Zdravím, chcel by som otvoriť tému ohľadom Decathlonu a ich bicyklov.

Hľadám ideálny bike, ktorý by som na trail mohol zobrať a nemusel sa obávať nejakých problémov. Viem, 500€ je veľmi nízky budget, no som začiatočník a nechcem do toho investovať zo začiatku nejakú masívnu sumu. Teraz teda otázka. Tento výrobca uvádza cenu celoodpruženky 469,99€. Po dlhých dňoch pátrania po informáciách o tomto bicykli som to nakoniec vzdal. Preto sa chcem spýtať vás, skúsenejších, či ste o tomto modeli niečo nepočuli alebo s ním nemáte nejaké skúsenosti. Keďže sú to francúzi a jediné, čo na tom biku poznám, sú brzdy shimano, ktoré uvádzajú iba vo videu. Vidlica aj tlmič sú neznáme, tak ako aj takmer všetky komponenty. Určite, rátam s tým, že to je s najväčšou pravdepodobnosťou šmejd od ktorého treba dať ruky preč, ale keby náhodou, dajte, prosím, vedieť. Ďakujem.

https://www.decathlon.sk/-275-mtb-st-530-cerv-cierny-id_8555876.html
24.05.2020 - 19:58:56
00
Toto som ešte nepočul :)
Rám MTB bicykla ST 530 S je zmiešaný.:) a aj toto je dosť dobré
Nevhodné na MTB XC, All Mountain, Enduro a BMX. :) čiže tam máš odpoveď. Podľa toho čo píšu vhodné len na cestu :) . Teda zas čo čakáť od fulla za takú cenu. Pozri sa v bazáre, občas sa tam dajú najsť pekné kúsky, aj keď pri cene 500 € to bude aj tam pri fulle dosť kompromis. Ale tak isto sa nájde niečo lepšie ako tento odpružený cesťák (podľa popisu ) :)
24.05.2020 - 20:06:29
00
Ja chcem siahnuť určite po HTčku a skúsiť uloviť nejaký výpredajový :) . Iba som chcel vedieť, čo je toto vlastne zač. Ale ďakujem. :)
24.05.2020 - 20:14:03
00
Ak nechceš dať viac ako 5 kíl na full, tak nový asi lepší nenájdeš. Obávam sa, či vôbec nejaký iný nový full do 500€ ešte nájdeš. Každopádne na ľahké traily ho používať môžeš, predajca to nezakazuje, takže ak sa do dvoch rokov niečo pokazí, máš to v záruke.
25.05.2020 - 22:26:13
00
Výborný bajk, súčasťou balenia je aj štýlová truhla s nápisom "Tak mi treba"
25.05.2020 - 22:29:14
01
Myslim ze to zalezi od vela veci, od nahody, povahy cloveka, materialu biku a pod. Vela ludi jazdi na starych lacnych bikoch a zvladaju to. Moja priatelka dala Cerovu drahu ja neviem cca 20 rocnom horskom bez odporuzenej vydli, V Brake a pod. Verim ze aj na tomto sa bude dat jazdit. Skor pojde o to co od toho ocakvacas, ci sa len previezt po lese, ci jazdit agresivnejsie, pripadne skoky. O nejaky pocit pohodila. Niekedy aj lacne veci dobre sluzia na urcitej urovni. Ale tak isto to moze skoncit tak ze nebudes spokojny, nebude ti to stacit, bude sa to kazit, lamat a ty si povies ze mohol som radsej k tym 500 dolozit dalsich trebars 500 a mohol som mat nieco lepsie. Lenze potom uz ta to nebude stat 1000 ale 1000 + 500 ktore si dal za ten prvy bike.
Skor by som asi ako pisu isiel do bazarovehe, alebo skor okolo 700 kupil nejaky novy trailbike neodpruzeny. Popripade najlacnejsi celoodpruzeny okolo 1200 bude lepsia volba ako lacny bike za 500 :-(
napriklad https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/horske-bicykle/celoodpruzene/lapierre-x-control-127-cierny-biely-model-2019.html
Ale je to naozaj iba moj nazor

    26.05.2020 - 09:01:08
    00
    Dudo123 napísal:
    Zdravím, chcel by som otvoriť tému ohľadom Decathlonu a ich bicyklov.

    Hľadám ideálny bike, ktorý by som na trail mohol zobrať a nemusel sa obávať nejakých problémov. Viem, 500€ je veľmi nízky budget, no som začiatočník a nechcem do toho investovať zo začiatku nejakú masívnu sumu. Teraz teda otázka. Tento výrobca uvádza cenu celoodpruženky 469,99€. Po dlhých dňoch pátrania po informáciách o tomto bicykli som to nakoniec vzdal. Preto sa chcem spýtať vás, skúsenejších, či ste o tomto modeli niečo nepočuli alebo s ním nemáte nejaké skúsenosti. Keďže sú to francúzi a jediné, čo na tom biku poznám, sú brzdy shimano, ktoré uvádzajú iba vo videu. Vidlica aj tlmič sú neznáme, tak ako aj takmer všetky komponenty. Určite, rátam s tým, že to je s najväčšou pravdepodobnosťou šmejd od ktorého treba dať ruky preč, ale keby náhodou, dajte, prosím, vedieť. Ďakujem.

    https://www.decathlon.sk/-275-mtb-st-530-cerv-cierny-id_8555876.html
    je tu vlakno o bajkoch a vybave z Decathlonu tak si ho precitaj, zistis ze Jackob47 je insider a vie dodat rozne detailne info a odporucenia. Ja mam v rodine dve celopera z dekaca, RR560s a ST900s, ram je rovnaky, resp. lisi sa iba v detailoch, takisto ako 530s. Jeden z nich uz manzelka so synom deru druhy rok a zatial s nimi nie je ziaden problem. Na tvojom mieste by som trosicku posporil a siel do toho 900s, pretoze ma oproti 530s znackovu vidlu, vzduchovy tlmic a vacsi rozsah radenia 32/11-46 vs 32/11-42. Zasadna otazka ale je ci to celopero vobec potrebujes, poneac nepises nic o tom, naco ho chces pouzivat... este pridam ze Trailhunter ma na YT recenziu na 560s od ktorej sa sa odrazit v ocakavaniach ...
    26.05.2020 - 17:04:31
    00
    Ahojte

    530 s... čo sa týka výbavy, je tam slušný pohon (Advent IX) a základné brzdy (MT200 myslím?), ten bike v poho zvládne jazdenie na jednoduchých trailoch ale určite by som nad ním nerozmýšľal na nejaké náročnejšie a technickejšie jazdenie... Ten bike je určený pre niekoho, kto objavuje MTB a chce nejaké pohodlie (ten kto sa chce do mňa pustiť, tak som ten bike jazdil začiatkom roka a keď si uvedomíte cenovku a nebudete to porovnávať, ako má každý vo zvyku s bikami s 3x väčšou cenovkou tak vám dôjde, že je to vlastne vcelku zábavný bicykel) Vidlica aj tlmič sú úplný základ, z tohto dôvodu by som sa radšej pozeral po vyššom modeli, ideálne ako píše ivast - 900s ak chceme full, ak chceš jazdiť traily a nevadí ti HT, mal by sa ešte naskladniť tento bike: https://www.decathlon.sk/mtb-am-100-id_8543080.html a toto je za tie prachy neskutočná raketa
    27.05.2020 - 08:41:27
    00
    Jackob a čo sa týka rockrideru st540 ? Obehol som nejake predajne v Bratislave a všade majú prázdne sklady a aj predajne ja mám 194cm a typek mi vravel že na moju výšku treba 29 kolesa a rám 23’’... A nechcem čakať do konca sezóny kedy by sa mohli zacat znovu plnit sklady.. Takze by som sa rad opýtal ako toto vidíš a či by si mi vedel pomôcť.
    27.05.2020 - 18:37:31
    00
    Ahoj Dudo123, čo sa týka tej výšky a veľkosti bicyklov je to rôzne, každý výrobca ma iné označenia veľkostí, pre teba je vhodná veľkosť XL ak budeš brať Decathlon bicykel. Na druhej strane veľkosť kolies je otázna. Mal som aj 27,5 aj 29 a oboje mali niečo do seba. Meriam o kúsok viac ako ty. Ak sa nemýlim ST 540 je na 27,5 a nie som si istý či tam idú 29 :)
    27.05.2020 - 19:45:18
    00
    Borso Mne 29 ani 27,5 nevadia len ma zarazilo ze mi predavac povie ze na moju vysku musim mat 29 kolesa..
    27.05.2020 - 19:59:42
    00
    Tak netreba mať 29" kolesá, ale najviac vizuálne sedia k takej výške :)

    Pokiaľ nemáš veľmi dlhé nohy tak ani 23" rám nebude potrebný, v pohode by mal v prípade horského bicykla stačiť 21-22" rám.
    27.05.2020 - 20:25:31
    00
    keyboard_arrow_up