29 full je ok ale v tejto cene predrazene ako svina a tazke ako masiaren...

nuz som na pretekoch... pozeram... okolo mna same HT ... sem tam nejaky full (napriklad pan Jankovic jazdi 96 ale to uz je respekt clovek s respekt strojom i ked v zajzde som ho nechal za sebou v priebehu 200metrov a to som siel s mäkkou zadnou gumou :D -long story :D ). Neviem ci si len nevsimam ludi okolo seba no myslim ze HT ma znacnu prevahu. Co sa tyka dojmov z trate ludia na fulloch su stale pomalsi hore a rychlejsi dolu. To by ma zlostilo keby ma bike brzdil. Ja vazne netusim co by som s tym radonom robil vo vyslapoch??? Ma to vobec lock alebo propedal? Neviem ci by som ho nesmaril rovno do piekopy...

Siel som na giante trance 120/120mm hore kopcom a mal som sto chuti ten bicykel rozkopat... a ked je to jeden z najmenej hupavych systemov na trhu dakujem pekne za taketo nervy. Vobec som si to neuzival. V zjazde to budilo dojem ako keby medzi mnou a terenom bol vankusik a ja som si to len pozerl vo vymakanom 3D kine a uhybal sa stromom... Ostava este jeden kompromis- Epic... i ked na tom sa moze toho pokazit dost vela veci v tych magickych krabickach :/

Zial dva biky asi neuzivim cize potrebujem jeden na vsetko a samozrejme aj s vodotryskom :D

Ako tak citam vsetci jazdite celopera?

Turbi mas tie "blaboli" overene skusenostou na nejakych konkretnych bikoch alebo je to len tvoj dojem?

"Mozem vas upokojit, na fulle pojdete v terene rychlejsie ako na HT." -podme si to niekedy rozdat ;)
25.11.2011 - 16:52:11
00
Na nieco predsa musia nachytat tych co este full nemali ale citia sa vytraseni z HT a na druhej strane sa zasa boja, ze na fulle to uz tak "nepojede"... boze môj. Mozem vas upokojit, na fulle pojdete v terene rychlejsie ako na HT.
:y: musím iba súhalsiť, sám som prešiel z HT na 140 mm full a je to neskutočný rozdiel da sa na ňom jazdiť podstane dlhšie bez únavy a je určite aj bezpečnejší lebo podstatne lepšie kopíruje terén. Velke prednosti fullu si asi každý uvedomí ked ho začne bolieť z HT chrbát. ;)
25.11.2011 - 17:08:20
00
trochu k veci, podla mňa nič lepšie ako ten radon tu ešte nikto neponúkol. 26" vs 29",HT vs Full - všetko má svoje pre a proti a keď človek vie na čo chce bicykel využívať nie je problém si vybrať to pravé.
25.11.2011 - 17:09:12
00
Hmm moja predstava o chrtítku by bola: 120/120 full (naj niečo ako LP Zesty), hmotnosť 10-11kg a jednoznačne vidla so znižovaním zdvihu.

Uvažovať o HT je v tejto dobe krok späť, ale ak sa niekto drží hesla "športom k trvalej invalidite", tak som nič nenapísal :)
25.11.2011 - 17:26:27
00
Barényi jazdí fulla a nemám pocit, že by ho to nejak na tých maratónoch brzdilo :D Túto sezónu som musel z "donútenia" jazdiť niekoľko maratónov na HT a len ma to utvrdilo v názore že HT už nikdy viac. Normálne jazdím Scott Spark, obyčajný hliník, hmotnosť 12 kg. To málo energie naviac čo človek vynaloží pri tom, že bajk je ťažší, prípadne čosi zožerie pohupovanie sa násobne vráti pri pohodlí na fulle, nehovoriac, že full je "účinnejší" v rozbitom teréne.
25.11.2011 - 17:37:19
00
Zanelli Jedno HT 29" v nižšej strednej triede mám. Vozil som sa na ňom zatiaľ málo, v bežnom lesnom teréne sa zdá, že jazda je o niečo príjemnejšia-pohodlnejšia-plynulejšia /ten pocit som mal pri prejazde korienkov a "zvlnenosti" nenáročného podkladu/ no to ma nepresvedčilo natoľko aby som sa stal vyznavačom 29". Na čom sa bežne vozím mám v profile. Zatiaľ uprednostňujem nízkozdvihové FS. V budúcnosti si už určite nebudem kupovať akékoľvek HT aj keď HT čo vlastním zčasu načas prevetrávať naďalej budem. Chcel som hlavne poukázať, že sa miestami príliš vyzdvihuje HT 29" aj ako pohodlný bike na úrovni XC 26" FS čo je veľmi prehnané. Nič viac, nič menej. Ak by sme sa momentálne bavili o úžitkovej hodnote pomer cena/výkon tak u mňa vyhráva FS 26" s cca 100mm zdvihom.
25.11.2011 - 17:43:42
00
ouky ludkovia... radon je ok... az na jendu vec- geometria... 18 sa mi zda mala a 20 prilis velka na mna... :/

a btw HT nejazdia len praludia ako sa domnievate :D skor na fullikoch vidiet tych postarsich... na moj vek sa citim este aj na to HT ;)
25.11.2011 - 18:10:57
00
Rozhodovať sa podľa toho, čo jazdia iní, je chybné. Ja to vidím tak, že nedávno sa šli ľudia posrať z Orbei (Absalon), teraz sú zas na vetvy z 29" fulla (Kulhavý). Aj tak ti žiaden bike nepomôže na bedňu (v normálnej konkurencii), tak špekulovať "hento je pomalšie tam, potrebujem naj-naj-najrýchlejší bicykel" mi príde akurát tak smiešne. Možno sa mýlim.

PS: Som zvedavý, ako to skončí...
25.11.2011 - 18:34:56
00
Zanelli, vsak si kup to co chces, nikto Ta predsa nenuti ist do 18" alebo 20" fulla. Kup si dalsie 19" HT ake mas teraz a hotovo. Aj ked teda neviem, kam sa tym posunies, ale to uz je na Tebe. Len nechapem, na co bolo dobrych tych 8 stran diskusie ked to stoji na mieste...

Odcitujem len dve veci, mozno sa nad tym zamyslis a uvedomis si co vlastne chces (zda sa mi totiz, ze to sam nevies a potom sa Ti ani neda poradit):

14. 11. 2011
Moja predstava: -v ramci moznosti pohodlne- po 50 60km mam stale vytrasene ruky nohy hlavu aj zaludok

25. 11. 2011
na moj vek sa citim este aj na to HT ;)
25.11.2011 - 18:39:08
00
29 full je ok ale v tejto cene predrazene ako svina a tazke ako masiaren...

scalpel 3 je na tom celkom fajn, možno by si na nejakých 2400€ zjednal cenu a malo by to mať pod 12,5kg v L, len dostupnosť je blbá (podľa http://www.mtb-news.de/forum/showpost.php?p=8861466&postcount=226 ) :)
25.11.2011 - 18:59:58
00


"Mozem vas upokojit, na fulle pojdete v terene rychlejsie ako na HT." -podme si to niekedy rozdat ;)


Uz sme si to dali na sarisskom maratone - zabludil som, padol som, mal som tam bike s najvacsimi zdvihmi a dosiel som cca minutu za Tebou;)
25.11.2011 - 19:32:20
00
dijck, a to dobre vieme ze sarissky je oproti staremu dobremu slanskemu dialnica :) ...tam som to na HTcku po prvom kole vzdal ako ma to dokonalo vydrndzalo :tmi:
25.11.2011 - 19:42:36
00
Ja zdvíham ruku za celopérko. Bol som zažraný konzervatívec typu s HT na večné časy a nikdy inak. Ale vyskúšanie si dlhého maratónu v Súľove na pôvodnom HT ma rozbilo... Nevedel som, či som viac unavený zo šliapania ako takého alebo z neustáleho odpružovania nerovností vlastnými ručičkami, nožičkami. Následná možnosť vyskúšať si predpredajovú uhlíkovú 96tku rozhodlo, aký detský sen si splním. Z konzervatívneho HTčkára sa stal konzervatívny celopérkač. Samozrejme na rovnom povrchu to zamykám na dva západy. :-)
25.11.2011 - 19:47:42
00
ruka hore za odpruzenie. a druha ruka hore za 29". marketing nemarketing, na GF superfly som sa citil, ze musim slapat ako o zivot, lebo inak to na nom nejde. este aj teraz si spominam na ten dobry pocit z neho.
tento rok som presedlal na fulla, tiez som myslel, ze to v niektorych situaciach musi ist jednoducho horsie ako HT. ha! ake presudky som mal. a to ma full mozno o 3 kila viac.
v tejto cene neuvazovat o odpruzenom zadku sa mi vidi pri jednom bajku co ma zvladat vsetko viac ako neprakticke.
25.11.2011 - 21:06:26
00
to jezus:
tvoj posledny prispevok :y:
25.11.2011 - 21:39:06
00
keyboard_arrow_up