Ahojte,

prosím Vás o radu nejakého celopéra do 1800€ na budúcu sezónu (kedy kupovať - najlepší mesiac, kde, atď..). Uvažoval som nad CTM Skaut 3.0 (vraj sa ešte budú dať na jeseň nejaké objednať) alebo Canyon Neuron 6 , poprípade iný do stanoveného limitu. Prevažne na nejaké zjazdy v okolí BA.

Vopred vďaka.
16.08.2021 - 15:52:51
00
Ahoj Matej,

ešte by bolo fajn povedať v akej veľkosti by ten bike mal byť. Väčšinou nové bicykle nám prichádzajú tak okt. november. Zas 1800 eur je pomerne malý limit na celoodpružený nový bike na traily. Takže by som možno že skôr hľadal cez bazár. Sám jazdím okolité traily v okolí BA a v BA takže viem čo su tú zač a so zdvihmi pod 130 by som určite nešiel. V takomto prípade je možno že lepšie je hľadať niečo z druhej ruky s 2x lepšou výbavou.
16.08.2021 - 16:11:23
00
Ospravedlňujem sa, moja výška je 178cm, takže neviem či M alebo L veľkosť ?

Som začiatočník, tým pádom moja otázka je, že vyššie spomenuté bajky sú tým pádom na čo určené ? Zároveň s mojou polovičkou zvykneme vybehnúť aj do mesta, na hrádzu, biely kríž, čím chcem povedať, že by mal aj tam využitie.

Na trail by som chcel vybehnúť aspoň raz do týždňa..
16.08.2021 - 16:21:58
00
Možno lepšie ohadzane HT na hliníku, keď aj hrádza atď
16.08.2021 - 16:29:34
00
MatejG10, tie bikey, co si napisal, su prevazne na taku komfortnejsiu jazdu po lesnych cestach a lukach, aby si nebol vytraseny po dlhsej jazde. Znesu aj nejaky ten zjazd, ak to neprezenies s rychlostou a terenom. Korene, a mensie skalky rozumnou rychlostou v pohode. Vyssie rychlosti, velke nerovnosti, skoky viac ako 20 cm uz tie bikey nezvladnu. Resp. zvladnu, ale moze sa nieco rozbit a hlavne to nebude prijemna jazda. Nemas foto alebo video terenu aky by si na tom chcel jazdit a akou rychlostou?
16.08.2021 - 17:45:32
00
Bolo by to niečo take ako v nižšie uvedenom linku. Avšak určite nie horšie a taktiež tie skoky čo tam aj boli, tak ako sa poznám by som sa polovici vyhol.
Takže niečo podobné alebo ešte “ľahšie” .. skôr take nejaké lesné cestičky s minimom prekazok alebo skôr nejaké “jamy” kde v malej rýchlosti vlezieš a nadobudnutou rýchlosťou vylezieš..
Taktiež asi tá rýchlosť čo je na videu taká nebude.

https://youtu.be/8gxPdMLg5aw

https://youtu.be/AmEZVcKyCnE

Vopred vďaka za odpovede chalani.
16.08.2021 - 17:57:57
00
Myslim, ze by to malo byt ok. Jasneze na tie vacsie skoky a ine frajerinky ako robili chlapci v prvom videu to nie je, ale myslim, ze tak ani jazdit neplanujes. Pri menej agresivnej jazde nie je dovod preco by skaut 3.0 alebo neuron 6 nemali ten teren zvladnut. A z tych dvoch by som asi bral CTM, ma trochu lepsiu vidlicu a brzdy a hlavne malicko polozenejsiu geometriu. Neuron 6 ma sice XT prehadzovacku, ale realne to nepoznas. No samozrejme zalezi na tebe, ktory sa ti viac paci.
16.08.2021 - 19:49:33
00
Super, vďaka za mierne navedenie má na správnu koľaj. Pravda je, že ešte si chcem počkať samozrejme na novinky od ctm pre rok 2022, možno niečo zaujímavé a price friendly predstavia.
Ešte som pokukoval po CTM Ridge avšak tá farebná kombinácia sa mi absolútne nepáči. Takže ak by prišla nejaká nová farba možno by mierne zamiešala karty. Aký máš naňho ty názor ?

A áno, tak ako píšeš, nič take neplánujem, skôr to bude na také jazdenie v teréne bez prekážok, čisto iba lesné cestičky alebo nejaký podobný zjazd pred ktorým budem mať velmi veľký rešpekt, kde neplánujem žiadne take skoky, jedine si vyskúšať nejaké klopenky, maličké skočíky, korene a jamy/tunely kde vyjdem hore a hneď dole, taktiež na vybehnutie do mesta, hrádzu s tým že by som chcel mať už o čosi lepšiu masinu pod zadkom ako nejaký basic bicykel v sume 500€…
16.08.2021 - 20:50:59
00
Ten Ridge nie, prve co mi udrelo do oci je prilis ostry uhol sedlovky. V kombinacii s nizkym stacko-om (vyska od pedalov po uroven hornej casti hlavovej trubky) iba 593 mm pri velkosti L by som ja musel sedlo riadne vyvysit a sedel by som prakticky uplne nad zadnym kolesom a lamal sedlovku :D. Neviem teda samozrejme ako ty, ale ta geometria mi pride ako pripravena skor na jazdenie postojacky a v sedle iba kratkodobo, hlavne do kopcov to nebude nic moc... Skaut 3.0 vyzera byt oproti tomu taky rozumny kompromis aj na dlhsie slapanie. Navyse ten Ridge je o dve stovky drahsi, pricom ma mierne horsie komponenty ako skaut 3.0. A ta farba ako pises, tiez nic moc, ale to je uz to najmensie zlo. Na take normalne vseobecne vyuzitie ako aj popisujes je skaut 3.0 ovela lepsia volba ako ridge. A po dvoch troch rokoch +- uvidis ktorym smerom ta to bude tahat dalej, ci skor rychlost a miernejsi teren (mozno dokonca hlavne cesty) alebo vacsi teren, strmsie zjazdy a celkove vyssie riziko ujmy na zdravi :D. A potom dalsi bike uz vyberies viac zamerany na to, co chces. Ako rozumny univerzal, za ktory sa netreba hanbit a ktory obstoji vsade, kde sa odvazi bezny smrtelnik, si myslim vybral tie dva modely dobre.
16.08.2021 - 21:29:18
00
Wau, ďakujem pekne za rady, myslím, že si veľmi dobre po opísanú odhadol ako chcem využívať bajk a podporil môj výber.

Keby som niečo ešte potreboval poradiť, môžem písať do súkromnej správy ?
16.08.2021 - 21:43:23
00
Nemas za co ;) A napisat spravu jasneze mozes, ale nie som odbornik na vsetko, aj ked niekedy sa na to rad hram :D.
16.08.2021 - 22:12:58
00
178cm je taký stred medzi M a L. Veľa záleží od značky ale zrejme by som volil to L. Ja mám tak 189 a vždy jazdím XL.:)
17.08.2021 - 18:48:17
10
Pokiaľ to má byť len okolie BA a Malé Karpaty, možno by stálo pouvažovať aj nad HT. Veľa som po trailoch nepojazdil, skôr jazdím tak XC tam, ale s HT XC som skúsil na Kolibe Blue trail (chlapík hovoril síce, že to je pre deti, keď som tade išiel prvý raz, ale nebolo mi všetko jedno kým som zišiel dole) a Driver 8. Z Rohatky som videl len video a na to môj skill ani nestačí. Inak ten Blue som skúsil raz aj na gravely a celkom sa to dalo.

Čo sa týka veľkosti, záleží od pružnosti daného človeka. Dlhá geometria je fajn, stabilná v zjazde dole ale do zákrut sa jej nechce. Pri kratšej geometrii zase to bude obratnejšie v zákrute. Čo by som si isto vyskúšal, aspoň z mojich skúseností, aby človek vedel dostať zadok s rozkrokom až za sedlo kvôli brzdeniu a pruženiu nohami. Nie je nič horšie, ako keď pri odskoku zhodí sedlo človeka dole.
17.08.2021 - 19:00:49
00
MatejG10 napísal:
Ospravedlňujem sa, moja výška je 178cm, takže neviem či M alebo L veľkosť ?

Som začiatočník, tým pádom moja otázka je, že vyššie spomenuté bajky sú tým pádom na čo určené ? Zároveň s mojou polovičkou zvykneme vybehnúť aj do mesta, na hrádzu, biely kríž, čím chcem povedať, že by mal aj tam využitie.

Na trail by som chcel vybehnúť aspoň raz do týždňa..


Velkost sa z tychto informacii neda odporucit. Ked mas dlhe nohy kratky trup, tak to bude ina velkost ako ked mas kratke nohy dlhy trup a to zas ina velkost ako ked mas priemerne dlhe nohy a priemerne dlhy trup. Tiez zalezi od dlzky ruk. Velkost bikov vyrobcovia stanovuju prave podla ich predstavy priemerneho cloveka, cize ked nie si priemerny, tak bud bude treba volit o cislo vacsi alebo o cislo mensi bike - ked si na rozhrani velkosti, tak dlhy trup = o cislo vacsi, kratky trup = o cislo mensi.
17.08.2021 - 19:45:02
00
CyclopathicLaughs napísal:
Velkost sa z tychto informacii neda odporucit. Ked mas dlhe nohy kratky trup, tak to bude ina velkost ako ked mas kratke nohy dlhy trup a to zas ina velkost ako ked mas priemerne dlhe nohy a priemerne dlhy trup. Tiez zalezi od dlzky ruk. Velkost bikov vyrobcovia stanovuju prave podla ich predstavy priemerneho cloveka, cize ked nie si priemerny, tak bud bude treba volit o cislo vacsi alebo o cislo mensi bike - ked si na rozhrani velkosti, tak dlhy trup = o cislo vacsi, kratky trup = o cislo mensi.


Samozrjeme, že vždy to je o odskúšaní iba a čo sadne lepšie tak to človek berie.

Uvidím no, do jesene/zimy ešte ďaleko na zároveň blízko.
17.08.2021 - 22:29:11
00
keyboard_arrow_up