Zdravím
Potreboval by som pradiť pri výbere bajku, nakoľko som v tom amatér.
Bývam na dolnom zemplíne, čiže skôr by som išiel do HT lebo veľa kopocov tu nemáme.
Jazdím väčsinou poľné cesty, sem-tam asfalt, a tie naše mini kopčeky.
Doteraz som jadil Dema Adro 2008, ktorá je už ale súca do bajkového neba, čiže všetko čo kúpim bude cititeľný rozdiel.
Moje parametre sú
výška 168 cm
váha 80 kg
dĺžka nohy cca 82 cm
z toho som vydedukoval, že velľkosť "M" by maly byť pre mňa akurátna.
Rozhodzujem sa medzi týmito bajkmi:

CTM Caliber 1.0
http://www.ctm.sk/model/mtb/caliber-1-0/cierna-cervena/
CTM Zephyr
http://www.ctm.sk/model/mtb/zephyr/matna-cierna-zelena/
Dema Adro 7.0
https://www.dema.bike/872/products/2015/mtb-275/adro-70

a jeden FULL
Dema Gobo
http://www.dema.bike/182/products/2013/mtb/gobo

Ďakuejm za všetky rady
27.08.2015 - 08:34:23
00
Tak tu neni o com caliber 1 je o triedu vyssie vo svetkom ako zephyr a adro, hlavne ma plne funcknu vidlu vzduchovu.A si na velmi dolezitom rozhrani, lebo tie 2 triedy su, ze este stzale celkom k nicomu vs uz realne pouzitelne. Takze nespekulovat. Ten full od demy moc nie, ked full za tu cenu tak bazar alebo treba dat aspon 1300 cennikovych (1100-1200 po zlave )
http://www.ctm.sk/model/full/revox-xpert/matna-cierna-bledo-modra/ to je full ktory odpoveda vybavou calibru 1.0 , tj uz dobre pouzielny a spolahlivy.


Naposledy upravil marek_K dňa 27.08.2015 - 09:26:31, celkovo upravené 2 krát.

27.08.2015 - 08:58:11
00
vďaka marek_K, ešte by som sa chcel spýtať, či je vôbec v mojom prípade potrebné ísť do FULL-ka keď ho viac-menej nevyužijem, nakoľko aj Slanské vrchy a Zemplínske vrchy nie sú až taký náročný terén. Keď ich zvládne môj akutálny bajk, tak ten CTM Caliber by to mal dať s prstom v nose :)
27.08.2015 - 09:07:52
00
Ja by som siel do fulu aj na polne cesty a mensie kopceky, hlavne zacinajuci bikeri si to neuvedomia ale uz tam je full oproti HT obrovsky rozdiel, povedal by som ze snad este vacsi ako na nejakom peknom flownatom ujazdenom traili v lese. Ono ked si to uvedmis tak polna cesta je vacsinou dost hrbolata - jamy, kamene, sutolina. Full je tam naozaj velky prinos, v podsate si len ides a nic ta nekope do zadku, nemusis nad kazdou jamou ist do pedalov, niesi vytraseny. Nejde o to co na com to zvladnes, keby si chcel prejdes to aj na kolobezke. Len rozdiel v komforte bude znacny a to iste je aj full vs HT.

Ten revox ma 100mm zdvihy takze taka pohodicka aj na dlhe trasy po rovinke, ale rozdiel oproti HT si vsimnes po prvej jazde.
27.08.2015 - 09:23:08
01
ono sa to fajn číta, a verím, že máš pravdu, radšej by som si kúpil FULLa ale sú isté finančné limity.
Ten Revox je skoro raz tak drahý ako Caliber.
Ale ospravedlňujem sa nikde som neuviedol sumu, ktorú si môžem dovoliť, moja chyba
27.08.2015 - 09:54:01
00
Tak potom ten caliber 1ku resp ak mozes priplatit tak zober 2ku. 2ka ma uz novy 10 rychlostny pohon, co je rozdiel z hladiska komfortu aj funkcnosti. 15% zlavu vybavis v pohode na ne z tej katalogovej ceny teraz.
27.08.2015 - 10:41:30
00
vidím, že si radil aj v inej téme bajk CTM Slash 1.0.
ktorý teraz z týchto CTM Caliber 1,0 vs. CTM Caliber 2.0 vs. CTM Slash 1.0
27.08.2015 - 10:47:07
00
Urcite caliber 2 ka, slash 1 ma tiez len 9 rychlostny pohon a radenie este a vo vsetkom o triedu niszsie od calibru 2 (o dolezitu triedu, lebo deore na calibri 2 je uz prva ozaj slusna sada 10 rychlostna, zatial co alivko je viac hrackarske)

A hlavne na 29ku pri tvojej vyske zabudni rovno, 27,5 je idealna . Velkost 17 by som asi volil, 19ku by si mal uz nadoraz v rozkroku vrchnu trubku. Mam +- rovnaku dlzku noh, takze mam odskusane.


Naposledy upravil marek_K dňa 27.08.2015 - 10:57:45, celkovo upravené 1 krát.

27.08.2015 - 10:52:45
00
9 rychlostny system nebrat! 9 rychlostne systemy nie su zdaleka tak komfortne ani funkcne ako 10 rychlostne... :lol:

Priplacat si 100 eur za 10 speed system je uplna hlupost.
27.08.2015 - 10:56:16
00
Jezus no ked myslis ze je to take vtipne.... ja si zas myslim ze mat radenie+kluky deore a hazku XT za ten doplatok necelych 100€ po zlave stoji. Nejde ani tak o to ci je to 9 alebo 10 ale je v tom rozdiel generacny a radi to lahsie a plynulejsie , a po par 1000km sa to prejavi este vyraznesjie. A bavime sa 9 rychlostne alivko vs 10r deore. Nie vseobecne 9 vs 10.
27.08.2015 - 11:04:21
00
Urcite caliber 2 ka, slash 1 ma tiez len 9 rychlostny pohon a radenie este a vo vsetkom o triedu niszsie od calibru 2 (o dolezitu triedu, lebo deore na calibri 2 je uz prva ozaj slusna sada 10 rychlostna, zatial co alivko je viac hrackarske)

A hlavne na 29ku pri tvojej vyske zabudni rovno, 27,5 je idealna . Velkost 17 by som asi volil, 19ku by si mal uz nadoraz v rozkroku vrchnu trubku. Mam +- rovnaku dlzku noh, takze mam odskusane.


teraz si ma zmiatol, aktuálny bajk ma veľkost 19,5, a sem-tam sa mi zdá byť malý :)
ale je pravdou, že má iný tvar rámu.
27.08.2015 - 12:03:11
00
aky iny tvar ramu? ma presne taky isty - tj trojuholnik... moj odhad je ze mas sedlovku vysunutu po liziny tak max 15-16cm teraz, ked zosadnes cez vrchnu trubku mas tam minimalnu az ziadnu volu a myslim ze pri tej vyske hlavne s tymi relativne dlhymi nohami a kratsim trupom na tu vysku musis byt na tom natiahnuty ako na skripci. Pri tvojej vyske je bezna dlzka noh tak o 4-5cm menej, a to je mas hned tie 2 palce rozdielu. Ja to mam zas naopak, pri vyske 180 mam nohy zas kratke cca 83cm, takze opacny extrem. Ale z vlastnej susenosti viem ze 19,5/20 HTcko som mal vrchnu trubku zarazenu v rozkroku a sedlovku vysunutu uz relativne na hrane a to na 26kach kolesach, bral som vtedy 45ku kde to bolo uz OK. Ale to hovorim cisto o stanovere na HTcku. Dolezita je aj dlzka ramu, preto asi lepsie skusit pokial niesi "konfekcna velkost".
27.08.2015 - 12:08:56
01
aky iny tvar ramu? ma presne taky isty - tj trojuholnik... moj odhad je ze mas sedlovku vysunutu po liziny tak max 15-16cm teraz, ked zosadnes cez vrchnu trubku mas tam minimalnu az ziadnu volu a myslim ze pri tej vyske hlavne s tymi relativne dlhymi nohami a kratsim trupom na tu vysku musis byt na tom natiahnuty ako na skripci. Pri tvojej vyske je bezna dlzka noh tak o 4-5cm menej, a to je mas hned tie 2 palce rozdielu. Ja to mam zas naopak, pri vyske 180 mam nohy zas kratke cca 83cm, takze opacny extrem. Ale z vlastnej susenosti viem ze 19,5/20 HTcko som mal vrchnu trubku zarazenu v rozkroku a sedlovku vysunutu uz relativne na hrane a to na 26kach kolesach, bral som vtedy 45ku kde to bolo uz OK. Ale to hovorim cisto o stanovere na HTcku. Dolezita je aj dlzka ramu, preto asi lepsie skusit pokial niesi "konfekcna velkost".

čiže "17" bude akurat ?
27.08.2015 - 14:23:28
00
To ja neviem, neviem ake mas dlhe ruky, keby si mal priemernu postavu na vysku 168 tak ti poviem ze chod do 17ky, kedze mas ale dlhsie nohy a mozno aj dhsie ruky, 19ka bude mozno OK. Ak by bola trochu dlha tak tam vies vzdy supnut kratsi predstavec a nicom tomu neublizis. Akurat budes mat obratnejsi bajk a bude mensia sanca ze preletis cez riditka. Takze odporucam skusit v tvojom pripade ktora velost lepsie sadne. Ak by ti bola 17ka prilis kratka tak radsej obetovat volnejsi snadover a mat spravne dlhy bajk.
27.08.2015 - 14:44:07
00
To ja neviem, neviem ake mas dlhe ruky, keby si mal priemernu postavu na vysku 168 tak ti poviem ze chod do 17ky, kedze mas ale dlhsie nohy a mozno aj dhsie ruky, 19ka bude mozno OK. Ak by bola trochu dlha tak tam vies vzdy supnut kratsi predstavec a nicom tomu neublizis. Akurat budes mat obratnejsi bajk a bude mensia sanca ze preletis cez riditka. Takze odporucam skusit v tvojom pripade ktora velost lepsie sadne. Ak by ti bola 17ka prilis kratka tak radsej obetovat volnejsi snadover a mat spravne dlhy bajk.

ruky mám dlhé od pazuchy po začiatok prstov cca 57 cm.
čo je to snadover ?
27.08.2015 - 14:49:30
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Horské / Celoodpružené)
keyboard_arrow_up