Chalani nedame si nejaku vikendovu stretavku niekedy v buducnosti, ked to situacia bezpecne dovoli? Po vzore ibis-akov?
V nejakej ,,ostrej" lokalite na SK ;)
16.03.2021 - 20:11:22
02
Kidak napísal:
Chalani nedame si nejaku vikendovu stretavku niekedy v buducnosti, ked to situacia bezpecne dovoli? Po vzore ibis-akov?
V nejakej ,,ostrej" lokalite na SK ;)

Tak to si rád prídem nafotiť :l: , aj keď som žial pre financie musel skončiť pri jazdenom Treku :/
16.03.2021 - 21:13:05
01
Ja popravde uvazujem o predaji :(... kupil som inu znacku.... ale je mi ho luto predat.. mozno ostane iba do bikeparkov...
16.03.2021 - 22:19:42
00
Dajme!
17.03.2021 - 17:12:18
00
Rumakk ty budes ma samozrejme vynimku ;)
18.03.2021 - 16:44:34
10
Rumakk- si nespokojný ? Resp v čom je problém?
18.03.2021 - 20:11:20
00
Kidak dikes, teraz ma to zas lame si ho nechat :D

Conquest nie ze nespokojny, len ja mam prvu verziu mety V4 2015 ktora je 27,5´´ a 150/150mm zdvih, v tej dobe geometria predbehla dobu konkurencnych znaciek o par rokov..... iba nastala doba kedy som chcel nieco nove tak som objednal 29´´ 140/130 trail bike Revel Rascal a pomaly zistujem ze zvvlada to iste dole kopcom co moja meta v4 ale hore ide o hoooodne lepsie.... v lete uvidim ako si poradi v bikeparkoch..... commencal meta v4 je brutalny allmountan bike, neda sa vraviet ze som nespokojny.... len som uz chcel mozno aj nieco nove.... teraz mam ten problem ze su doma 4 fullka a nechcem ani jeden predat :D
18.03.2021 - 23:52:13
01
Tak je z čoho vyberať:)
19.03.2021 - 08:13:07
00
majky22 napísal:
pozeral som to video hneď ako vyšlo a bol som príjemne prekvapený z toho aký je ten bike agilný čakal som neohrabanejší bike.... Inak neviem sa už dočkať kedy mi príde CLASH essential to je normálne ako pôrod ale ešte že som stihol dodanie v apríli lebo teraz už tam majú čas dodania september/október :/


Mám tiež Clasha, máš sa na čo tešiť :)))
08.04.2021 - 09:27:20
00
addo22 a kedy si dostal clasha? inak pisal som si s ocec-om ten tiez tu daval clasha ked mu prisiel a objednaval si aj jeho kamos tiez clash-a a pisal mi ze po nejakom case zacal citit aj on aj jeho kamos ze ma trochu volu ulozenie tlmica ale ze je to fakt minimalne ale trosicku to citit tak chcem sa aj teba spytat ci sa s tym nahodou stretol alebo nic take zatial neevidujes? a odfot ho a daj pripadne sem na pokochanie :)
08.04.2021 - 10:17:25
00
majky22 napísal:
addo22 a kedy si dostal clasha? inak pisal som si s ocec-om ten tiez tu daval clasha ked mu prisiel a objednaval si aj jeho kamos tiez clash-a a pisal mi ze po nejakom case zacal citit aj on aj jeho kamos ze ma trochu volu ulozenie tlmica ale ze je to fakt minimalne ale trosicku to citit tak chcem sa aj teba spytat ci sa s tym nahodou stretol alebo nic take zatial neevidujes? a odfot ho a daj pripadne sem na pokochanie :)


Cauko.
Trocha poopravim. Obcas sa uvolnil srob, co drzi spodok tlmica. Dotiahnuty + loctite 243, ktory davam skoro vsade. Neslo mi to do hlavy, rozobral som a hura na fotky...
Kupodivu nebolo nic citit, az na ten slaby vakel ked sa uvolnil srob. Tak som pisal do Commencalu aj s fotkami.

Odpoved:"Ten, kto to skladal tam nedal mazivo a kedze to bol shop, posielame novy srob a bushing v ramci warrantya".

Cakam na dodanie, vymenim. Ked prestanem byt lenivy, asi pohladam nejake RWC ihlove lozisko, alebo take nieco aspon na tu stranu tlmica, vrchna je ok.

Prílohy:

IMG_1226.jpg
IMG_1226.jpg 215.3 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_1228.jpg
IMG_1228.jpg 239.43 KiB thumb_up0thumb_down

08.04.2021 - 11:12:46
00
Trošku tomu nechápem lebo na šrób sa ani nemá dávať mazivo lebo celý čap sa má otáčať len na teflónových ložiškách.
Priamo v servise na RS tlmiče je napísané, že to má byť odmastnené.

Toto mi skôr pripadá, že šrób nebol dobre dotiahnutý(alebo je čap krátky) čo spôsobilo, že čap nebol fixovaný v ráme tak sa to točilo na šróbe.
08.04.2021 - 13:06:39
00
myslim si ze keby bol cap kratky aj o 0,5mm tak by to dotiahlo tou skrutkou.... tam bola asi ina zrada, hlavne ze poslu novy cap aj bushing....
skus skontrolovat ci je spravne natoceny tlmic/piestnica, osovo na dieru, kvazi ci je diera kolmo na miesto uchytenia k vahadlu/ramu.... lebo mas iba polovicu bushingu vydratu, ci to nieje v tom....

a mozno to bola iba vada materialu bushingu, lebo sa mi zda nejaky makky.... ale to len cisto teoreticky...
08.04.2021 - 13:13:52
00
Srob dotiahnuty dobre bol, podstatne viac, nez 12Nm co uvadzaju soudruzi z Commencalu, kedze to zdaleka nestacilo.
S takymto problemom som sa este nikdy nestretol a tiez som nikdy nemazal tieto sroby, takze problem musi byt v niecom inom...
Uvidim ked sa mi to podari vymenit za nejake ihlove lozisko.

edit: kedze rumakk tiez odpisal. Tiez ma zaraza len polovica. na tej fotke to aj vyzera, ze srob je krivy, ale nieje. Ked to poskladam, iba jemne utiahnem, je to ok. Nema to volu, sedi to pekne. Preto nechapem, co s tym je. Mozno fakt material.
08.04.2021 - 13:18:23
00
Ja som práve prehadzoval tlmiče a do nového som kúpil zlý rozmer čapu, presne o 0,4mm kratší a skrutka to nedotiahla.
Bola prakticky rovnako veľká ako miesto v ráme na tlmič takže si sadla na hlavu šróbu a nepomohol ani dvojnásobný moment.

Tu je len jediný problém a to, že sa to točilo na šróbe a nie na teflónovom ložisku v oku tlmiča preto sa to celé vydralo.
08.04.2021 - 13:21:21
00
keyboard_arrow_up