Urcite to maju poistene. Ale asi maju problemov tohot typu tolko, ze to neriesia a snazia sa ludi odpinknut, aby im dali pokoj. Ved len tu na SK fore kolko toho je. To nechcem vidiet co je vo vacsich krajinach.
06.12.2018 - 14:00:51
00
Niekto dávnejšie tu spomínal obrátiť sa na nemecké zastúpenie. Údajne viac "vybavíš". Neviem s kým si komunikoval, ale predpokladám, že ako slovák práve s českým zastúpením.
06.12.2018 - 14:29:47
00
skus aj na ich FB stranke (nastav si ale global site, nech ta to nehadze na CZ/SK verziu ) a tam potom cez chat. (myslim ze tam byva nejaka Angie alebo tak), a hned by som tam spomenul aj staznost na jednanie CZ/ SK zastupenia, a kazdy den by som im posielal mail s foto na reklamaciu (ten formular co maju na stranke az dokial sa neozvu nemci). No a mozno by este pomohlo nejake to pohrozenie obchodnou inspekciou v pripade SK, resp nejaky Verbraucherschutz v DE.
06.12.2018 - 15:00:23
00
Čechúni stoja za prd aj s ich servisom a komunikáciou...
06.12.2018 - 16:18:07
01
Podelím sa aj o svoje skúsenosti.

Začiatkom roka som si objednal "REYNOLDS STRIKE SLG CARBON CLINCHER 28″ WHEELSET", ktoré majú v popise produktu jasne napísané, že je to predné aj zadné koleso (https://www.canyon.com/cs-sk/accessories/?id=65092). Avšak v balíku mi došlo len predné koleso. Preto som okamžite kontaktoval support a komunikoval som s českým supportom.

Pri prvom kontakte sa ma pán snažil presvedčiť, že wheelset neznamená set 2 kolies a že quantity mám iba 1 a to znamená, že mi mali poslať iba jedno koleso. Samozrejme mi to nedalo a preto som kontaktoval medzinárodný support.

Tu následne vysvitlo, že naozaj tam mali byť 2 kolesá (predné a zadné) ale zistili, že zadné nemajú skladom a už ani nikdy nebude. Preto mi ponúkli, aby som poslal koleso naspäť a ako kompenzáciu mi dajú 30 € zľavu na ďalší nákup.

To sa mi samozrejme nepáčilo kedže tieto kolesá za 800 € proste nezoženieš a preto som ich žiadal, aby mi buď zadné koleso poslali alebo mi dali ako náhradu iné kolesá. Po tejto požiadavke bol znova prizvaný český support k riešeniu problému, ktorý je arogantný a nijako nepomôže a nikam sme sa nedostali.

Momentálne je vec posunutá na "European Consumer Centres Network" na slovensku stránka esc-sr.sk, ktorá má za úlohu riešiť práve takéto prípady.

O ďalšom priebehu dám info.


----
Aktualizácia:

Ďalšiu komunikáciu do rúk zobral niekto iný z Českého supportu a ten bol ochotný mi ako náhradu ponúknuť iné kolesá. Prípad šťastne uzavretý.


Naposledy upravil matG dňa 23.01.2019 - 13:37:59, celkovo upravené 1 krát.

23.01.2019 - 13:13:37
02
ked ti ponúkli vrátenie penazi, tak co si myslis ze dosiahneš? :) take nieco by si mohol riesit keby sa priecili...
23.01.2019 - 13:20:58
02
Popravde minutu dozadu som dosiahol presne to co som chcel. Ponukli mi nech si vyberiem ine kolesa a pokusia sa urobit nieco s cenou.
23.01.2019 - 13:26:23
01
Pochybujem ze nieco vybavis. To, ze si zaplatil za tovar ktory uz nie je skladom (je jedno ci bol skladom v case kupy), neznamena ze mas automaticky narok na tento tovar alebo hociaku inu kompenzaciu ako je vratenie penazi. Kazda ina kompenzacia je nad ramec zakona a teda nevymahatelna.
Verim, ze je to neprijemna situacia (mam rovnaku skusenost s CRC), ale obcas sa to proste stava. A CZ support je ocidivne "nahouby".

Edit: No a nakoniec dobra sprava, som rad, ze ti nakoniec ponukli nahradu. :-)
23.01.2019 - 13:40:05
02
toto sa skoncilo velmi stastne, popravde, pravne si nemal narok na nic, ponukli ti vratenie tovaru a zlavu na dalsi nakup, uz ta zlava bola nad ramec :)
dopadlo to velmi dobre
25.01.2019 - 09:05:27
01
Zdravim, vedeli by ste mi poradiť? Raz dávno neviem či to bolo v tomto vlakne ale bol tu link na Canyon biky, no nešlo o uplne Canyon. Boli to bicykle ktore nemali na boku napis Canyon ale nazov modelu Strive, Spectral a boli o dosť lacnejšie. Vedel by niekto o tej stranke? Dik :)
31.01.2019 - 14:40:54
00
no jedine ze to boli purecycling.ch? (bol to Canyon vo Svajci, kedze tam nemohli predavat pod znackou Canyon) ale lacnejsie asi urcite neboli. A zo svajc. trhu sa Canyon stiahol uplne.
31.01.2019 - 14:46:22
01
Boli to Canyony pre nejaký konkrétny trh, tuším pre Švajčiarsko, lebo oni majú svoju značku Canyon (http://canyon.ch/). Predávali sa tam ako 'Pure cycling'. VIdel som takto označené Spectraly aj v priamo na Canyon stránke v 2017 v outlete.
31.01.2019 - 14:48:48
00
Išlo o švajčiarsku verziu Canyonu - Pure Cycling. Vraj ale skončili s distribúciou do CH
https://www.purecycling.ch/
31.01.2019 - 14:48:57
00
tomasspura no hej už to vidim, na factory outlet tam su tie pure cycling čo su označene nazvom modelu. tak nič ja som si len nebol isty bolo to celkom davno
31.01.2019 - 14:49:48
00
Canyon vo Švajčiarsku predával pod značkou Pure Cycling. Tieto biky sa dali nájsť občas v outlete priamo na stránkach Canyon. Ale od 26.11.2018 už do Švajčiarska nepredávajú. Naposledy boli v outlete v decembri a nejaké modely tam ešte nájdeš https://www.canyon.com/en/factory-outlet/category.html#category=mtb-bikes.

Prílohy:

purecycling.jpg
purecycling.jpg 171.3 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil bujnoss dňa 31.01.2019 - 14:56:57, celkovo upravené 1 krát.

31.01.2019 - 14:54:37
00
keyboard_arrow_up