Len vám chlapci uniká že ten servis nerobí Canyon CZ samotný ale CZ zastúpenie Sram/Rockshox. Čiže mozte skúšať tlačiť na pílu ale <> dosiahnete.
V DE nie je lehota na reklamáciu stanovená konkretne, ale ako "doba obvyklá". Kompenzácia je imho v pohode, mne tiež reklamáciu naťahovali 6 týždňov a nedostal som nist ;-] ... Jo a este nápad že natierať Canyon za to že Sramu mešká dodávka ND je oi vhodný do hlodov fóra ...
10.02.2021 - 20:56:29
04
ivast napísal:
... Jo a este nápad že natierať Canyon za to že Sramu mešká dodávka ND je oi vhodný do hlodov fóra ...


Cize ked ti vypnu elektrinu s odovovenim, ze meska zasoba uhlia, tak s tym budes v poriadku. To ja na Canyn aby si drzal skladom nahradne diely a ak nema nech vymeni celu vidlicu a zoservisovanu nech si supne do outletu. Navyse nie sme v skolke, aby sme niekoho "natierali" ja len povazujem za slusne informovat buducich zakaznikov o svojej skusenosti, aby vedeli co ich mozno caka, ak budu v rovnakej situacii.
10.02.2021 - 21:51:05
03
ivast napísal:
Len vám chlapci uniká že ten servis nerobí Canyon CZ samotný ale CZ zastúpenie Sram/Rockshox. Čiže mozte skúšať tlačiť na pílu ale <> dosiahnete.


Ak je tato informacia pravdiva, tak Sram CZ podliha CZ legislative a tam je urcena doba 1 mesiac. Cize uz davno si mal Canyn narokovat vratenie penazi za tu vidlu, co ak neurobil je len jeho hlupost.
11.02.2021 - 12:56:09
00
este nad vecou trochu podumaj a možno ti zapáli ...
11.02.2021 - 13:01:47
02
30 dni mozno plati, rovnako ako u nas, pre spotrebitela a nie pre obchodny vztah (ICO)
11.02.2021 - 22:05:35
01
To mas samozrejme pravdu, tam je to uplne na tom co si zazmluvnia. Ale logika je, aspon ja som to tak u mojich dodavatelov vzdy robil. Ze rklamacie museli vybavovat do 14 dni, aby som ja stihol 30 dni lehotu voci koncovemu zakaznikovi zo zaratanim casu na prepravu...
12.02.2021 - 00:24:31
00
Patri to do reklamacii ?
thumb_up0thumb_down
15.02.2021 - 02:57:13
01
caute, mate niekto doma teleskopku DT Swiss D 232? Je tato vôľa bug alebo feature?
thumb_up0thumb_down
25.02.2021 - 17:48:02
00
To je uplne bezna vola, na prvej Reverbe co som mal bola skoro raz taka..
25.02.2021 - 19:54:36
03
V závere utorkových pretekov Le Samyn sa Mathieu van der Poelovi zlomila časť riadidiel. Reakciou značky Canyon je výzva, aby cyklisti ihneď prestali používať modely Canyon Aeroad CF SLX a modely CFR.

Prílohy:

EvfYwOkWgAI-Lyc.jpeg
EvfYwOkWgAI-Lyc.jpeg 117.28 KiB thumb_up0thumb_down

05.03.2021 - 08:13:16
12
Erik131 napísal:


Urobím teda update mojej reklamácie.
Musel som počkať kým z Nemecka príde rám do ČR, čo trvalo asi dva týždne, následne mi napísal technik, že nový rám majú u seba nech pošlem bike. Tak sme dohodli termín, bike som zabalil do krabice, vo štvrtok prišiel DPD kuriér a o týždeň vo štvrtok mi DPD priniesol bike s novým rámom, a to len v Stredu poslali z Ostravy :y:
Všetko prebehlo v poriadku, vymenil sa komplet rám, pocitovo tam už nie je žiadny pohyb do strany, ale rozoberať sa mi to teraz nechce :D Cez víkend som to otestoval a spokojnosť. Zbavil som sa oderkov, ktoré som si spôsobil v minulej sezóne, poučil sa a na nový rám som v kritických miestach použil fóliu. :lol:
07.03.2021 - 21:48:52
09
Ahojte, uz 3x som na svojom GC AL SL 9.0 2020 reklamoval sedlovku. Vzdy po pol roku sa jednoducho zacala zasekavat. Canyon mi ju vzdy vymenil za novy kus. Teraz naposled ma vsak zaklincovali, ze zaruka na tuto novu sedlovku co mi poslali mi konci spolu so zarukou na bike. Teda, ze bicykel ma zaruku do 8.8.2021 a dovtedy aj tato nova sedlovka..automaticky teda na tento vymeneny komponent za novy nepredlzuju zaruku. Ocakaval by som, ze zaruka na samotnu sedlovku sa resetuje znova na 2 rok po kazdej vymene. Oni operuju s tym ze sa jedna o OEM komponent bicykla a teda to tak nie je. Mate s tymto niekto skusenost? Maju pravdu?
25.03.2021 - 15:56:36
00
je to tak,
od sedlovky predsa nemas samostatny doklad, mas jeden doklad od bicykla, kde plynie zarucna lehota 2 roky,

pocas zavady jedneho komponentu sa rozhodli vybavit reklamaciu komponentu jeho vymenou, nie jeho opravou,
zarucna lehota plynie dalej

co vsak treba dodat,
podla zakonov SR sa zarucna doba predlzuje o dobu, pocas ktorej bol vyrobok na reklamacii a teda nemohol byt uzivany

Teda,
ak si ho kupil 01.01. 2019, zarucna doba konci 01.01. 2021

ak vsak bol na reklamacii 15 dni - a nezalezi ci bol prec cely, alebo bol doma a cakal si na nejaku suciastku - bez nej sa predsa vyrobok neda uzivat,
tak zarucna doba konci 15.01.2021 (2 roky + 15 dni z reklamacie)

skus sa opriet o toto a doloz tam vsetky papiere ktore k tomu mas

navyse treba dodat,
ze ak sa jedna 3x o jednu a tu istu zavadu, ktora bola uznana (opravena alebo suciastka ci komponent bol vymeneny) mas pravo na vratenie penazi - teda celu sumu za bicykel - bicykel samozrejme vratis predajcovi a nenechavas si ho
25.03.2021 - 16:02:43
01
Ja nemam problem s tym, ze zaruka na bicykel konci po uplynuti 2 rokoch. Ano tie 3 reklamacie sa natahovali zhruba 10 dni..takze 2roky+10 dni. Len som cakal, ze ta posledna nova sedlovka ktoru mi poslali ma opat zaruku 2 roky aj ked zvysok bicykla uz nie. Tak si teda aspon interpretujem slovensky vyklad zakona, aj ked chapem, ze oni idu podla nemeckeho (ktory zatial neviem nikde najst v SJ/AJ) aby som si to overil. S tou tretou reklamaciou, ja uz som tretiu sedlovku prevzal a namontoval, cim som predpokladam reklamacny proces ukoncil a teda to nebude mozne znova otvorti a riesit touto cestou.
25.03.2021 - 16:11:23
00
no pozri, ked sa pokazili tri, tak sa pokazi aj stvrta :D
25.03.2021 - 16:20:07
01
keyboard_arrow_up