Dakujem za radu, urobim ako vravis. Ale k tej stupidnej otazke, musel by si poznat kontext rozhovoru. A moja otazka bola presne aky je max moment utiahnutia predstavca na krk vidlice ? Ich odpoved bola podla predstavca. A ja na to ze ked ma predstavec napisane 10Nm ci to mzem tahat na 10 lebo vyrobca predstavca nema tusenie na kau vidlu to pojde. A na to bola ich odpoved ze to mam dat do servisu .... Mozem sem dat celu tu komunikaciu. Bolo tam niekolko skostov. Ako napr zaver kde mi napisali:

Dobrý den,

jelikož jsem z této konverzace již vyčerpán, upravil jsem vám cenu objednávky v rámci dobrých vztahů jako goodwill a bude vám bude zaslána zdarma.

Přeji Vám krásný den,
Jan Latka

Canyon Česká a Slovenská Republika

To po 2 dnoch dpoisovania a vyhrazania, ze to dam na socialnme siete sa dostavil goodwill, buchli sa po vrecku a posielaju mi novu plastovu krytku,
28.01.2020 - 19:55:34
00
Hovoris o 10NM na jezka/roztahovak alebo na predstavec?
Pri druhom by bolo fajn keby ti dali vediet maximalny moment, na druhu stranu, zeby neatacilo 3-5NM, no neviem. Btw, s pastou bacha, a pokial ti to drzi pri momentoch pod 5NM na 1 sroub naco ju aj davat? Pri pade jej nedanie ma benefit v tom, ze sa namiesto zakusnutia a poskodenia karbonoveho krku len pootoci volant.
28.01.2020 - 20:15:52
01
takže Jan Latka napísal:Dobrý den,

jelikož jsem z této konverzace již vyčerpán ...
fakt profík,v Canyone vedia ako si podržať zákazníka :^)
28.01.2020 - 20:20:01
06
stanos4 Hovorim o skrutkach na predstavci co ho utahuju na krk vidlice. Ale taky scenar je bezny vselikde. Rozny vyrobca udava rozne momenty a chapem, ze treba ist podla toho najmensieho, ale ked ti ho niekto neuda... tak co ? Uz som nasiel napr. na sedlovke, ze max moment utiahnutia 5 Nm na objimke 8Nm na rame 10Nm. Keby ta sedlovka nemala napisane tych 5 tak by som to bez mihnutia oka tahal na 8 podla objimky a mozno by to ruplo. Podobny problem som mal na sedle, tam nebolo uvedene nic ale zamok sedlovky mal max 6 Nm ale musel som to tahat az na 8Nm aj s pastou sato stale posuvalo (ocelove kolajnice). Tam je to len otravne posuvat to pocas vyjazdu spat, ale keby sa mi otocil predstavec na vidlici za jazdy.... no to nechcem ani domysliet. Napr teraz to FSA ma ovela mensiu stycnu plochu ako mal stary predstavec od Canyon. A zaroven predpisany vaci moment, ale pisu ze nemas prekrocit maximalnyu moment predpisany pre riaditka a vidlicu. A u tej vidlice netusim kolko to je. Cize asi hodim momentovy kluc do kanala a budem to robit ako moj dedo. Koleso medzi nohy dotiahnm, skusim ci dzi, ak sa toci dotiahnem viac, ak sa netoci tak ok. A ak sa nieco rozleti tak mi pan Latka povie, ze som gramblavy a neuzna mi zaruku. :swear:
28.01.2020 - 20:43:09
00
Napis na nemecku podporu (aj po anglicky), ked sa bojis pouzivat dedovu metodu ;)
28.01.2020 - 22:20:36
01
Tu reklamaciu som poslal na nemecku podporu, Ozvali sa mi z Ciech. Ale skusim chat, tam sa mi mozno budu venovat.
28.01.2020 - 22:24:27
00
Kenai napísal:
Story pokracuje, Ja kkt, ze som to vobec rozoberal. Ako to mam teraz rorobrate pozeram na ten krk vidlice a tak si vravim to je prasklina alebo co ? :worried:
Viete mi niekto poradit moja skusenost s karbonom je takmer 0 vzdy som sa toho bal, presne pre taketo pripady. :?:
Viem nejako zistit co to je ? Na dotik je to zvnutra hladke, ale zvonku je to akoby malinko vypukle ale nie je to drsne ako klasicka prasklina.. Skor to posobi ako vytlacene. Je to presne tam ked bola medzera na predstavci pod skrutkami. v tom istom smere skoro na celu sirku predstavca. Predstavec tam bol origo V15. Prave som ho chcel menit. ;(
Nechcem ta strasit ale...Pred nedavnom som riesil rovnaky problem.Za normalneho svetla to nebolo skoro ani vidiet,len ako pises na dotyk som to citil...Rovnako nic neodcnievalo,netrcalo...Az pri kvalitnejsich foitkach s bleskom sa to ukazalo viac...V MAMO karbon mi potvrdili ze ide o prasklinu...

Prílohy:

60199_demolacie_5d7e30af2b57d.jpg
60199_demolacie_5d7e30af2b57d.jpg 779.6 KiB thumb_up0thumb_down

60199_demolacie_5d7e30b1de9b5.jpg
60199_demolacie_5d7e30b1de9b5.jpg 796.89 KiB thumb_up0thumb_down

60199_demolacie_5d7e079f45e3b.jpg
60199_demolacie_5d7e079f45e3b.jpg 671.75 KiB thumb_up0thumb_down

29.01.2020 - 15:33:06
01
backyfx napísal:
Nechcem ta strasit ale...

ale už doma kúše do deky pod radiátorom 🤣
29.01.2020 - 17:26:24
02
Kenai zober si lupu a tak pozri prasklinu a pozri tiež vrchnú časť vidlice, tam kde je zrezaná, myslím hrúbku krku vidly ak sa tam tiež objavuje, tak zrejme bude prasklinka.
Pri montáži použi karbon pastu a dotiahni podľa predpísaného momentu, radšej menej ako viac.
30.01.2020 - 10:16:21
01
ešte, sa mi zdá aj ježko dosť "zanorený" do krku vidlice, keby bol umiestnený zhruba v takej výške ako je stred predstavca, tak by tá karbonová trubka bola spevnená aj z vnútra. dúfam že som ti to napísal zrozumiteľne a budeš vedieť o čom píšem.
30.01.2020 - 10:28:26
01
backyfx Dakujem za strasenie. Urobim asi nasledovne, poriadne to nafotim zrkadlovkou a budem jazdit. Ak sa to bude zvacsovat, vrzat, praskat, tak budem reklamovat.

feco64 Dakujem lupou to este mrknem. Co sa jezka tyka tak s tym nic neurobim to je taky canyon patent, ze jezko ma fixnu polohu voci krytke. Je tam distancny stlpik, ktory ti neumozni dat jezka do inej polohy.

All>
Uz ste niekto reklamovali prasknuty krk ? Ako to prebiehalo ?
Ako nad tym uz par dni dumam, ta plastovost krytky u canyonu ma mozno svoju logiku. Podla vsetkeho to sluzi na rychle jednoduche nastavenie pradpatia HZ pri montazi. Proste krytka nedovoli pritiahnut priliz sluzi ako pruzina. Ak dotiahnes prilis zacne sa deformovat ale neposkodi loziska. Podla mna to skladaju v jednom kroku cele. Ziadne stelovanie vole HZ.
30.01.2020 - 12:34:04
00
Kenai ak ti mozem poradit. Mam myslim rovnaky bike aj hlavko. Mne tiez praskla ta plastova hlavicka lebo nevydrzala tlak pri dotahovani. Ja som mal ale problem nastavit predpatie tak aby krytka nepraskla. Proste to bolo slabo dotiahnute a napr pri brzdeni prednou som citil pukanie v hlavovom zlozeni. Vyriesil som to pouzitim klasickej hlinikovej ciapocky. Srob treba pouzit povodny, aby pasoval do toho jezka. Tu distancnu vec som uplne vyhodil a jezka som zakrutil napevno do krku pomocou imbusu. Ovela lahsie sa takto nastavuje predpatie krku, ked je tam hlinikova krytka, ktora nepruzi.
30.01.2020 - 12:52:01
01
tirovaf ti radí dobre, daj tam hliníkovú krytku a tak ako píšeš odfoť " prasklinku " alebo ju zmeraj alebo si poznač nejakou farebnou fixou zvnútra na krku koniec tej údajnej prasklinky a budeš vedieť či sa to ďalej zväčšuje. tá plastovosť krytky ... plast časom stárne tak neviem či to Canon-áci takto mysleli.
30.01.2020 - 13:12:15
01
tirovaf Radis akukolvek krytku, ci to ma byt taka ako maju jezky do karbonovych krkov. Ta co vyplni vnutro krku.
30.01.2020 - 14:27:04
00
Ja mam akukolvek. Vies vybrat toho jezka a odfotit, ci je taky ako mam ja? Toto na obrazku je iny typ jezka. Ten moj sa normalne dal upevnit vo vnutri krku. V strede kde je diera na srob, tak je aj imbus hlavica, ktorou sa to prikruti a jezko expanduje a upevni sa v krku. Nasledne sa to tvari ako klasicky narazany jezko. Pri dotahovani skrutky uz neexpanduje.
30.01.2020 - 14:40:09
00
keyboard_arrow_up