čaute bikeri, chcel by som ako amatér poradiť ohladom bicykla CTM RAMBLER 3.0 (2020) , či je dobrá voľba na jazdenie po horách lesných cestičkách a pod.
Taktiež rozmýšľam nad jeho verziou s 29palcovými kolesami.
Je vhodné na tomto bicykli skákať? povedzme nejaky buny hop a podobne ?,
Viem že na skákanie slúžia celoodperované bicykle , tiež či sa môže aj downhill a pod.
Presne aký teren sa odporúča pre tento bicykel?
Tiež by som chcel poradiť na koľko barov by som mal nafúkať kolesá a vzduchovu vidlicu podla váhy človeka, niekto píše ,že do lesa menej barov a na cestu viac. hmotnosť mam 60kg.
A čo sa týka tej vidlice tak na to vraj treba špecialnu pumpu na dofukanie.
Ak by bol niekto ochotný zodpovedať tieto otázky pre niekoho možno primitívne no som začiatočník skúsenosti nemám a za každu pomoc ďakujem
24.04.2020 - 16:24:52
00
Si zaciatocnik a uz chces bunny hopi skakat :-)
24.04.2020 - 16:32:58
00
a to že som začiatočník znamena že neviem spraviť buny hop?
24.04.2020 - 16:44:55
00
Bike je to v pohode. Vzduchova vidla, 1 x 12 pohon (aj ked len SRAM SX - mam tiez a funguje zatial v pohode). Pri tvojej vahe si myslim ze na nom mozes robit doslova cokolvek a mal by to ten bike vydrzat. Lahsie sa ti budu robit bunny hopi na pevnaku ako fulle. Predsa len HT je zvacsa lahsi a obratnejsi ako full.

Na vzduchovu vidlu potrebujes pumpicku, stoji cca 15 eur. Alebo ti to fuknu aj v hociktorom bike shope.

Predtym ako kupis tak sa na nom skus povozit nech vies ci ti vyhovuje posed.
24.04.2020 - 16:47:31
00
No podla tvojich otazok to posobi, ze si uplny zaciatocnik a bunny hop je nieco co podla mna vacsina bikerov co ozaj jazdia casto..proste nevie.
24.04.2020 - 16:50:25
00
Bunny hop robis ako? Lebo su 2 sposoby.
24.04.2020 - 16:50:50
00
dakujem za odpoved , čo znamena prosim ta HT? a ako to je tými kolesami
24.04.2020 - 16:53:18
00
Jo a este dodam, ak chces robit bunny hop kdesi v lese pocas jazdy je dobre mat teleskopicku sedlovku ktoru si vies dat za jazdy dole a skocit. So sedlovkou hore vies urobit akurat tak ten "americky" bunny hop kde tahas obe kolesa do vzduchu naraz (rukami a chrbtom) a potrebujes velku rychlost aby si stihol prekazku preletiet. Toto je ten menej spravny bunny hop ktorym som si ja osobne privodil minuly rok tenisovy laket (nic prijemne).
24.04.2020 - 16:53:53
00
HT - hard tail - cize bike s pevnym zadkom
Full - full suspension - celoodpruzeny bike
24.04.2020 - 16:54:31
00
bunny hop robim na zaciatocnicky sposob , skor otazka mala smerovat k tomu ci bicykel je vhodný aj na to , ze si clovek na nom zaskace alebo sa to neodporuca lebo som cital ze tieto bicykle co maju iba odpruzenie v predu a nie full suspension sa odporuca neskakat moc , ako je mi jasne ze to nebolo myslene na skakanie cez rampy ,a ta teleskopicka sedlovka je vhodna iba na skakanie ci to ma aj viac vyhod
24.04.2020 - 16:58:54
00
Co sa kolies tyka, neviem aky si vysoky. Ak by si bol nizky tak na 29ine budes vyzerat trosku komicky asi. Ak si cca 180 tak preco nie 29? Tak ako vsetko aj 29 kolesa maju + a -. Su nemotornejsie v technickom terene ale zase lahsie prekonavaju prekazky pri jazde rovno. Menej sa namakas pri jazde kdesi po hradzi. 27,5 alebo 26 kolesa zas opacne.

Vsetko je to o tom co chces na biku jazdit. Ake mas proporcie atd.
24.04.2020 - 17:00:38
00
dakujem
24.04.2020 - 17:04:01
00
Skakat mozes na akomkolvek bicykli. Samozrejme je otazne ake skoky chces robit. Kazdy vyrobca ma kdesi na stranke dokument na stiahnutie kde si mozes pozriet do akej kategorie spada tvoj bicykel a co na nom vyrobca odporuca/neodporuca robit. Skus sa pohrabat na CTM stranke. Predpokladam ze Rambler bude skor na jazdenie lesom s malymi prekazkami (korene atd). Ale to neznamena ze na nom nemozes preskocit retarder alebo nejaky konar atd. Vazis 60kg, ten bike bude pevny a hravo tu zataz zvladne. CTM udava max nosnost svojich bicyklove (mtb) 115kg (co je dost malo) ale tebe to staci. 115kg = vaha bicykla + jazdca+prislusenstvo

Neviem kde si sa docital ze skakat sa ma len na fulle, je to blbost.
24.04.2020 - 17:04:31
00
Teleskopicka sedlovka sluzi vyslovene na to aby si si ju zatlacenim packy na riadidlach vedel dat za jazdy dole a presuvat vahu na bicykli a byt v terene stabilnejsi. Proste aby nezavadzala. Na nic ine. Je to super vec.

Ak ju das dole, tak vies na nej spravit aj ten spravny bunny hop. Kukni youtube videa.

Musim ist, vela zdaru.
24.04.2020 - 17:06:03
00
To ma zaujima, ake su dva sposoby bunnyhopu?

imajoros prepac nechcem ta urazit, ale pytal sa na radu od skusenejsich ale podla tvojich odpovedi to nevyzera ze k nim patris.

Skusim sa vyjadrit teda ja k prvotnym otazkam.
Bajk je primerany cene. Neurazi, ale ani nenadchne. Pre zacinajuceho cyklistu bude stacit, casom uvidis co by si potreboval. Na jazdenie po spevnenych a nespevnenych cestach je navrhnuty, samozrejme na nom spravis aj bunyhop, dokonca aj s vysunutou sedlovkou ak ho dokazes spravne spravit. Na nejake vacsie skoky ten ram nieje stavany.
29 palcovych kolies by som sa nebal, skor je to dnes uz taky standard.
Fukanie kolies je ciste individualna vec. Vacsi tlak v pneumatikach znamena mensi valivy odpor, horsiu trakciu a nizsi komfort. Mensi tlak zase vacsi valivy odpor a lepsiu prilnavost k terenu a tym lepsiu trakciu.
Vychodzia hodnota tlaku vo vidlici sa odvija od takzvaneho SAG-u tj. o kolko sa ti vidlica zanori do zdvihu ked nasadnes na bajk aj s vybavou s ktorou bexne jazdis (prilba, batoh atd.). Tato hodnota by mala byt 20-30% zdvihu (pri vidlici 100mm je to 20-30mm). Samozrejme na to potrebujes pumpu urcenu na fukanie tlmicov. Casom si ten tlak upravis podla vlastnych preferencii, idealne je ked vyuzivas cely zdvih, ale zase by si nemal ist velmi casto na doraz.
24.04.2020 - 22:02:58
03
keyboard_arrow_up