pozdravujem,
Prosím Vás, ktorý z týchto dvoch bikov by ste si vybrali a prečo? Neviem sa rozhodnúť. Ďakujem za normálne, odborné odpovede.

https://www.canyon.com/cs-sk/horska-kola/trail-bikes/grand-canyon/grand-canyon-9/3153.html?dwvar_3153_pv_rahmenfarbe=BK%2FGY

https://www.canyon.com/cs-sk/horska-kola/cross-country-bikes/exceed/exceed-cf/exceed-cf-6/3127.html?dwvar_3127_pv_rahmenfarbe=BU%2FWH
22.04.2022 - 14:49:52
00
Grand Canyon, pretoze k tomu co jazdim by mi vyhovoval viac. Nemas zaco.
22.04.2022 - 14:56:32
01
marek.bartanus76, su to pomerne dost odlisne typy bicyklov (ramovo aj komponentami).
Grand Canyon je zabavno-rekreacny, pohodlnejsi a univerzalnejsi trail bike.
Exceed CF je cistokrvny zavodny, lahky, tuhy cross-country bike obetujuci pohodlnost a univerzalnost za rychlost.

Ak sa naozaj rozhodujes medzi tymito dvoma bikeami, tak to naznacuje, ze by si si najskor mal viac ujasnit co chces s novym bikeom robit (mozes aj sem napisat) a viac prestudovat rozne typy MTB.

A vychadza mi z toho aj to, ze je pre teba vhodnejsi skor Grand Canyon alebo podobny typ, pretoze sa to javi, ze si skor rekreacnejsi cyklista (na tom nie je nic zle).
Ak nechodis pravidelne na maratony, nevazis na kuchynskej vahe doma kazdy novy doplnok alebo komponent a nezakladas si na gigabajtoch dat o vykone, tepoch, vzdialenostiach a vyskovych metroch a neprezentujes rad tieto data na strave a roznych forach, tak od Exceedu ruky prec. To nie je bike pre zacinajucich jazdcov, ktori este vlastne nevedia, co im vyhovuje.
23.04.2022 - 14:24:03
01
Ja mám GC9 a neviem si vynachváliť. Strašne pohodlný bike.
24.04.2022 - 09:17:33
00
https://geometrygeeks.bike/compare/canyon-exceed-2021-m,canyon-grand-canyon-9-2021-m/
GC9 - 120mm a jemne predkopnutie spravi vyssi stack. Zaroven je tam dlhsia horna trubka, 18mm ;-) A trojuholnik nepusti cize wheelbase ma neskutocnych 27mm dlhsi (velkost M)
Otazka je ako tieto male rozdiely spravia z jedneho univerzal a druheho tuhy lahky rychly zavodak ;-)

Rozdiel zanedbatelny, komponenty podobne. Ja davam hlas Exceedu pretoze vaha je pre mna dolezitejsia ako par milimetrov ;-)
24.04.2022 - 09:55:33
00
Musis sa na to pozerat ako na celok a predstavit si i posed. Napr ett je dlhsia o 18mm ale pri inom uhle sedlovky a hlavy, a merane pri inom stacku, naviac je tam o 2cm kratsi predstavec. Vo vysledku ten posed nebude taky natiahnuty ako sa to pri hodnote ett zda. Polozenejsia a vyssia vidlica bude znamenat istejsie zjazdy a to sa netyka len dlhsich stupani ale i kratkych metrovych zosupov ked ides za sedlo. Nizsi stred znamena nizsie tazisko, posed nizsie takze aj zakruty sa budu jazdit istejsie a s o nieco mensou namahou. Pomoze tomu i nizsi sloping cize viac miesta pri narabani s bikom pocas jazdy. Na druhu stranu pri pomalsich ostrejsich zakrutach bude mat asi vyhodu to xc-cko. Grand Canyon ma i teleskopku co je pre vela ludi jednoznacna vyhoda, plaste su tiez na grand canyone istejsie a objemnejsie = pohodlnejsie, tuhsiu vidlicu s vyssim zdvihom, sirsie istejsie rajdy. Rozdiel tam bude i v odolnosti rafikov. Rozdiel je i v prevodoch, xc ma 34z prevodnik, grand canyon 30z. Pouzity material ramu spravi tiez rozdiel, predpokladam tam vyssiu tuhost na slapanie pri xc-cku a tvrdsi ram, ale je to len dohad. Nie su to uplne zanedbatelne rozdiely

Proste "Lehký, odolný a tuhý 29" XC závodní hardtail. Nyní s novou geometrií a 3 úrovněmi karbonu." vs "Toto je váš lístek k dobrodružství - univerzální a schopný hliníkový hardtail, který vás vezme kamkoliv chcete. Rychlé flow traily nebo víkendová exkurze do hor, volba je na vás!"
24.04.2022 - 11:00:23
00
Mam pocit, ze je to len dalsi z tisicov ludi, co o bicykloch nevedia skoro nic, na nete nie su ochotni si nic najst a iba davaju na takychto forach nezmyselne otazky, ale ocakavaju od vsetkych naokolo "odborne odpovede", ktorym aj tak nerozumeju...
24.04.2022 - 14:11:59
00
Preto bola moja prva odpoved taka aka bola a otazku som nou zodpovedal aj s vysvetlenim ;-)
24.04.2022 - 14:54:47
01
keyboard_arrow_up