Jazdiť chcem... no kade ma napadne, naozaj jazdím za nosom. Idem a uvidím, kde prídem, nehľadím, že lúka bez cesty, les bez chodníka... isto nie v dôchodcovskom tempe ,ale pretekár zrovna nie som. Ak šlapnem do toho, nerád by som niečo pokrútil, lebo na synovom bicykli Kellys Spider 50 mám pocit neistoty, že sa to podo mnou rozpadne ako hore, tak dolu kopcom. Môj štýl ja taký – nuž slabá technika, rozumu nikde, idem, keď bude konár snáď sa vyhnem. Ale zase neletím ako blázon, nejaké to IQ predsa bude . Ako na hodinu, tak i výjazd na pol dňa. Pokladám za ideálne zdvihy 140 mm na 27,5 kolesách. Mám rozpočet +/- na 1500 €, výška 175 cm, váha 80. V uvedenej cene dokážem zohnať CTM Rawer PRO http://www.ctm.sk/model/full/rawer-pro/matna-cierna-zlta/ , ale rozumieť sa tomu nerozumiem. Rozpočet je ako vravím +/- , max pridám 100 – 200 EUR, ale to je absolútny strop. Nechám si poradiť, asi by som ocenil teleskopickú sedlovku, prevody sú mi jedno. Taktiež by som to rád v prípade reklamácie doručil osobne a keďže bývam na Záhorí, tak odber v okruhu 100 km ( BA, TN, TT...) Teda ak máte niečo, do čoho ísť radšej ako do toho CTM v cca rovnakej cene, raďte – ale teraz aktuálne (júl 2016), nie rady, že počkaj, v novembri bude za dobrú cenu – čo sa dá teraz v tomto čase kúpiť...vďaka
04.07.2016 - 10:27:12
00
Podla mna za tu cenu 1500 nepozhanas nic v lepsom osadeni ako je to CTM....mozno nejake starsie vypredajove rocniky inych znaciek, foristi isto poradia :) .Rawer pro sa oplati, teleskopka, 140mm zdvihy...ja by som nevahal. Mam starsi rawer a zatial spokojnost :) A tych dalsich 100 - 200 das kludne do doplnkov (prilba, ruksak, tretry atd.)
06.07.2016 - 12:57:59
00
s tymto rozpoctom to bude o vybere dobreho kompromisu v komponentoch, preto by som sa na teleskopku neupinala, je to vec co si kedikolvek vies sam jednoducho dokupit a nahodit...
no a k tomu raweru by som sa pozrela aj na minulorocny model, je tam trochu ina geometria, bike je menej polozeny a co hlavne upnutie zadnej staby je vyriesene vyzera, ze lepsie, bola tu uz o tom rec tu post1054630.html#p1054630
skusila by som sa este pozriet na tohtorocne alebo aj minulorocne modely bikov blizzard rock machine, opat zas este menej polozenejsi bajk, hravejsia geometria, co by sa ti mohlo hodit a najme, zadna stavba je zavesena na virtuale cize velke plus, ktory rawer nema. Je o nom vela clankov, treba pohladat a precitat napriklad tento, je to sice vyssi model ale dozvies sa co to o spravani geometrie biku http://www.mtbiker.sk/clanky/7448/test-rock-machine-blizzard-90-paradne-enduro-za-dobru-cenu-na-275“-kolesach.html
07.07.2016 - 15:49:29
00
Tak Rawer je doma. Nechcelo sa mi riešiť túto otázku do decembra. Chcem točiť pedálmi...
14.07.2016 - 12:10:26
03
keyboard_arrow_up