Pnr napísal:
Jazdi niekto canyon s detskou sedackou? Pomaly sa chystam na leto a zvazujem co kupit. Osobne sa mi celkom pozdava yepp mini
Zacal som trocha googlit a zistil som, ze canyon sa tvari, ze ziaden bike nie je so sedackami kompatibilny. Zajtra sa napisem supportu ale necakam inu odpoved: https://www.canyon.com/en-sk/support-articles/mounting_pannier_racks_internal_gearhubs_and_electrically_driven_hubs.html

Chystam sa to nahodit na Neuron a Grand Canyon, obe hlina.


Jazdim na Grand Canyon AL SL 9.0 a nie je ziaden problem. Sedacka: https://www.mtbiker.sk/shop/prislusenstvo/detske-sedacky-a-voziky/thule-ride-along-detska-cyklosedacka-oranzova.html

    Prílohy:

    IMG_20190815_1917042.jpg
    IMG_20190815_1917042.jpg 608.61 KiB thumb_up0thumb_down

    03.02.2020 - 07:26:00
    01
    Support neprekvapil, sedacky neodporucaju k ziadnemu modelu.
    Sedacka vzadu sa mi az tak nepozdava.
    iruntheinternet.com
    03.02.2020 - 09:33:11
    05
    Na Grand Canyon AL SL 7.0 som vozil Hamax Siesta. Dalo sa v pohode, len na horsom terene (citaj: hrbolatejsi asfalt) mi vadilo to hupanie sedacky. Teraz uz ale budem riesit tyc na tahanie detskeho biku. Inak pokial viem, tak detske sedacky neodporucali na karbonove ramy.
    03.02.2020 - 13:25:29
    00
    Ja som vozil na Grand Canyone tiež Hamax siesta. Vpredu som sedačku nechcel kvôli ovládaniu biku a takmer nemožnej ceste cez obrubníky.
    03.02.2020 - 17:28:23
    01
    velwoo napísal:
    Kenai, neposles, prosim, link na to, cim ides povodne komponenty nahradit? Ak spravne rozumiem, ides dat ineho jezka (vratane krytky).


    Follow-up: Dnes som to namontoval a zazracne dobre to pasovalo. Verim ze to bude ok, Posobi to zasadne robustnejsie ako to bolo s Canyon dielmi. Teraz som mal pocit ze sa predstavec naozaj o nieco dotiahol, nie ze taham a taham a odpor nenarasta lebo sa deformuje krk.

    Vsimol som si este dalsiu veselost. Canyn original podlozky pod predstavec su nejaky plast. Najskor som myslel ze je to karbon, ale je to plast. Tiez krk vidlice je originalne zrezany na krivo asi tak o 2 stupne. Ked som tam dal FSA compressor tak to krasne ukazalo, ten ma totiz prirubu ktora sedi na vrchu krku vidlice. :swear:
    Príloha:
    IMG_20200207_185019.jpg
    IMG_20200207_185019.jpg 562.93 KiB thumb_up0thumb_down

    07.02.2020 - 19:33:38
    00
    Supni tam jednu podlozku a bude to akurat ;)

    Len pre moje info lebo tiez mam endurace a stratenu origo podlozku. U tychto modelov (2018) vlastne jezko/expander nie je potrebny. Dalo by sa to jazdit aj zo stuplom od vina.
    Su moje info spravne?

    Druha vec je, ze po forach sa da docitat o problemoch s loziskami...
    07.02.2020 - 21:00:42
    00
    Ano, bola tam 5mm podlozka dal som ju dole na fotenie. FSA aj Canyon predpisuje aspon 2mm krku nad predstavcom, tak sa to bez podlozky ani jazdit nema.
    Co sa tyka 2018 modelov, neviem ci je iny krk vidlice. Ale ak nie, tak rozhodne neodporucam jazdit to bez compressoru/expanderu. Viem, ze tam bolo specialne hlavko co vedelo nastavovat volu bez jezka, ale bal by som sa o zivotnost krku vidlice. Zda sa sice z hrubeho materialu, ale za to je makky/pruzny. Pozri si video z mojho prispevku o stranu spat, chlapik vie o com hovori. https://www.mtbiker.sk/forum/post1558394.html#p1558394 Ten expander tam je aj na to aby vystuzil ten krk vidlice a predstavec ho pri zatiahnuti nedeformoval. Kym som tam mal ten pseudo expander od Canyonu tak sa mi predstavec pri 5Nm tocil, teraz s FSA expanderom drzal uz pri 4Nm. Proste to neohyba krk vidlice, ale skor ju zovrie oproti ocelovemu expanderu. Canyon setri vahu kde je to najlacnejsie, kiez by tam dal radsej kvalitnejsie rajdy, alebo predstavec, sedlovku. Nie setrit vahu na HZ :headbang: .
    07.02.2020 - 22:01:03
    00
    U mna nie je ziaden jezko. Normal dam dole tu plastovu krytku a mozem tam strcit napriklad pumpu. Nebude rozdiel v AL a CF?
    07.02.2020 - 22:15:17
    00
    Ja viem, mas tam d2hl4mfiesch9e.cloudfront.net

    A plati co som napisal hore.
    07.02.2020 - 22:21:16
    00
    Ked som pred zimou cistil HZ (Endurace AL 7 2018), o HZ som nic netusil. Vlastne na mojom HZ sa neda vobec nastavit vola? V podstate je take jednoduche, ze sadne do seba bez vole? Kedze krytka ma len jedinu funkciu, zakryt dieru, nie dotiahnut vsetko pod nou..
    Ak sa pytam sprosto, sorry, nie som odbornik. Dnes som napr. po 6tich rokoch, co mam MTB, zistil, ze na mensie pastorky mozem radit aj palcom, nie len ukazovakom :D (shimano alivio 9 speed).
    A, Kenai, kedze v canyone rataju s tym, ze krk bude schovany v kazdom pripade, tak sa s rezom moc neparaju :D
    07.02.2020 - 23:56:51
    00
    S tym rezom mas pravdu, to som si neuvedomil. Nejde o estetiku ale o to ze na krk vidle vlastne z vrchu nic nedosada,

    Kazde konicke lozisko musi mat moznost vymedzenia vole, to je pravidlo. Ak mas to co je na obrazku v mojom predoslom prispevku, tak aj u teba sa nastavuje vola. Len postup je uplne iny, ako na ostatnych HZ. Tu je msvod: https://www.kestrelbicycles.com/files/ACROSTheClampadjustmentmanual.pdf
    Aku mas na tom biku vidlu ? Pozri specifikaciu. Ak taku istu ako ja, tak by som to cele vymenil. Dal by som tam ten FSA expander a pouzival by som klasicky postup vymedzenia vole s krytkou. Kludne tam ten spodok z toho original HZ mozes nechat len nopln expander, aby to nebolo vnutri krku prazdne.
    08.02.2020 - 00:17:58
    00
    BTW: Recenzia na HZ canyon: :tmi:

    Customer evaluation for "Bearing-Set Ai-70 Fiber Canyon / i-Lock"

    From:Peter VenemaOn:13 Aug 2018
    Impossible to remove old bearings from the frame.
    Not a good system, especially the lower bearing is totally stuck. No tools exist to remove the bearings.
    Prepare to buy a new frame if you need to replace the bearings.

    From:AdminOn:18 Sep 2018
    Hey Peter, thanks a lot for your feedback. We are sorry to hear you had trouble removing the bearing. The Ai-70 CANYON bearings differ from the "standard" integrated bearings. They are not rough fitted, but lightly press fitted. We recommend using a small punch pike and cautiously knocking the outer bearing all around.

    Cize vramci zaruky treba poziadat canyon o vymenu. Lebo ak sa nieco nepodari..... :!:
    A tato veta je tiez absolutny skvost: They are not rough fitted, but lightly press fitted. To je ako trocha tehotna. Proste bud je to osadene s presahom, alebo nie. Chcem vidiet tie vyrobne tolerancie ak si trufnu nieco take napisat. Aby to bolo lahko nalisovane a ani ked sa stretnu tolerancie najvacsia diera a najmenise lozisko to nemalo volu... Neverim.

    Este som nasiel krasne videjko:


    Pnr velwoo pozrite specifikaciu od tych vasich bikov, aky mate priemer krku vidlice? Mam pocit, ze mate inu vidlu ako ja.

    Ja mam 1 1/8" a pri troche stastia by mi tam malo pasovat akekolvek integrovane HZ. :whew:
    08.02.2020 - 00:27:15
    00
    Príloha:
    IMG_20200208_153657.jpg
    IMG_20200208_153657.jpg 650.47 KiB thumb_up0thumb_down

    Moje HZ je jednoduchsie, nic sa nastavovat neda.
    08.02.2020 - 15:39:44
    00
    Tak to mas presne to co ja, 1 1/8" krk. To si este dobre dopadol. A tusim aj farbu mas tu istu :-) Ale nastavuje sa aj u teba, klasicky ako na kazdom biku. Posielam ti video do SS tu by som bol OT.
    08.02.2020 - 18:16:45
    00
    Po dvoch sezónach mi začala pri zaťažení padať teleskopka tak som písal do Canyonu na reklamáciu. Záruka do júla tohto roka. Na druhý deň po ňu prišiel kuriér, niekde v Česku ju zoservisovali a do 2 týždňov bola plne funkčná späť doma. ?
    11.03.2020 - 20:34:17
    07
    keyboard_arrow_up