Zdravim, mam taky dotaz, neviem celkom kam ho zaradit ale mozno suvisi aj s touto temou. Kupil som si po 100rokoch novy bicykel (CTM Zephyr), v specifikacii su uvedene rafy WTB STi29, TCS 2.0, 29", 32H ale ja som si v tom deliriu az na druhy den vsimol, ze moje rafiky su uplne bez polepov. Stalo sa vam nieco podobne? Na pripadnu zmenu v komponentoch ma v obchode nikto neupozornil...
24.05.2022 - 11:49:17
00
Nazdar, dnes má väčšina výrobcov uvedené pod špecifikáciami, že môže dôjsť k ich zmene (https://www.ctm.sk/p/zephyr-29). Pri osobnom styku v predajni na to predajca často zabudne, resp. o tom ani nevie, nakoľko bicyklov je množstvo a ovládať a kontrolovať špecifikácie je "nemožné".

PS: Zephyr má mať ráfiky CTM, takže asi myslíš model Pro alebo Xpert. Pozrel som Xperta u nás v predajni a polepy tiež nemá. Ráfiky budú iné.
24.05.2022 - 14:25:01
03
Ano mam Xperta. Tu poznamku som si vsimol, bohuzial som si ozaj nevsimol, ze chybaju polepy. Takze CTM vymeni WTB rafiky v cene povedzme 120e za oba za noname rafiky v cene 40e a rozdiel zaplati spotrebitel, ktory si to nevsimne? Alebo ako to funguje? Ber, alebo nechaj tak? Zacinam byt z toho troska "rozcarovany"...
24.05.2022 - 15:19:09
02
Výrobca tvrdí:
Špecifikácia produktu, produkty a údaje sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia, aby sa zlepšila ich funkčnosť, spoľahlivosť alebo dizajn.

Funkčnosť a spoľahlivosť bola zatiaľ pri väčšine zámen komponentov dosť diskutabilná. Každopádne predajcovia sú radi, že im vôbec nejaké bicykle prídu (1/3 až 1/2 objednaných bajkov býva zrušená) a zákazníci v konečnom dôsledku, že bicykel majú (resp. veľa ich na daný model čaká 4-8 mesiacov). Otázkou je, nakoľko to výrobca zneužíva...
24.05.2022 - 15:32:43
01
SoulMan napísal:
Zdravim, mam taky dotaz, neviem celkom kam ho zaradit ale mozno suvisi aj s touto temou. Kupil som si po 100rokoch novy bicykel (CTM Zephyr), v specifikacii su uvedene rafy WTB STi29, TCS 2.0, 29", 32H ale ja som si v tom deliriu az na druhy den vsimol, ze moje rafiky su uplne bez polepov. Stalo sa vam nieco podobne? Na pripadnu zmenu v komponentoch ma v obchode nikto neupozornil...

kde mas prosim ta napisane ze su tam rafiky wtb?
24.05.2022 - 21:25:23
00
Hosť napísal:
kde mas prosim ta napisane ze su tam rafiky wtb?

V predoslych prispevkoch bolo spominane, za sa jedna o tento variant: https://www.ctm.sk/p/zephyr-xpert-29 kde mali byt rafiky "WTB STi29, TCS 2.0, 29", 32H".
24.05.2022 - 22:04:06
01
U CTM asi bežná prax ja mám e-bike CTM Pulze Pro . V popise boli uvedené brzdy Sh BR MT-420 štvorpiestové. No tá sa nachádza iba na prednom kole a na zadnom je BR 410 jednopiestová.
To isté je aj brzdovými kotúčmi deklarované 180mm sa nachádza iba na prednom a v zadu je 160mm.
Pri komunikácii s CTM som nepochodil pretože ma mal na to upozorniť predajca. Vrcholom bolo ale že sa ma pán s podpory snažil presvedčiť, že tie brzdy sú rovnaké a rozdiel je len v páčke.
Na dôvažok som zistil, 180mm kotúč sa v zadu nedá použiť pretože vzpera je v takej polohe, že sa tam brzda s adaptérom nezmestí.
25.05.2022 - 08:21:20
00
Ja mam s ctm len dobre skusenosti, praveze mi pomohli s reklamaciou velmi rychlo, nakolko som odchadzal na dovolenku, ale do buducna by som si bajk nekupil , nakolko neponukaju to co by som chcel ale to neznamena ze by som zanevrel na ctm
25.05.2022 - 08:56:44
01
Je to sice fail CTM ak vymeni 4 piesty za 2. Mal si skusit obchodnu inspekciu. Neni to totiz ani rovnaka uroven komponentu, ani sa nezlepsi funkcnost, spolahlivost alebo dizajn.
Zrejme preto tento model zahadne zmizol z ponuky ;-)
25.05.2022 - 09:19:02
00
tmax napísal:
Výrobca tvrdí:
Funkčnosť a spoľahlivosť bola zatiaľ pri väčšine zámen komponentov dosť diskutabilná.

Odpoved od ctm:
"Dobry den,jedna sa o rafiky wtb sti29 30mm vnutorna sirka,bohuzial rafiky su bez potlace ,nakolko dodavatel nevedel dodat v pozadovanom termine rafiky aj s potlacou" Prilozili aj nejake fotky. Nuz, neostava nam nic ine len im verit :D
25.05.2022 - 10:57:40
00
Hosť napísal:
U CTM asi bežná prax ja mám e-bike CTM Pulze Pro . V popise boli uvedené brzdy Sh BR MT-420 štvorpiestové. No tá sa nachádza iba na prednom kole a na zadnom je BR 410 jednopiestová.
To isté je aj brzdovými kotúčmi deklarované 180mm sa nachádza iba na prednom a v zadu je 160mm.
Pri komunikácii s CTM som nepochodil pretože ma mal na to upozorniť predajca. Vrcholom bolo ale že sa ma pán s podpory snažil presvedčiť, že tie brzdy sú rovnaké a rozdiel je len v páčke.
Na dôvažok som zistil, 180mm kotúč sa v zadu nedá použiť pretože vzpera je v takej polohe, že sa tam brzda s adaptérom nezmestí.

ktory mas rocnik?
25.05.2022 - 11:06:55
01
hmmm ja som kupoval 5 ctmiek a všetky boli OK, ale predpokladám že toto má na svedomí momentálna svetová komponentová "bajk-kriza"

a ako si myslíte, že sa momentálne montujú autá, keď im nejaký komponent nepríde, alebo sa zoženie od iného dodávateľa, ktorý ho má skladom... ?

tým neobhajujem výrobcu, aspoň upozorniť by na to mohli... nehovoriac o tom, ak sa mení "kvalita" komponentu...
25.05.2022 - 13:33:29
00
scarinko napísal:
ktory mas rocnik?

Ročník 2021
25.05.2022 - 13:59:28
00
SoulMan napísal:
Odpoved od ctm:
"Dobry den,jedna sa o rafiky wtb sti29 30mm vnutorna sirka,bohuzial rafiky su bez potlace ,nakolko dodavatel nevedel dodat v pozadovanom termine rafiky aj s potlacou" Prilozili aj nejake fotky. Nuz, neostava nam nic ine len im verit :D


Ako moze napisat, ze rafik ma vnutornu sirku 30mm ked je to rafik STi29??? i29 znamena 'internal width 29mm'. Neveril by som mu ani slovo a ziadal by som nahradu. Ci uz od CTM alebo predajcu. Neverim, ze by WTB dodalo rafiky bez polepu. Podla mna ti tam dali nieco lacne a predali za povodnu cenu. Moj nazor.
25.05.2022 - 14:54:37
01
Nerozumiem Vám... v dnešnej dobe, sa čaká na okná, dvere, pneumatiky, telefóny... ak by ste chceli vyskakovať a mať na bajku to, čo uviedol výrobca pri prvom zhotovovaní katalógu - je možné, že by ste sa bicykla ani nedočkali. Ak to ma výrobca(predajca) na stránke uvedené, že môže byť komponent nahradený, tak by som to bral ako fakt - že môže - ak kupujem cez e-shop. Ak kupujem v kamenej predajni, tak vidím, čo kupujem asi nie. Kúpim zelený bajk a on má na popiske napísaný, že červený, tak - ak mi to vadí, tak ho nekúpim a obsluhu upozorním na chybu. Treba si uvedomiť, že možno 70% výrobcov sveta (nie iba SR) robí úpravy v pôvodných kombináciach bicyklov z dôvodu nedostatku komponentov (komplet všetkých). Ak by ich nemohli robiť, bicykle by ste jednoducho nemali vôbec a keďže by sa na ne čakalo dlho, ich cena by ešte brutálnejšie vyletela, ako teraz. Kto je nespokojný, môže čakať :-)
28.05.2022 - 12:35:48
00
keyboard_arrow_up