Pred rokom som si kupil CTM demon 2011 s tym ze sa budem vozit po lese (lahky freeride)budem chodit aj na dlhsie trasy ale obcas si aj skocim nejaky mensi skok. Rozhodol som sa preto pre CTM demon s ktorym som spokojny no zistil som ze viac sa motam po meste a ucim sa triky ako manual, bunny hop, 180 a chodim do skate parku a do lesa vybehnem len zriedka a na dhsiu trasu este zriedkavejsie. Velmi sa mi vtedy pacili Dirtove bajky lenze najvacsia velkost je L a to je 15ka ram. Demona som si kupil 18ku a ten mi sedi akurat. No a pred par dnami som uvidel model UMF Hardy 4 disc ktory sa mi velmi zapacil pretoze je dostupny aj vo velkosti 18palcov lenze sa priliz nerozumiem do kvality komponentov. Chcel by som teda poprosit skusenejsich o porovnanie tychto dvoch bajkov. Ku demonovi bolo pisane ze obstoji aj v najdrsnejsom teren a v specifikacii ku Hardy je napisane ze nie je urceny na Drit jump a freeride a to ma odradza. Je zaradeny do kategorie Dirt fun len neviem co si mam pod tym pojmom predstavit. Je to bajk ktory len vyzera ako dirtovy ale nemoze sa na nom skakat? ma zle komponenty? S demonom som nemal zatial ziadne problemy mozno preto ze ma lepsie kompomenty? Viete mi teda poradit? pridavam linky na oba bajky no CTM demon sa uz nevyraba aj ked neviem preco sa z trhu tak rychlo vytratil.

CTM demon 2011 :

http://www.kubicasport.eu/kubica/produkt/2485/Ctm-demon/

UMF hardy 4disc :

http://www.umf-bikes.com/public/ftp/media/2012/pdf/Hardy_4_Disc.pdf[code][/code]
11.04.2012 - 22:08:33
00
Tak ten demon ma lepsie komponenty, ale na hopsasa by sa viac hodil umf.
12.04.2012 - 14:58:28
00
tych 18" nie je dlzka sedlovej trubky? nie je potom jedno ci budes mat 18ku demona alebo hardy?
12.04.2012 - 15:08:11
00
Myslim ze je to velkost sedlovej trubky. Myslis ze to ovplyvni geometriu toho ramu?
12.04.2012 - 19:32:56
00
A skorej by som chcel vediet to preco je pri UMF hardy 4 disc napisane ze nie je urceny na Dirt jump a freeride ale na dirt fun. Neviem co si mam pod pojmom dirt fun predstavit. Nechcem aby sa mi ten bajk kazil alebo sa rosipal pod nohami.
12.04.2012 - 19:34:24
00
keyboard_arrow_up