicky. Ked potom niekedy usudis, ze chces lepsie brzdy, hladaj napr. Shimano XT, ale to si este rozmysli a nechaj po tom servise tychto povodnych.
Dobre by bolo skontrolovat, podotahovat stredove zlozenie (BB30 sa lubi povolovat), hlavove zlozenie a skontrolovat ci nema volu zadna stavba. Opat lahka praca pre servis.
Lefty by nemala tiect a mala by drzat tlak. To iste plati aj pre tlmic. Pumpicku mas? Spravne tlakz na tvoju hmotnost su dolezite.
Najskor pojazdi a uvidis sam co tomu treba. Netreba hned zbytocne menit veci.

P.S.: Nevsimol som si na foto, ci mas na vidlici taku malu stvorcovu nalepku s cislo 2 uprostred. Takto sa oznacuju Lefty, ktore absolvovali bezplatnu zvolavacku na vymenu systemu pruzenia. Vtedy to bolo zadarmo, teraz uz nie je. Ale keby si mal v buducnosti problem s Lefty (tlak, tecie olej, nevracia sa,atd.) a musela by ist na servis, tak by si to mohol spojit s tymto vylepsenim. Viac info tu: https://www.cannondalebikes.sk/o-znacke/novinky/moznost-prestavby-vidlice-lefty-na-system-pruzenia-2spring
15.05.2020 - 21:57:09
01
Ahoj, ja ti odporucam reset leftyny co sa odporúča kazdych cca 20 hodin jazdy...len potrebujes pumpu na tlmic...
16.05.2020 - 07:54:10
00
Zdravym ta/vas :) no bycikel ide pekne,prehadzuje ako ma,predna brzda/kotuc ak brzdim prudko tak ako keby bol zvlneny....nehovorim ze velmi ale kus to citit...nie su to velke polozky tak by som zobral komplet kotuce,dosticky front/rear plus retaz a novy olej do brzd...len neviem ake brzdy ktore su dobre,lepsie..to iste z retazou...nasiel som tu na shope jednu retaz ktora tam ma ist no zda sa mi "lacna" nie doslova ale cenovo oproti ostatnym...vyssie som pridal link...napr.: u auta kupujes brzdy znacky ATE no ja som zobral ATE power disc ktore maju drazky a lepsi brzdny ucinok/chladenie no nieco taketo hladam aj na bajk :) urcite chapes co tym myslim :angel: nasiel som nieco taketo...malo by to pasovat ci..??..ak ano uz len vhodne platnicky nato kludne nech je cena vyssia len nech to ide ako ma :)))) co by si mi odporucil.?.

https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/brzdy/brzdove-kotuce/shimano-kotuc-brzdovy-deore-xt--rt76-180-mm-6-dier.html

Pumpicku mam prednu som dofukal na pozadovany tlak podla tabulky,hmotnosti a zadny som nastavil tak ako v navode cize tam mam tych 20%...prednu lefty mal na nule...dofukal som a 2 tyzden drzi tlak na ktory som ju fukol + dostala zabrat a vsetko je ako ma netecie ani nestraca tlak a funguje skvele...retaz ma najazdene cez 1000km+/- co mi spominal predchadzajuci majitel takze tu budem menit ci chcem ci nie :) pozeral som tu nalepku a myslis tuto.??. :^)

deemax myslis vypustit tlak a znova natlakovat na pozadovany tlak.??. ;)

Príloha:
IMG_20200516_075321.jpg
IMG_20200516_075321.jpg 661.81 KiB thumb_up0thumb_down

16.05.2020 - 08:27:02
00
Ano, to je presne ta nalepka. Takze toto je urobene. Vidla drzi, netecie, takze pohoda. Ak by mala kratky chod, malo sa zanorovala, pomoze jej reset - vnutorne loziska vratit spat. Znie to komplikovane, ale je to v podstate len vypustenie tlaku a narazenie tlmice rucne. Malo by zostavat cca 2-3cm nohy viditelnej pri max. stlaceni - podla modelu. Nieco taketo: https://www.youtube.com/watch?v=NhsxGXnfDYA
Retaz je spotrebny material. Tamta plne vyhovuje. Ak chces nieco lepsie, tak napr.: https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/retaze/10-11-12-prevodov/shimano-retaz-hg95-10-kolo-116-clankov.html
Kotuce vyhovuju, daj nove aj platnicky. Dolezite je to odvzdusnenie a vymena kvapaliny (do Shimano ide mineralny olej). Na to potrebujes odvzdusnovaciu sadu na Shimano brzdy, inak sa natrapis. Da sa to spravit aj doma, ale ak si to este nerobil, pozri si predtym zopar videi na youtube, a rozhodni sa ci to nedas radsej do servisu. Toto spravi na brzdach velmi velky rozdiel.
Ak chces stoj co stoj upgradovat brzdy, tak napr. za XTcka a k tomu SM-RT86 kotuce:
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/brzdy/kotucove-brzdy/shimano-xt-br-m8000-kotucova-brzda-zadna-s-chladenim.html
...cize cca 2x86,- za brzdy + 2x33,- za kotuce a k tomu robota pre servis s prehadzovanim, skracovanim, odvzdusnovanim, atd.
16.05.2020 - 08:58:44
01
Ahoj, presne to video vyssie by som postol aj ja :-)
16.05.2020 - 10:03:11
01
začínaš bikovať a kúpiš toto ???? To si robíš kozzy :)
16.05.2020 - 22:18:54
00
mitocross: Super ze ten upgrade lefty uz je spraveny...ide pekne az dole funguje ako ma takze zatial nebabrem radsejdo nej..dakujem za videjko skor ci neskor sa pustim do toho :) tu retaz objednam plus este spojku ku tomu ale je ich tam nejak moc :D podla coho vyberat..zda sa mi ze bycikel je zlozitejsi ako auto.??. :))))
nakupim veci dam to vymenit do servisu alebo vymenim sam a tam nech to zoradia,nastavia,vymena mineralneho oleja atd...len vsade plno je este takze sa objednam asi :)) kotuce plus olej by boli aj retaz uz len spojku a platnicky nejake dobre..ktore odporucas na tie kotuce co som daval vyssie.??.nech nepiskaju a dobre brzdia :D dakujem ze si ma nehejtol ale naopak pomohol a poradil :)
Chcem sa opytat este ak smiem..prezeram si platnicky a vsade sa udava kompatibilita napr.:
BRM9000/9020/987/985/8000/785/7000/675/666/6000/615, BRS700, BRRS785, BRR785
Ako zistim ake ja mam aby som vedel ake kupit a ake sadnu..???..nemam ziadny manual len tu jednu stranku ohladom mojho bajku co som dal vyssie.. :) dakujem :)

deemax tiez dakujem :))
bufon : no ono popravde neviem ci by som kupil "amputovanu" vidlu ale teraz by som uz nemenil..myslim ked som ho prvy krat videl nevedel som co si mysliet...ale trosku som postudoval a hned ma to preslo...zvykol som si a je to super...S tym zaciatkom nemyslel som to doslovne...bajkoval som aj predtym ne tak casto ako teraz ale bajkoval... :))
len pozeram ze vela veci sa pomenilo ...bajkom som sa nevenoval skor autam...tento bajk stoji cca 2500 az 3000 a ja som ho kupil za velmi dobru cenu kludne by som ho mohol predat ale nespravim to pretoze je super a dost ma to chytilo...pomenim nejake veci aby som mal klud na dusi...momentalne som v takejto faze ze snazim sa nasavat kazde info ohladom bajku :)) nenapisem presnu sumu ale bolo to pod 900....800....700...600............. :))) viac asi neni co k tomu dodat :)
17.05.2020 - 07:06:34
01
spojku tuto: https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/retaze/spojky-a-nity/sram-powerlock-rychlospojka-10-rychlosti-7738.html
Aj keď je to SRAM, je to ok. Kazdy ju pouziva. Kup si aj jednu do zasoby na doma.

Tvoje brzdy su tusim BR-M615. Original trosku lepsie platnicky su tieto: https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/brzdy/brzdove-platnicky/shimano-g03s-brzdove-dosticky-resin.html
Spolu s novou kvapalinou a odvzdusnenim to bude poriadna zmena k lepsiemu. Alebo mozes vyskusat kupit sintrovane od inych vyrobcov. Len tazko povedat, ktore budu dobre brzdit a zaroven nebudu hlucne. Mozno niekto iny poradi.
17.05.2020 - 19:40:03
00
Zdravím, idem si po radu. Keď stlačim na mieste zadnú brzdu tak zadné koleso sa hýbe tak 1cm dopredu aj dozadu. Bol som v servise a povedali mi že je to normálne. Len mi to nerobilo na žiadnom biku čo som do teraz mal. Bike je nový má cca 350km.
17.06.2020 - 21:33:21
00
1Patrik2 napísal:
Zdravím, idem si po radu. Keď stlačim na mieste zadnú brzdu tak zadné koleso sa hýbe tak 1cm dopredu aj dozadu. Bol som v servise a povedali mi že je to normálne. Len mi to nerobilo na žiadnom biku čo som do teraz mal. Bike je nový má cca 350km.


cauko robi ti to na bajku co mam ja??.ak hej skusim to na mojom a dam ti vediet... :))
20.06.2020 - 11:35:25
00
htcccko ahoj, s Patom sme to riesili v inej teme.
poradil som mu dotiahnut sroby na kotucoch.
V sukromnej sprave, mi odpisal, ze to pomohlo.
22.06.2020 - 20:15:15
00
keyboard_arrow_up