Ahojte, mám záujem čím skôr, možno aj do konca mesiaca kupovať nový bike. Mal by to byť Full na 29´ kolesách, pozrel som už nespočetné množstvo variantov a modelov no najviac ma upútal Canyon Lux CF 8.9 na komplet XT a kashima zdvihoch tu je odkaz: https://www.canyon.com/cs/mountainbikes/bike.html?b=3556
No včera prišiel kamarát z ďalšou alternatívou, jedná sa o Haibike Sleek 9.20 s elektronickým tlmičom RockShox a SID vidlou, prosím na cenu sa nepozerajte, pretože tá bude taká istá ako na Canyone a potrebujem vedieť názory niekoho kto sa v tom naozaj vyzná. Tu je odkaz na Haibike: http://www.kubicasport.eu/shop/goods/haibike-sleek-9.20-29-2015-karbonbiela-175?goods=23860
Potrebujem vedieť, že či sú nejaké rapídne rozdiely v ráme, kolesách, vidle a tlmičoch...Ktorý z nich by sa mi viac oplatil a prečo? Ďakujem veľmi pekne za každý názor :)
22.05.2015 - 15:36:38
00
Su dost podobne, vybava viac menej rovnaka, rozdiel je v presmyku, pruzeni a kolesach a trochu v geo. Haibike ma trochu strmsi hlavovy uhol a miernejsi uhol sedlovky a o malo dlhsiu zadnu stavbu. Je trochu staromodnejsia. Rozdielny presmyk nema podla mna ziadny vplyv, oba su kvalitne. Co sa tyka kolies Canyon ma nejaku vlastnu OEM verziu, ale specifikaciou su rovnake ako XR1501na Haibku. Mozno su trochu lahsie. Co je podstatne ze oba sety maju technologiu Spline. Co sa tyka pruzenia, niektori by uprednostnili RS pruzenie namiesto Fox, ale takisto pre niektorych je elektronika nevyhoda. Pre mna tiez, je to zbytocnost.
Takze tam vedie Canyon, okrem toho je lahsi a krajsi takze ja by som siel do neho. Ale krasa je individualna zalezitost a vaha je tiez otazna, kedze ani jeden vyrobca neudava velkost v ktorej ho vazili. A su to tvoje prachy. Pravdu povediac, oba su dobre biky, pri rovnakej cene nema direct sale znacka ziadnu vyhodu oproti klasickej znacke. S ani jednym nespravis zle.
23.05.2015 - 10:56:20
00
za mna určite Canyon, po 2 sezonach sleeku 26 už nikdy viac.. velmi nepodarená podimenzovaná konštrukcia rámu
23.05.2015 - 13:14:14
00
keyboard_arrow_up