Ahojte tak som tu po roku zase, vtedy som sa tiez sem isiel radit tak preco nie znovu. O co vlastne ide ako este mozno pamatate kupil som vtedy GT Avalanche Pro a zatial absolutna spokojnost a vsak nenajazdim tolko ako by som rad kedze posledneho casu byvam cez tyzden v BA a tak sa k biku (NR) dostanem len cez vikend (holt transport nieje mozny). A tak som sa rozhodol kupit si druhy bike aj sem na jazdenie do BA (nech aspon drzim nejaku kondicku aj cez tyzden) dal som si podstatne nizsi rozpocet kedze ho budem pouzivat len tu a ak sa vyskytne nejaka akcia tak tam uz sa dotrepem s GTckom.

No ale teraz k podstate veci, pozeral som nieco okolo 20-25 tisic a i po prehladani predoslich prispevkov sem predsa len dam svoj vyber ak by nahodou mal niekto chut sa vyjadrit. Inak treba brat do uvahy aj moju postavu 193cm/120kg ;)

[GT]
http://www.bikecentrum.cz/gt_detail.php ... 34&id=1950
- tak toto GT som dal do uzsieho vyberu hlavne kvoli tomu ze jazdim GTcko a som viac nez spokojny ale z objektivneho hladiska mi tam dost nesedi ta vidla.

[Kona]
http://www.kaktusbike.sk/kona/?bike=16
- kolega jazdi "Kona" :) tak som sa tiez poobhliadol tymto smerom

[Specialized]
http://www.specialized.cz/new/kolo_sk.p ... lo=805&x=6
- ide sice o najslabsi model tejto serie ale viac nez dost sa mi pozdava ten ram, navyse vidla tiez ujde a to ze niesu disky by som aj ozelel ako vravim na xtrem je GT

[Lapierre]
http://www.lapierrebikes.com/lapierre/e ... TECNIC-500
- tak tento sa mi paci hlavne kvoli dizajnu i ked so znackou Lapierre nemam skusenosti ani nikto koho poznam

Za kazdy nazor dakujem, ak ma niekto aj ine navrhy sem s nimi, len pokial mozno poprosil by som fakt pod 25 tisic a dostupny v obchode priamo v BA.

vdaka ;)
05.06.2008 - 21:51:38
00
Z uvedených asi Lapjér. Ale ak ti sedí GT geometria tak by si sa asi mal držať tej?
Kde je problém s prevozom biku, však BA-NR a späť jazdí nejaký zrýchlený vlk ktorý stretávam a máš to za 40 Sk... ja takto bežne vozím bike do PN a z PN. Pokiaľ jazdíš autom zas no problem, problem is bus. So avoid bus.
Za tie lóve máš 250 prevozov...
06.06.2008 - 07:23:08
00
Dik, bohuzial s tym cestovanim je to tak ze je take vselijake(da sa povedat nekonzistentne) a niekedy dost casovo o hubu takze chcem mat o starost menej a preto som sa rozhodol radsej kupit dalsi bike. Co sa tyka penazi uvedomujem si to, ale nieje to az taky problem ako upravit sposob cestovania. :)
06.06.2008 - 09:22:05
00
lapjer vyzera schopne len co s nim spravi 120 kg ? :roll: pravdepodobne budes potrebovat tvrdsiu pruzinu do vidlice
06.06.2008 - 10:19:42
00
lapjer vyzera schopne len co s nim spravi 120 kg ? :roll: pravdepodobne budes potrebovat tvrdsiu pruzinu do vidlice


Veru toho sa bojim, ten RSRecon AIR na GTcku zvlada uplne v pohode, a to som natom zacinal so 130kg :) ale zas v tejto cenovej kategorii nieje moc z coho vyberat, utesujem sa len tym ze nebudem v BA jazdit ziadnu zverinu takze to hadam postaci.
06.06.2008 - 10:37:46
00
a skusit kupit bez vidlice a vidlicu kupit inde daku lepsiu?
06.06.2008 - 12:58:02
00
Ok tak sa nakoniec rozhodujem medzi Lapierre a Specialized, finalnu volbu spravim asi az zajtra v obchode.

Pre tych co pisali ze Lapierre mozte udat dovod preco prave ten, mne osobne sa ten Specialized zda lepsi i ked o 1000 drahsi ale vybava je takmer rovnaka a ma lepsi ram, alebo som nieco prehliadol?
09.06.2008 - 11:20:40
00
mal som moznost predvcerom nazivo vidiet toho spesla.... myslim, ze je celkom slusne ohadzany... kup ho :) .... btw.. pekny je :)
09.06.2008 - 18:53:37
00
Tak som kupil ten Spesl akurat som dofical s nim domov, prve dojmy docela v pohode (akurat som vymenil tie naslapne pedale za normalne stacilo jak som si na GTcku skoro rozbil drzku par krat :) ) celkom ma prekvapilo ze ma poslednu XT prehadzovacku namiesto LX co je na specialized stranke. Akurat ta Tora vidla no je to citit ze je to pruzina, dost trha a navyse makka, no zajazdim viac a uvidim :)
10.06.2008 - 19:53:12
00
co znamena ,ze trha ??
10.06.2008 - 22:11:20
00
co znamena ,ze trha ??


No neviem to presne vysvetlit proste nieje to taka prijemna jazda jak s Reconom, niekedy ako keby prechod proste nebol plynuly. Mozno je to len zvyk, ako vravim uvidime z viac jazd. :)
10.06.2008 - 22:24:12
00
toru vymeniť, určite nie je stavaná na tvoju váhu :idea:
10.06.2008 - 22:59:21
00
toru vymeniť, určite nie je stavaná na tvoju váhu :idea:


Nj ale jaksi keby som siel o model vyssie tak uz holt nevydrzi rozpocet :/

BTW prikladam foto, i ked mam po ruke len mobil takze nic moc :)

Prílohy:

Komentár súboru: just new bike
newbike.jpg
newbike.jpg 89.53 KiB thumb_up0thumb_down

11.06.2008 - 00:33:35
00
odrazky daj doleeee :roll:
11.06.2008 - 16:22:19
00
odrazky daj doleeee :roll:


Rofl to je odfotene hned jako som dosiel z obchodu, este vidis aj nalepku s cenovkou na vidle :) Proste nebol cas, s odrazkami uvidim jak nalozim.
11.06.2008 - 16:26:14
00
keyboard_arrow_up